Jak zmienić hasło do usługi przez nowy Panel klienta?

W artykule znajdziesz instrukcję, jak zmienić hasło do usługi (np. serwera) na nowej platformie home.pl.

Logowanie do Panelu klienta na nowej platformie home.pl odbywa się zawsze przy użyciu jednego identyfikatora konta – adresu e-mail. Po zalogowaniu do Panelu klienta, możesz zarządzać wszystkimi usługami, w tym dokonać zmiany hasła zarówno dla każdej z usług pojedynczo, a także zmienić hasło główne, którego użyłeś podczas logowania do Panelu klienta.

W nowym Panelu klienta nie wszystkie usługi posiadają przypisane im hasło, dlatego nie każda usługa będzie oferowała możliwość jego zmiany. Przykład: usługa hostingu WWW posiada możliwość zmiany hasła, które przydatne jest na etapie konfiguracji domeny oraz obsługi głównego konta FTP serwera, usługa domeny nie posiada hasła, a jej konfiguracja zależna jest od konfiguracji innych usług.

Zmiana hasła dla usługi przez Panel klienta na nowej platformie home.pl

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl
 2. Po lewej stronie ekranu wybierz grupę usług, w ramach których chcesz dokonać zmiany hasła. W poniższym przykładzie posłużymy się zmianą hasła dla serwera – w tym celu kliknij opcję: Usługi WWW.
  Panel klienta home.pl - Przejdź do sekcji menu Usługi WWW
 3. Po wybraniu grupy usług (np. Usługi WWW), na ekranie zostaną wyświetlone kafelki z Twoimi usługami. Przy usłudze, dla której chcesz zmienić hasło kliknij przycisk: Opcje.
  Zmiana hasła do usługi - home.pl
 4. Z rozwijanego menu wybierz opcję: Zarządzaj.
  Zmiana hasła do usługi - home.pl
 5. W szczegółach usługi znajdź sekcję ze szczegółami usługi „Serwer WWW”. Wybierz opcję: Ustawienia, a następnie z menu kontekstowego wybierz opcję: Hasło dostępu.
  Zmiana hasła do usługi - home.pl
 6. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz, który umożliwia zmianę hasła dostępu do wybranego serwera. Zmiana hasła do hostingu wymaga autoryzacji do administratora konta. W tym celu w sekcji Autoryzacja wprowadź login (adres e-mail użyty podczas logowania) oraz hasło, a następnie wpisz nowe hasło dostępu do serwera.
  Zmiana hasła do usługi - home.pl
 7. Kliknij przycisk Wyślij, aby zatwierdzić zmianę hasła.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie