Composer 2.0 dostępny w home.pl

Composer to menadżer zależności aplikacji tworzonych w PHP. Pozwala on zarządzać pakietami na poziomie aplikacji dla PHP. Tym samym stał się standardem zarządzania zależnościami w aplikacjach PHP.

SPIS TREŚCI

Composer – Informacje podstawowe

Composer to narzędzie do zarządzania zależnościami w PHP. Umożliwia proste i łatwe deklarowanie bibliotek, od których zależy Twój projekt. Composer pozwoli nimi łatwo zarządzać, np. instalować i aktualizować. Poza instalowaniem i aktualizacją bibliotek na podstawie projektu pozwala na używanie różnych wersji tej samej biblioteki.

W ten sposób Composer stał się standardem jeśli chodzi o zarządzanie bibliotekami PHP innych firm. Popularne frameworki PHP, takie jak Symfony, Laravel, Drupal i wiele innych, już przyjęły możliwości oparte na Composer w swoim cyklu życia. Composer w wersji 2 będzie w większości kompatybilny z istniejącymi przepływami pracy, a jednocześnie wprowadzi kilka nowych, wspaniałych funkcji.

Composer 2.0 – co nowego?

Composer 2.0 wnosi szereg zmian, poprawek i ulepszeń względem poprzedniej wersji. Poniżej zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje o tej aktualizacji.

Zmiany architektoniczne

Zmienia się sposób aktualizacji zależności wykonywanych wewnętrznie. Bieżący lokalny stan katalogu dostawcy nie będzie przyczyną problemów z aktualizacją. Jej instalacja jest uruchamiana automatycznie i będzie wykonywała wszystkie operacje związane z siecią jako pierwsze (lub równolegle). W ten sposób rozwiązuje się główny problem, jakim było pozostawienie w połowie zaktualizowanego katalogu dostawcy i występowanie błędów sieci.

Funkcje uruchomieniowe

Dodany został nowy krok weryfikacji platformy, który sprawdza, czy bieżąca wersja PHP pasuje do tego czego oczekują Twoje zależności. Opcja jest domyślnie włączona. Ponadto dodana została nowa klasa, która ładowana jest w każdym projekcie i dostępna w czasie wykonywania. Jej zadaniem jest sprawdzenie, które pakiety/wersję są obecne w czasie wykonywania własnego projektu.

Ulepszone raportowanie błędów

Poprawione zostało raportowanie błędów wyświetlane, gdy nie można rozwiązać zależności. Wiadomości przekazywane w raportach są krótsze, ale dostarczają znacznie więcej ważnych informacji.

Aktualizacje z tymczasowymi ograniczeniami

Jeśli oczekujesz od Composera uaktualnienia lub obniżenia poziomu pojedynczego pakietu do określonej wersji, teraz możesz to wykonać tymczasowo. Pozwoli to na przetestowanie lub odczekanie na naprawienie błędu. Jeśli chcesz dodać/ograniczyć ograniczenie, ale nadal wykonać pełną aktualizację wszystkich zależności, możesz użyć polecenia, które uruchomi aktualizację z tym dodatkowym ograniczeniem.

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie