Gdzie znajdę CA dla zakupionych w home.pl certyfikatów SSL?

W artykule znajdziesz instrukcję, jak pobrać certyfikaty pośrednie dla SSL zamówionych na poprzedniej platformie home.pl. Korzystasz z nowego Panelu klienta home.pl? Sprawdź:

W przypadku, jeśli chcesz zainstalować certyfikat SSL na serwerze zewnętrznym (innym niż w home.pl), może być wymagane dodatkowe zainstalowanie tak zwanych certyfikatów pośrednich (Certificate Authority).

Przeglądarki internetowe zawsze posiadają wbudowaną bazę zaufanych wystawców certyfikatów SSL. Za jej pośrednictwem przeglądarki internetowe (np. Mozilla Firefox, Google Chrome) weryfikują kto jest wystawcą napotykanych certyfikatów SSL.

Gdy pojawia się nowy wystawca, zamiast czekać na aktualizacje przeglądarek, wystawca generuje ów certyfikat pośredni (CA), który następnie powinien zostać zainstalowany na tym samym serwerze co właściwy certyfikat SSL. Certyfikat pośredni służy do „tłumaczenia” przeglądarkom kto jest wystawcą, przedstawia tego wystawcę jako zaufanego i dzięki temu nie są wyświetlane ostrzeżenia.
WAŻNE! Certyfikaty pośrednie (CA) instalowane są automatycznie podczas procesu instalacji certyfikatu SSL na serwerze w home.pl. Jeśli więc zamówiłeś i zainstalowałeś certyfikat SSL za pośrednictwem Panelu klienta home.pl, to nie musisz samodzielnie instalować certyfikatów pośrednich!
WAŻNE! Certyfikaty pośrednie (CA) mogą być potrzebne użytkownikom, którzy zamówili certyfikat SSL w home.pl i chcą go zainstalować na zewnętrznym serwerze (innym niż w home.pl).
WAŻNE! Poniżej w sekcji „Certyfikaty pośrednie (CA)” znajdziesz linki do stron, gdzie znajdziesz pliki certyfikatów pośrednich (CA). Przed pobraniem, zwróć uwagę jaką wersję certyfikatu posiadasz oraz kiedy zamówiłeś swój certyfikat SSL w home.pl, ponieważ od tego zależy, z którego certyfikatu pośredniego (CA) powinieneś skorzystać:

Certyfikaty pośrednie (CA) dla certyfikatów z home.pl:

Pobierz odpowiedni certyfikat CA i zainstaluj go na zewnętrznym serwerze, na którym ma być zainstalowany zamówiony przez Ciebie certyfikat SSL. Jeśli przed chwilą zamówiłeś certyfikat SSL w home.pl (dotyczy wszystkich typów certyfikatów SSL), to odpowiedni plik certyfikatu pośredniego (CA), znajdziesz w linkach poniżej.

Certyfikaty pośrednie dla homeSSL w systemie Apache2

W przypadku instalacji certyfikatu homeSSL na zewnętrznym serwerze (opartym o Apache2), należy pliki właściwego certyfikatu SSL (Jak pobrać mój certyfikat SSL) oraz pliki certyfikatów pośrednich hsha2 i gscasha2 (w takiej kolejności) złączyć w jeden plik i następnie w takiej postaci podać podczas instalacji w systemie Apache2.

WAŻNE! Wsparcie Biura Obsługi Klienta home.pl nie obejmuje procesu instalacji certyfikatów pośrednich (CA) na zewnętrznych serwerach.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie