Jak zrezygnować z usługi zarejestrowanej w home.pl?


Najprostszą drogą do rezygnacji z zarejestrowanej usługi, jest brak płatności za jej przedłużenie.

Usługa (np. hosting lub domena) jest wyłączana wraz z zakończeniem jej ważności. Brak płatności za PRO FORMĘ równoznaczny jest z rezygnacją oraz usunięciem usługi użytkownika w cyklu życia usługi. PRO FORMĘ otrzymujesz zwykle 28 dni przed końcem ważności usługi, informacja o jej wystawieniu jest przesyłana do Ciebie kilkukrotnie:

  • 28 dni przed końcem, a dalej 21 dni, 12 dni oraz przed samym wyłączeniem usługi, przesyłamy do Ciebie powiadomienie o nieopłaconej PRO FORMIE. Ma to na celu przypomnieć Ci o uregulowaniu płatności, w stosunku do usług, których ważność chcesz przedłużyć, a tym samym zachować ich działanie,
  • jeśli już po pierwszym powiadomieniu, jesteś pewny, że chcesz zrezygnować z usług wskazanych na PRO FORMIE (lub wybranych), możesz zignorować kolejne powiadomienia lub zgłosić do Biura Obsługi Klienta prośbę o wyłączenie powiadomień (wobec wybranych usług) i usunięcie PRO FORMY i/lub wystawienie nowej PRO FORMY,
  • w przypadku, gdy zakończy się okres ważności usługi, zostanie ona wyłączona. W przypadku większości usług, nadal istnieje możliwość ich przywrócenia. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w dalszej części artykułu.
WAŻNE! Pamiętaj, że po rezygnacji z usługi Twoja poczta e-mail i strona WWW mogą przestać funkcjonować pod danym adresem. Dokładnie zweryfikuj czy rezygnacja z usługi jest konieczna.

Przedłużenie usługi typu serwer lub domena wykonywane jest na podstawie zaksięgowanej wpłaty. Więcej informacji na temat terminu przedłużania i aktywacji usług znajdziesz pod tym adresem.

Jak zrezygnować z opłaconej usługi jeszcze przed zakończeniem abonamentu?

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o rezygnacji z opłaconej usługi przed zakończeniem abonamentu.
W przypadku domen, aktywowanych w promocji za 0 zł, rejestrowane są one na rok czasu. Jeśli nie zostanie opłacone ich przedłużenie na kolejny rok, domeny wygasną bez zobowiązań.
WAŻNE! Rezygnacja z domeny zarejestrowanej w promocji za 0 zł nie przywróci puli dostępnych bezpłatnych domen w ofercie promocyjnej.

Brak możliwości zwrotu środków pieniężnych dotyczy:

  • domen, ze względu na fakt, iż rejestrator automatycznie poniósł w rejestrze domen koszt rejestracji danej domeny, który jest bezzwrotny. Domena jest niepowtarzalnym adresem internetowym, z tego powodu po zarejestrowaniu nie można jej modyfikować. W takiej sytuacji zawsze możesz zarejestrować nową domenę, której akurat potrzebujesz (jeśli jest dostępna),

  • licencji, np. oprogramowanie firmy Kaspersky, ze względu na fakt, iż rejestrator poniósł koszt rejestracji licencji i udostępnił jej klucz, niezbędny do aktywacji i działania produktu,

  • certyfikatów SSL, ze względu na fakt, iż rejestrator poniósł koszt zakupu certyfikatu SSL, a jego wystawca, jednostka certyfikująca, udostępniła dane w postaci plików i kluczy certyfikatu, niezbędnych do jego instalacji i uruchomienia.

Pod tym adresem znajdziesz dane kontaktowe do Biura Obsługi Klienta home.pl. Skorzystaj z pomocy naszych konsultantów, aby sprawdzić szczegółowo swoje usługi pod względem planowanej rezygnacji.
W przypadku rejestracji usług na osobę fizyczną, w ciągu 14 dni od momentu zawarcia umowy, masz możliwość odstąpienia od niej. Skorzystaj z informacji zawartych w regulaminie świadczenia wybranej usługi, aby dowiedzieć się więcej. Odstąpienie od umowy nie dotyczy usług: domeny, oprogramowanie Kaspersky oraz certyfikaty SSL.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak