Jak połączyć bloga w serwisie Blogger z własną domeną?


Poniższy artykuł przedstawia konfigurację domeny z blogiem w serwisie Blogger, za pomocą poprzedniej wersji Panelu Klienta home.pl. Przeczytaj jak przebiega proces konfiguracji domeny w nowym Panelu Klienta home.pl.
Poniższy artykuł przedstawia konfigurację domeny z blogiem w serwisie Blogger, za pomocą nowego Panelu Klienta home.pl. Przeczytaj jak przebiega proces konfiguracji domeny w poprzedniej wersji Panelu zarządzania usługami home.pl.

Po zarejestrowaniu domeny w home.pl, możesz ją podpiąć do własnego bloga w serwisie blogspot.com. Spowoduje to wyświetlanie bloga pod krótszym adresem (np. www.twojadomena.pl), który może jeszcze bardziej kojarzyć się z tematyką Twojej strony WWW. Pamiętaj, że krótszy adres domeny jest łatwiejszy do zapamiętania dla odwiedzających.

blogger-logo.jpg

Przekierowanie domeny zarejestrowanej w home.pl na stronę WWW w serwisie Blogger składa się z dwóch kroków:

 1. weryfikacji domeny w Google za pomocą Google Search Console,
 2. dodania rekordów CNAME w ustawieniach domeny w Panelu Klienta.

Ustawienia domeny w panelu Blogger

Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją lub skorzystaj z dokumentacji Google i wykonaj weryfikację samodzielnie: kliknij tutaj, aby przejść do dokumentacji Google.

 1. Przejdź do panelu zarządzania stroną WWW w serwisie Blogger
 2. Wybierz Ustawienia > Podstawowe > Publikowanie > Adres bloga

 3. Kliknij Ustaw URL bloga pochodzący od innej firmy.
 4. Podaj adres domeny z przedrostkiem www. lub adres subdomeny. Google nie umożliwia konfiguracji (na tym etapie) adresu w postaci, np. domena.com, bez www. na początku.
 5. Zapisz ustawienia.
Jeśli domena została już zweryfikowana oraz dodałeś rekordy CNAME, ustawienia zostaną zapisane, bez dodatkowych komunikatów. Jeśli pierwszy razy wykonujesz powyższą konfigurację, powinieneś otrzymać komunikat. Zawiera on kluczowe informacje, niezbędne do dalszej konfiguracji przekierowania.

Powyższy komunikat wskazuje, że nie udało się zweryfikować domeny co spowodowane jest brakiem właściwych rekordów CNAME w ustawieniach domeny. Rekordy te, odpowiadają za przekierowanie domeny na właściwą usługą w systemie Blogger oraz jej identyfikację w systemie Google.

Rekordy CNAME w Panelu Klienta home.pl

  1. W Panelu Klienta home.pl przejdź do sekcji Domeny, kliknij w nazwę wybranej domeny.
  2. Przejdź do ustawień domeny, wybierz Opcje > Zarządzaj rekordami DNS. Jeśli nie widzisz takiej opcji, kliknij Opcje > Przełącz na serwery DNS operatora
  3. Dodaj nowy rekord domeny, wybierz jako typ rekordu CNAME i uzupełnij informacje wskazane w komunikacie, podając odpowiednio:
   • Typ rekordu: CNAME
   • Nazwa kanoniczna: ghs.google.com. lub dłuższy token weryfikacyjny
   • Host: www. lub krótszy token weryfikacyjny
   • TTL: pozostaw puste
  4. Zapisz oba rekordy. W przypadku wystąpienia komunikatów błędów o niewłaściwej nazwie lub wartości rekordu, dodaj odpowiednio znak “.” (kropki) w polu Nazwa kanoniczna, tuż za wprowadzoną wartością.

W przeciągu maksymalnie 60 minut nastąpi pełnie odświeżenie rekordów domeny. Po odświeżeniu ustawień, powróć do konfiguracji strony WWW w serwisie Blogger i przekieruj ją na adres domeny internetowej. Po zapisaniu zmian, zgodnie z powyższym schematem, domena będzie od razu przypisana. Po wpisaniu jej adresu, tj. np. www.domena.com, zobaczysz stronę WWW.

 

Weryfikacja domeny za pomocą rekordu TXT

Jeśli pomimo wprowadzenia rekordów domeny – rekordów CNAME, nie udało Ci się przypisać domeny, skorzystaj z weryfikacji Google w Google Search Console. Jeśli po zapisaniu zmian otrzymałeś komunikat, domena wymaga dalszej weryfikacji.

 • Nie mogliśmy zweryfikować Twoich uprawnień do tej domeny. Kod błędu…

Otwórz w nowym oknie zaznaczony na poniższym obrazku link. Po chwili zostaniesz przekierowany do ekranu własności Google.

Na wyświetlonym ekranie z listy “Wybierz swojego rejestratora domeny lub dostawcę usług” wybierz opcję “Inny”, która znajduje się na samym dole listy. Następnie skopiuj kod autoryzacji (bez dodatkowych spacji i tabulatorów).

blogger06.png

 

  • Typ rekordu: TXT
  • Nazwa kanoniczna: wklej uprzednio skopiowany do schowka kod weryfikacji
  • Host: pozostaw puste
  • TTL: pozostaw pustePrzejdź do Panelu Klienta, konfiguracji Domeny i dodaj nowy rekord zgodnie z wyżej wskazaną instrukcją. Dodaj rekord TXT:
 1. Zapisz wprowadzone zmiany w Panelu Klienta home.pl i powróć do okna weryfikacji własności Google. Kliknij przycisk “Weryfikuj”, który znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu. Weryfikacja powinna zostać natychmiast wykonana, w niektórych przypadkach może to potrwać około 1 godziny.
  blogger06.png
 2. Po udanej weryfikacji własności domeny, przejdź do ekranu podpinania domeny do bloga [Rys. 9] i kliknij przycisk “Zapisz”. Tym razem komunikat błędu nie zostanie wyświetlony, ponieważ domena zostanie prawidłowo połączona z blogiem.

Gratulujemy! Twój blog został poprawnie połączony z domeną zarejestrowaną w home.pl. Od tej chwili wszystkie Twoje wpisy publikowane na blogu będą dostępne pod adresem Twojej niepowtarzalnej domeny. Jeśli blog opublikowany jest pod domeną najwyższego rzędu (np. “www.twojadomena.pl”), warto w ustawieniach adresu bloga [Rys. 7] włączyć przekierowanie z adresu “twojadomena.pl” na “www.twojadomena.pl”.

 

 

 

 

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub