Jak zmienić wersję PHP lub inne preferencje na hostingu?

Najlepszy hosting dla stron WWW

W poniższym artykule znajdziesz informacje, jak zmienić wersję PHP lub inne preferencje na hostingu na nowej platformie home.pl.
Każdy serwer w home.pl posiada swoje preferencje, które określają ustawienia serwera ważne z punktu widzenia użytkownika korzystającego z tego serwera, np. wersja obsługiwanego interpretera PHP lub blokowanie dostępu do konta poprzez SSH. Informacje o podziale dostępnej pojemności na serwerze znajdziesz pod tym adresem.

Jakie preferencje oraz inne ustawienia mogę zmienić na hostingu w home.pl?

 • Blokuj reklamy od operatora – umożliwia zablokowanie wiadomości e-mail, które wysyłane są na Twoją kontaktową skrzynkę e-mail przez home.pl (np. nowości, promocje, powiadomienia o nowych ofertach).
 • Blokuj dostęp do serwera FTP – włącz, jeśli chcesz, aby dostęp do serwera poprzez FTP został wyłączony.
 • Blokuj anonimowego użytkownika FTP – włącz, aby zablokować tzw. anonymous FTP – przeczytaj więcej
 • Interpreter PHP – umożliwia wybór wersji interpretera PHP, który będzie stosowany do wykonywania skryptów opublikowanych na całym serwerze w home.pl (obejmuje wszystkie katalogi na hostingu).

Na serwerach w home.pl możesz korzystać z interpretera PHP w wersjach: 5.6, 7.07.1, 7.2 oraz 7.3.

Wsparcie wydawców dla wersji PHP poniżej 7.0 i włącznie z nią zostało zakończone. Wersje te nie są już zalecane do użytku – ze względów bezpieczeństwa zalecamy używanie najnowszej wersji PHP.

Wersję PHP możesz zmienić również za pomocą pliku .htaccess. Tym sposobem będziesz mógł zmienić wersję PHP tylko dla wybranego katalogu, np. na który wskazana jest domena. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o zmianie wersji PHP przez .htaccess.

Skorzystaj z pomocy specjalistów, którzy wykonają aktualizację PHP za Ciebie. Sprawdź: jak zmienić wersję PHP?

Jak zmienić wersję PHP lub inne preferencje na hostingu?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Po lewej stronie ekranu kliknij: Usługi WWW, a następnie kliknij nazwę wybranej usługi hostingowej, aby przejść do jej konfiguracji.
 3. W sekcji: Serwer WWW skorzystaj z rozwijanego menu Ustawienia i wybierz Preferencje serwera.
 4. Dokonaj zmiany wersji Interpretera PHP (zalecana wersja 7.3).
 5. Zapisz zmiany.Instrukcja krok po kroku - Panel klienta home.pl - Usługi WWW - Serwer WWW - Ustawienia - Preferencje serwera - Dokonaj zmiany wersji Interpretera PHP - Zapisz

Mam inny panel administracyjny – co robić?

Jeśli po zalogowaniu widzisz inną wersję Panelu klienta home.pl, to prawdopodobnie posiadasz usługi zarejestrowane przed 26 maja 2018 roku (poprzednia platforma home.pl), które nie zostały jeszcze przeniesione na nową platformę home.pl. W takiej sytuacji skorzystaj z instrukcji dla poprzedniej platformy home.pl i przejdź do instrukcji zmiany wersji PHP na poprzedniej platformie home.pl. Możesz również skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zmienią wersję PHP za Ciebie: aktualizacja PHP.

Korzystasz z poprzedniej platformy home.pl? Sprawdź:

Bezpieczny hosting dla Twojej strony WWW

Przygotowaliśmy miejsce, w którym Twoja strona WWW i poczta e-mail będą się czuły komfortowo.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie