Jak pobrać plik CSR, klucz prywatny lub mój certyfikat SSL?

W artykule znajdziesz informacje, jak pobrać plik CSR, klucz prywatny lub certyfikat SSL w Panelu klienta na poprzedniej platformie home.pl. Korzystasz z nowego Panelu klienta home.pl? Sprawdź:

W home.pl możesz zamówić certyfikat SSL, który następnie możesz zainstalować na serwerze zewnętrznym (innym niż w home.pl). W tym celu wymagane jest pobranie klucza prywatnego oraz pliku wydanego certyfikatu SSL, które są niezbędnymi elementami przy instalacji certyfikatu SSL na jakimkolwiek serwerze. Wspomniane powyżej elementy możesz pobrać samodzielnie po zalogowaniu się do Panelu klienta home.pl.

WAŻNE! Plik CSR oraz klucz prywatny generowane są w tym samym procesie! Pilnuj swojego klucza prywatnego! Powtórne wygenerowanie takiego samego klucza prywatnego nie jest możliwe, zatem jego utrata automatycznie uniemożliwia zainstalowanie certyfikatu! W takiej sytuacji niezbędne będzie ponowne złożenie zamówienia na podstawie nowego pliku CSR, podczas jego generowania zostanie utworzony również nowy klucz prywatny. Pamiętaj, że Twój klucz prywatny dla certyfikatu SSL zamówionego w home.pl jest zawsze dostępny w Panelu klienta home.pl.

Jak pobrać plik CSR, klucz prywatny lub mój certyfikat SSL z Panelu klienta home.pl?

Pamiętaj, że właściwy plik certyfikatu SSL będziesz mógł pobrać po wydaniu certyfikatu SSL przez instytucję certyfikującą. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak przebiega proces wydawania certyfikatu SSL. Pliki CSR oraz klucza prywatnego będziesz mógł pobrać przed wydaniem certyfikatu SSL, tuż po złożeniu zamówienia.
 1. Zaloguj się w Panelu klienta home.pl do usługi z uprawnieniami administracyjnymi.
 2. Kliknij opcję menu „Usługi”, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 3. Na wyświetlonej liście usług kliknij nazwę certyfikatu SSL, którego pliki chcesz pobrać (np. plik certyfikatu SSL, CSR lub klucza prywatnego).
 4. Na wyświetlonym mini-podglądzie usługi kliknij przycisk „Konfiguracja usługi”.
  Panel klienta - Usługi - Wybrany certyfikat SSL - Kliknij przycisk Konfiguracja usługi
  Rys. Na wyświetlonym mini-podglądzie usługi kliknij przycisk „Konfiguracja usługi”.
 5. Po prawej stronie ekranu będziesz mógł pobrać plik CSR, klucz prywatny lub właściwy certyfikat SSL.
  Podczas instalacji certyfikatu SSL na jakimkolwiek serwerze (np. innym niż home.pl) potrzebny jest klucz prywatny oraz plik certyfikatu. Plik CSR wymagany jest tylko podczas procesu zamówienia (w home.pl generowany jest podczas składania zamówienia na SSL).
 6. Kliknij odpowiedni przycisk, aby pobrać wybrany element na Twój komputer lokalny.
WAŻNE! Jeśli nie potrafisz samodzielnie wykonać operacji na certyfikacie SSL, możesz skorzystać z oferty pomocy naszych administratorów. Operacje na certyfikacie SSL mogą wykonać administratorzy home.pl w ramach oferty Usług informatycznych. Oznacza to, że wygenerowanie CSR lub inne operacje na SSL zostaną wykonane przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi oraz po opłaceniu tego zamówienia.

Inne ważne informacje

 • Certyfikat SSL możesz wykupić na okres 1 roku. Pamiętaj, że od dnia wydania certyfikatu przez firmę certyfikującą rozpoczyna się liczenie abonamentu za certyfikat SSL. Dlatego powinieneś jak najszybciej zainstalować certyfikat na serwerze w home.pl lub na innym zewnętrznym serwerze.
 • Pamiętaj, że na jednym serwerze możesz zainstalować wiele certyfikatów SSL! Jeśli zatem posiadasz na swoim serwerze w home.pl kilka domen, to dla każdej z nich będziesz mógł zainstalować certyfikat SSL. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o instalacji wielu certyfikatów SSL.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie