Jak połączyć bloga w serwisie blogger z domeną w home.pl?

Poniższy artykuł przedstawia konfigurację domeny z blogiem w serwisie Blogger na poprzedniej platformie home.pl:

Po zarejestrowaniu domeny w home.pl możesz ją podpiąć do własnego bloga w serwisie blogspot.com. Spowoduje to wyświetlanie bloga pod krótszym adresem (np. www.twojadomena.pl), który może jeszcze bardziej kojarzyć się z tematyką Twojej strony WWW. Pamiętaj, że krótszy adres domeny jest łatwiejszy do zapamiętania dla odwiedzających.

Obrazek przedstawiający logo serwisu Blogger

Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby sprawdzić jak połączyć domenę w home.pl z Twoim bloggerem:

 1. Zaloguj się w Panelu klienta home.pl do wybranej domeny lub usługi z uprawnieniami administracyjnymi.
 2. Kliknij opcję menu „Usługi”, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta - Kliknij opcję menu Usługi
 3. Na wyświetlonej liście usług, kliknij nazwę domeny, którą chcesz połączyć ze swoim blogiem.
  Panel klienta - Usługi - Kliknij nazwę domeny, którą chcesz połączyć ze swoim blogiem
  Rys 2. Kliknij nazwę domeny, którą chcesz połączyć ze swoim blogiem.
 4. Po kliknięciu nazwy domeny, pod spodem zostanie wyświetlony mini-podgląd usługi. Kliknij przycisk „Konfiguracja usługi”.
  Panel klienta - Usługi - Nazwa domeny - Kliknij przycisk Konfiguracja usługi
 5. Następnie kliknij przycisk „Konfiguruj”, który znajduje się w górnym menu.
  Panel klienta - Usługi - Nazwa domeny - Konfiguracja usługi - Kliknij przycisk Konfiguruj
 6. Na wyświetlonym ekranie znajdź sekcję „Przekierowanie ruchu w domenie”, zaznacz opcję „Włącz przekierowanie na IP/host/URL” i w polu „Przekierowanie ruchu (IP/host/URL/katalog) wpisz następujący adres IP: 216.239.32.21
  Panel klienta - Usługi - Nazwa domeny - Konfiguracja usługi - Konfiguruj - Zaznacz opcję Włącz przekierowanie na IP/host/URL i w polu Przekierowanie ruchu (IP/host/URL/katalog) wpisz adres IP
 7. Po zapisaniu zmian w konfiguracji domeny, przejdź do panelu administracyjnego Twojego bloga. Wybierz UstawieniaPublikowanie → Domena niestandardowa.
  Ustawienia w serwisie Blogger

 8. Wprowadź nazwę swojej domeny i kliknij Zapisz. Jeśli domena została już zweryfikowana i dodawałeś wcześniej rekordy CNAME, ustawienia zostaną zapisane bez żadnych dodatkowych komunikatów. Jeśli wykonujesz konfigurację po raz pierwszy, powinien wyświetlić się komunikat zawierający dane niezbędne do dalszych kroków.
  Domena niestandardowa w Blogger
  Wyświetlony komunikat wskazuje, że nie udało się zweryfikować domeny co spowodowane jest brakiem właściwych rekordów CNAME w ustawieniach domeny. Rekordy te odpowiadają za przekierowanie domeny na usługę w systemie Blogger oraz identyfikację w systemie Google. Aby zweryfikować własność domeny, spróbuj dodać wskazane przez Google rekordy CNAME.
 9. Przejdź do Panelu klienta home.pl i rozpocznij dodawanie nowego rekordu. Należy dodać dwa rekordy.
  • Nazwa hosta – w pierwszym rekordzie wpisz to, co w komunikacie z Bloggera znajduje się w pierwszym nawiasie po haśle Name (na powyższym przykładzie jest to blog). W drugim rekordzie wpisz to, co w komunikacie z Bloggera znajduje się w drugim nawiasie po haśle Name (na powyższym przykładzie jest to gsmzbxynmo5i).
  • Typ rekordu – w obu rekordach wybierz opcję „Alias do innego hosta (CNAME).
  • Czas odświeżania – w obu rekordach wybierz „1 godzina”.
  • Główna wartość rekordu – w pierwszym rekordzie wpisz to, co w komunikacie z Bloggera znajduje się w pierwszym nawiasie po haśle Destination (na powyższym przykładzie jest to ghs.google.com). W drugim rekordzie wpisz to, co w komunikacie z Bloggera znajduje się w drugim nawiasie po haśle Destination (na powyższym przykładzie jest to gv-e56zlxt7nbsdhu.dv.googlehosted.com).
 10. Panel klienta - Dodaj nowy rekord CNAME - Formularz - Przykładowa konfiguracja rekordu CNAME dla domeny z przedrostkiem www
 11. W przeciągu maksymalnie 60 minut nastąpi pełnie odświeżenie rekordów domeny. Po odświeżeniu ustawień powróć do konfiguracji strony WWW w serwisie Blogger i przekieruj stronę WWW na adres domeny.
 12. Po zapisaniu zmian domena zostanie od razu przypisana. Po wpisaniu jej adresu, np. blog.mojadomena.online, zobaczysz swoją stronę internetową utworzoną w serwisie Blogger.

Gratulujemy! Twój blog został poprawnie połączony z domeną zarejestrowaną w home.pl. Od tej chwili wszystkie Twoje wpisy publikowane na blogu będą dostępne pod adresem Twojej niepowtarzalnej domeny.

WAŻNE! Pamiętaj, że zmiany w ustawieniach rekordów zapisywane są w ciągu 1 godziny!
WAŻNE! W podobny sposób możesz połączyć domenę zarejestrowaną w home.pl z kontem pocztowym Gmail. Pozwoli Ci to na korzystanie z adresu domeny podczas obsługi konta pocztowego Gmail (np. wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail przez Twoją domenę, np. kowalski@twojadomena.pl). Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak połączyć konto pocztowe Gmail z domeną w home.pl.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie