Jak dodać certyfikat SSL do witryny w Ochronie WWW?

Usługa Ochrona WWW pozwala na wgranie swojego certyfikatu SSL, aby uwierzytelniać i szyfrować dane przesyłane w sieci. Po zalogowaniu do Panelu Ochrony WWW możesz dodać własny certyfikat SSL w celu zapewnienia pełnej ochrony i bezpieczeństwa serwera źródłowego oraz serwerów brzegowych CDN.

Dodanie własnego certyfikatu SSL do Panelu Ochrony WWW zapewni bezpieczne działanie witryny internetowej, wyeliminuje zagrożenia prywatności i potencjalne luki w zabezpieczeniach, umożliwiające podsłuchiwanie i ataki typu Man-in-the-Middle (MitM).

Do czego służy certyfikat SSL?

SSL jest protokołem sieciowym używanym do bezpiecznych połączeń internetowych, przyjęto go jako standard szyfrowania na stronach WWW. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Intencją twórców SSL było zaprojektowanie protokołu uniwersalnego, tak aby mogły z niego korzystać protokoły aplikacyjne (HTTP, FTP, telnet itp.). Więcej informacji czym jest certyfikat SSL.

Certyfikat SSL jest więc plikiem używanym przy protokole HTTPS do uwierzytelniania i szyfrowania danych przesyłanych w sieci. Dane są szyfrowane do formatu, który można odczytać tylko za pomocą pasującego klucza odszyfrowywania. Prawidłowo zainstalowane certyfikaty SSL umożliwiają bezpieczne połączenie https:// pomiędzy przeglądarkami, a serwerami, na których znajdują się strony internetowe.

Certyfikat SSL daje możliwość weryfikacji danych właściciela witryny. Sprawdź, jak sprawdzić dane firmy, dla której został wystawiony certyfikat SSL

Bezpłatny Comodo SSL (certyfikat serwera Edge)

WAŻNE! W Panelu Ochrony WWW możesz skorzystać z bezpłatnego Comodo SSL (certyfikat serwera Edge). Jest to bezpłatny i podstawowy certyfikat SSL służący tylko do zabezpieczenia połączenia z serwerem brzegowym CDN. To bezpłatne rozwiązanie nie zabezpiecza połączenia pomiędzy serwerem źródłowym, na którym znajduje się witryna, a naszym serwerem internetowym CDN (na którym będzie buforowana witryna), chyba że masz zainstalowany certyfikat SSL na serwerze źródłowym. Aby w pełni zabezpieczyć swoje strony WWW, należy użyć zakupionego certyfikatu SSL.

Jak dodać certyfikat SSL do mojej witryny w Panelu Ochrony WWW?

  1. Zaloguj się do Panelu Ochrony WWW.
  2. Po zalogowaniu do Panelu Ochrony WWW, kliknij kafelek lub wybierz z listy w lewym górnym rogu witrynę, do której chcesz dodać certyfikat SSL.
    Wybierz domenę, dla której chcesz dodać certyfikat SSL w Panelu Ochrony WWW.
  3. W górnym menu wybierz przejdź do sekcji: SSL.
    Aby wgrać własny certyfikat SSL, przejdź do sekcji: SSL.
  4. Kliknij przycisk: Prześlij swój certyfikat SSL.Aby przesłać własny certyfikat SSL, kliknij przycisk: Prześlij swój certyfikat SSL.
  5. Otworzy się okno wprowadzania treści certyfikatu SSL.
    Wklej wartość PEM certyfikatu, wartość certyfikatów pośrednich oraz klucz prywatny.
  6. Wprowadź dane certyfikatu SSL:
    • Certyfikat: wklej zawartość PEM certyfikatu SSL, którą otrzymałeś po wydaniu certyfikatu SSL.

      Przykładowa wartość PEM dla certyfikatu SSL, którą należy wkleić do pola: Certyfikat.
    • Łańcuch certyfikatu SSL (opcjonalny): jeśli posiadasz certyfikat pośredni, wklej go tutaj. Jeśli nie, pozostaw to pole puste. Powinieneś tutaj wkleić wszystkie certyfikaty pośrednie, które wymagane są do weryfikacji podmiotu wskazanego w certyfikacie końcowym.
    • Klucz certyfikatu: tutaj wklej klucz prywatny certyfikatu SSL. Klucz prywatny jest niezbędnym elementem, który potrzebny jest podczas rozszyfrowania przesłanych danych.
  7. Po wpisaniu wszystkich danych, kliknij przycisk: Prześlij swój certyfikat SSL. Jeśli wszystkie dane dotyczące Twojego certyfikatu SSL były poprawne, to w zakładce SSL wyświetlona zostanie zielona ikona, która potwierdza dodanie certyfikatu SSL.
    Potwierdzenie dodania certyfikatu SSL do Panelu Ochrony WWW.
  8. Wyświetlona zostanie także nazwa domeny, która objęta jest certyfikatem SSL, data ważności certyfikatu SSL oraz informacja czy SSL zabezpiecza również subdomeny domeny głównej (tzw. Wildcard).
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Nie daj się zhakować!

Dowiedz się, czy Twoja strona internetowa jest zagrożona wirusami lub atakiem hakerskim. Skanuj ją i eliminuj zagrożenia.