Instalacja certyfikatu SSL na serwerze (stara platforma)

W artykule znajdziesz informację, jak zainstalować certyfikat SSL na poprzedniej platformie home.pl. Korzystasz z nowego Panelu home.pl? Sprawdź:

Proces instalacji certyfikatu SSL jest prosty i w pełni zautomatyzowany – ogranicza się do kliknięcia jednego przycisku i podaniu nazwy oraz hasła dostępu do serwera w home.pl.

Poradnik wideo: jak zamówić, potwierdzić i zainstalować SSL na poprzedniej platformie home.pl?

 

Certyfikaty SSL rejestrowane w home.pl nie posiadają ograniczeń co do ilości serwerów, na których można je instalować. Oznacza to, że kupiony u nas certyfikat zainstalujesz na wielu serwerach (zarówno w home.pl jak i u innych operatorów).
WAŻNE! Jeśli nie potrafisz samodzielnie zainstalować certyfikatu SSL, możesz skorzystać z oferty pomocy naszych administratorów. Instalacja certyfikatu SSL wykonywana jest przez administratora home.pl w ramach oferty Profesjonalne Usługi IT. Oznacza to, że instalacja zewnętrznego certyfikatu SSL zostanie wykonana przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi instalacji oraz po opłaceniu tego zamówienia.
Jeśli chcesz odinstalować certyfikat SSL z wybranego serwera w home.pl, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta (wymagana będzie autoryzacja Klienta oraz określenie nazwy serwera, z którego certyfikat SSL ma zostać odinstalowany).

Jak zainstalować wydany certyfikat SSL na serwerze w home.pl?

 1. Po wydaniu Twojego certyfikatu SSL przez instytucję certyfikującą, otrzymasz odpowiednie powiadomienie w postaci wiadomości e-mail. Zaloguj się do panelu klienta home.pl aby zainstalować SSL.
 2. Podczas procesu logowania należy podać nazwę usługi (np. 1372789.ssl) oraz hasło dostępu lub nazwę usługi administracyjnej.
 3. Po zalogowaniu, zostaniesz przekierowany do odpowiedniej sekcji w Panelu klienta home.pl. Kliknij przycisk „Zainstaluj certyfkat”.
  Panel klienta - Kliknij przycisk Zainstaluj certyfikat
 4. W wyświetlonym formularzu podaj nazwę oraz hasło dostępu serwera, na którym ma zostać zainstalowany certyfikat SSL. Następnie zaakceptuj regulamin usługi SSL i kliknij przycisk „Instaluj certyfikat”.
  Na jednym serwerze możesz zainstalować wiele certyfikatów SSL! Jeśli zatem posiadasz na swoim serwerze w home.pl kilka domen, to dla każdej z nich będziesz mógł zainstalować certyfikat SSL. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o instalacji wielu certyfikatów SSL.
  Panel klienta - Zainstaluj certyfikat - Podaj nazwę oraz hasło dostępu serwera i kliknij przycisk Instaluj certyfikat
 5. Na ekranie powinno zostać wyświetlone potwierdzenie wykonanej instalacji. Oznacza to, że certyfikat SSL został zainstalowany na wybranym serwerze w home.pl.
  Panel klienta - Zainstaluj certyfikat - Instalacja na serwerze home.pl - Certyfikat został pomyślnie zainstalowany na serwerze
Od tej chwili możesz korzystać z szyfrownego połączenia poczas transmisji danych przy domenie, dla której zakupiłeś certyfikat SSL. Jeśli chcesz zainstalować ten sam certyfikat SSL również na innych serwerach w home.pl, wykonaj powyżej opisaną operację ponownie – podając nazwę i hasło dostępu do kolejnego serwera w home.pl. Spowoduje to zainstalowanie certyfikatu SSL na kolejnym wybranym serwerze.

Poradnik wideo: Czym jest certyfikat SSL i gdzie należy go stosować?

Zamów certyfikat SSL już dziś. Zadbaj o bezpieczeństwo swojej strony WWW, poczty e-mail, danych użytkowników. Zarejestruj SSL w home.pl i kontroluj wszystkie usługi z jednego Panelu klienta. Kliknij i przejdź do oferty aby zamówić certyfikat SSL.

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie