Rezygnacja z opłaconej usługi przed zakończeniem abonamentu

Najprostszym sposobem rezygnacji z zarejestrowanej usługi, jest brak płatności za jej przedłużenie na kolejny okres abonamentowy. Jeśli natomiast Twoja usługa jest jeszcze aktywna, a jej ważność kończy się dopiero za kilka miesięcy, to aby zupełnie usunąć opłaconą usługę już teraz, należy przygotować i przesłać do home.pl wniosek o usunięcie usługi (np. domeny z rejestru).

Wniosek o usunięcie usługi może zostać napisany odręcznie lub wydrukowany po uprzednim przygotowaniu go w programie tekstowym. Wniosek o usunięcie usługi powinien zawierać nazwę usługi (np. “twojadomena.pl”), pełne dane abonenta oraz widoczną prośbę o usunięcie. Dokument należy podpisać, opieczętować (jeśli abonentem jest firma) i przesłać w postaci elektronicznej za pomocą formularza kontaktowego do home.pl. Wzór formularza odstąpienia od umowy znajdziesz w regulaminie home.pl.

Jeśli abonentem usługi jest osoba fizyczna, zamiast wspomnianej powyżej pieczątki wystarczy sam wniosek, wskazujący informacje o abonencie usługi.

W przypadku domen aktywowanych w promocji za 0 zł, jeśli nie zostanie opłacone ich przedłużenie na kolejny rok, domeny wygasną bez zobowiązań. Rezygnacja z domeny zarejestrowanej w promocji za 0 zł nie przywróci puli dostępnych bezpłatnych domen w ofercie promocyjnej.

W przypadku rezygnacji z opłaconej usługi (która jest jeszcze ważna np. kilka miesięcy) obowiązuje 30 dniowy okres wypowiedzenia. Zwrot środków pieniężnych za niewykorzystany abonament możliwy jest zatem dla usług ważnych więcej niż 30 dni.

Zwrot należności za niewykorzystany abonament nie dotyczy poniższych usług:

  • domen, ze względu na fakt, iż rejestrator automatycznie poniósł w rejestrze domen koszt rejestracji danej domeny, który jest bezzwrotny. Domena jest niepowtarzalnym adresem internetowym, z tego powodu po zarejestrowaniu nie można jej modyfikować. W takiej sytuacji zawsze możesz zarejestrować nową domenę, której akurat potrzebujesz (jeśli jest dostępna),

  • licencji oprogramowania firmy Kaspersky, ze względu na fakt, iż rejestrator poniósł koszt rejestracji licencji i udostępnił jej klucz, niezbędny do aktywacji i działania produktu,

  • certyfikatów SSL, ze względu na fakt, iż rejestrator poniósł koszt zakupu certyfikatu, a jego wystawca, jednostka certyfikująca, udostępniła dane w postaci plików i kluczy certyfikatu, niezbędnych do jego instalacji i uruchomienia.

    Pamiętaj, że zwrot należności za niewykorzystany abonament zależy również od promocji, w której usługa została zarejestrowana.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub