Instalacja certyfikatu SSL na serwerze (stara platforma)


Znajdziesz tutaj instrukcje jak zainstalować certyfikat SSL na poprzedniej platformie home.pl.

Proces instalacji certyfikatu SSL jest prosty i w pełni zautomatyzowany – ogranicza się do kliknięcia jednego przycisku i podaniu nazwy oraz hasła dostępu do serwera w home.pl.

WAŻNE! Certyfikaty SSL rejestrowane w home.pl nie posiadają ograniczeń co do ilości serwerów, na których można je instalować. Oznacza to, że kupiony u nas certyfikat zainstalujesz na wielu serwerach (zarówno w home.pl jak i u innych operatorów).
WAŻNE! Jeśli nie potrafisz samodzielnie zainstalować certyfikatu SSL, możesz skorzystać z oferty pomocy naszych administratorów. Instalacja certyfikatu SSL wykonywana jest przez administratora home.pl w ramach oferty Profesjonalne Usługi IT. Oznacza to, że instalacja zewnętrznego certyfikatu SSL zostanie wykonana przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi instalacji oraz po opłaceniu tego zamówienia.
Jeśli chcesz odinstalować certyfikat SSL z wybranego serwera w home.pl, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta (wymagana będzie autoryzacja Klienta oraz określenie nazwy serwera, z którego certyfikat SSL ma zostać odinstalowany).

Jak zainstalować wydany certyfikat SSL na serwerze w home.pl?

 1. Po wydaniu Twojego certyfikatu SSL przez instytucję certyfikującą, otrzymasz odpowiednie powiadomienie w postaci wiadomości e-mail. W celu zainstalowania danego certyfikatu SSL na serwerze w home.pl należy kliknąć przycisk “Pobierz certyfikat”, który znajduje się w treści otrzymanej wiadomości.
  alphassl-approval6.png
  Rys. Przykładowe powiadomienie o wydaniu certyfikatu SSL, które wysyłane jest na Twój adres e-mail.
 2. Podczas procesu logowania należy podać nazwę usługi (np. 1372789.ssl) oraz hasło dostępu.
 3. Po zalogowaniu, zostaniesz przekierowany do odpowiedniej sekcji w Panelu Klienta home.pl. Kliknij przycisk “Zainstaluj certyfkat”.
  alphassl-approval3.png
 4. W wyświetlonym formularzu podaj nazwę oraz hasło dostępu serwera, na którym ma zostać zainstalowany certyfikat SSL. Następnie zaakceptuj regulamin usługi SSL i kliknij przycisk “Instaluj certyfikat”.
  Na jednym serwerze możesz zainstalować wiele certyfikatów SSL! Jeśli zatem posiadasz na swoim serwerze w home.pl kilka domen, to dla każdej z nich będziesz mógł zainstalować certyfikat SSL. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o instalacji wielu certyfikatów SSL.
  alphassl-approval4.png
 5. Na ekranie powinno zostać wyświetlone potwierdzenie wykonanej instalacji. Oznacza to, że certyfikat SSL został zainstalowany na wybranym serwerze w home.pl.
  alphassl-approval7.png
Od tej chwili możesz korzystać z szyfrownego połączenia poczas transmisji danych przy domenie, dla której zakupiłeś certyfikat SSL. Jeśli chcesz zainstalować ten sam certyfikat SSL również na innych serwerach w home.pl, wykonaj powyżej opisaną operację ponownie – podając nazwę i hasło dostępu do kolejnego serwera w home.pl. Spowoduje to zainstalowanie certyfikatu SSL na kolejnym wybranym serwerze.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub