Jak podłączyć urządzenie Bluetooth w Windows 10?

Technologia Bluetooth umożliwia bezprzewodowe podłączenie urządzeń zewnętrznych do komputera Windows 10 oraz innych urządzeń w nie wyposażonych. Możesz w ten sposób podłączyć bezprzewodowo mysz i klawiaturę do komputera PC, telefonu i tabletu. Podobnie jak głośniki, zestawy słuchawkowe. W ten sposób łatwo prześlesz, np. dźwięk z telefonu do wieży Hi-Fi lub rozpoczniesz rozmowę głosową za pomocą systemu głośnomówiącego w samochodzie. Sprawdź jak szybko podłączyć nowe urządzenie Bluetooth w Windows 10.

Bluetooth to technologia bezprzewodowa, która umożliwia wymianę danych między różnymi urządzeniami. Takie połączenie, chociaż działa na krótką odległość zwykle do kilkunastu metrów, jest jednak bardzo bezpieczne i zabezpieczone przez atakami. Wynika to z użytej technologii korzystającej z dowolnej częstotliwości, zmieniającej się setki razy na sekundę. Przechwycenie sygnału jest raczej trudne.

Użytkownicy Windows 10 bez skomplikowanych operacji mogą w dowolnym momencie podłączyć nowe urządzenie Bluetooth, np. słuchawki, głośniki, mysz, klawiaturę, itp.. Warunkiem skorzystania z tej technologii jest posiadanie jej w swoim urządzeniu. O ile sprzęt przenośny, np. tablet, telefon lub notebook, posiadają w standardzie obsługę Bluetooth, wiele komputerów stacjonarnych PC jej nie ma. Rozwiązaniem może być skorzystanie z zewnętrznych adapterów USB oferujących połączenie za pomocą Bluetooth.

Jeśli chcesz podłączyć urządzenie Bluetooth do komputera z Windows 10, sprawdź w instrukcji tego urządzenia w jaki sposób włączyć tryb parowania. Tryb parowania to stan, w którym urządzenie zewnętrzne wysyła sygnał do swojego otoczenia, informujący o gotowości do pracy/podłączenia. W komputerze Windows 10 przechwytujesz ten sygnał informując urządzenie zewnętrzne o możliwości parowania.

Jak podłączyć urządzenie Bluetooth w Windows 10?

Do podłączenia nowego urządzenia Bluetooth będziesz potrzebował komputera z Windows 10 oraz aktywnym Bluetooth (wbudowanym lub przy pomocy adaptera USB).

 1. Włącz komputer z Windows 10.
 2. W menu Windows wybierz Ustawienia.
 3. Wybierz Urządzenia.Wybierz Urządzenia aby podłączyć nowe urządzenie Bluetooth
 4. Upewnij się że Bluetooth jest włączone.Przed podłączeniem nowego urządzenia upewnij się, że Bluetooth jest włączony. Dodaj nowe urządzenie
 5. Kliknij Dodaj urządzenie Bluetooth lub inne.
 6. Wybierz rodzaj urządzenia: Bluetooth.
  Dodaj urządzenie i wybierz rodzaj Bluetooth aby rozpocząć parowanie z komputerem PC
 7. Przełącz swoje urządzenie zewnętrzne w tryb parowania (sprawdź w instrukcji urządzenia jak to zrobić).
 8. Wykryte urządzenie pojawi się na liście, kliknij w nie.Dodaj nowe urządzenie i wprowadź kod. Niektóre urządzenia Bluetooth wymagają autoryzacji przed ich podłączeniem
 9. Niektóre urządzenia, zwykle te posiadające możliwość wprowadzenia znaków, np. cyfr, mogą wymagać uwierzytelnienia. Wprowadź na zewnętrznym urządzeniu kod widoczny na ekranie komputera. Urządzenia takie jak mysz, głośniki, słuchawki są podłączane od razu bez dodatkowej autoryzacji.
 10. Gratulacje. Nowe urządzenie Bluetooth zostało podłączone.

Możesz szybko przejść do ustawień Bluetooth, wyłączyć Bluetooth lub sprawdzić podłączone urządzenia. Po prawej stronie ekranu rozwiń widok powiadomień. W menu powiadomień Windows znajdziesz m.in. ekran odpowiadający za połączenie Bluetooth. Skorzystaj z niego aby przejść do ustawień

Czytaj więcej:
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie