Rezygnacja z usługi przed zakończeniem abonamentu


Jeśli zakupiłeś usługę w home.pl, to najprostszym sposobem rezygnacji z zarejestrowanej usługi jest brak płatności za jej przedłużenie na kolejny okres abonamentowy. Sugerujemy w takich sytuacjach poczekać na zakończenie abonamentu usługi i nie opłacać usługi na kolejny okres abonamentowy.

Brak płatności za usługę zostanie potraktowany jako rezygnacja z usługi.

W przypadku domen aktywowanych w promocji za 0 zł, jeśli nie zostanie opłacone ich przedłużenie na kolejny rok, domeny wygasną bez zobowiązań. Rezygnacja z domeny zarejestrowanej w promocji za 0 zł nie przywróci puli dostępnych bezpłatnych domen w ofercie promocyjnej.

Odstąpienie od umowy dla usług opłaconych przed dniem: 17.09.2018

Jeśli przedłużyłeś usługę (np. serwer) przed dniem: 17.09.2018, to istnieje jeszcze możliwość wypowiedzenia takiej usługi. Jeśli usługa jest aktywna, a jej ważność skończy się dopiero za kilka miesięcy, to aby zupełnie usunąć opłaconą usługę już teraz, należy przygotować i przesłać do home.pl wniosek o usunięcie usługi (np. hostingu).

WAŻNE! Pamiętaj, że możesz też odczekać do końca abonamentu – nieopłacenie usługi zostanie potraktowane jako rezygnacja.
WAŻNE! Pamiętaj, że odstąpienie od umowy dla usług opłaconych jest dostępne tylko dla usług, które zostały przedłużone przed datą: 17.09.2018. Jeśli posiadasz usługi, które zostały zakupione lub przedłużone po tym terminie, to zgodnie z nowym regulaminem naszej sieci, odstąpienie od umowy nie jest możliwe. W takim przypadku sugerujemy nie opłacać takich usług na kolejny okres abonamentowy, będzie to równoznaczne z rezygnacją z tych usług.

WAŻNE! Pamiętaj, że wypowiedzenie usługi jest dostępne tylko dla usług, które zostały przedłużone przed datą: 17.09.2018.

Wniosek o usunięcie usługi może zostać napisany odręcznie lub wydrukowany po uprzednim przygotowaniu go w programie tekstowym.

Wniosek o usunięcie usługi powinien zawierać nazwę usługi (np. “serwer123456”, “twojadomena.pl”), pełne dane abonenta oraz widoczną prośbę o usunięcie. Dokument należy podpisać, opieczętować (jeśli abonentem jest firma) i przesłać w postaci elektronicznej za pomocą formularza kontaktowego do home.pl.

Wzór formularza odstąpienia od umowy znajdziesz w regulaminie home.pl.

Jeśli abonentem usługi jest osoba fizyczna, zamiast wspomnianej powyżej pieczątki wystarczy sam wniosek, wskazujący informacje o abonencie usługi.

WAŻNE! Pamiętaj, że możliwość odstąpienia od umowy jest dostępna tylko dla usług, które zostały przedłużone przed datą: 17.09.2018.

W przypadku rezygnacji z opłaconej usługi (która jest jeszcze ważna np. kilka miesięcy) obowiązuje 30 dniowy okres wypowiedzenia. Zwrot środków pieniężnych za niewykorzystany abonament możliwy jest zatem dla usług ważnych więcej niż 30 dni.

Zwrot należności za niewykorzystany abonament nie dotyczy poniższych usług:

  • domen, ze względu na fakt, iż rejestrator automatycznie poniósł w rejestrze domen koszt rejestracji danej domeny, który jest bezzwrotny. Domena jest niepowtarzalnym adresem internetowym, z tego powodu po zarejestrowaniu nie można jej modyfikować. W takiej sytuacji zawsze możesz zarejestrować nową domenę, której akurat potrzebujesz (jeśli jest dostępna),

  • licencji, np. na oprogramowanie firmy Kaspersky, ze względu na fakt, iż rejestrator poniósł koszt rejestracji licencji i udostępnił jej klucz, niezbędny do aktywacji i działania produktu,

  • certyfikatów SSL, ze względu na fakt, iż rejestrator poniósł koszt zakupu certyfikatu SSL, a jego wystawca, jednostka certyfikująca, udostępniła dane w postaci plików i kluczy certyfikatu, niezbędnych do jego instalacji i uruchomienia.

    Pamiętaj, że zwrot należności za niewykorzystany abonament zależy również od promocji, w której usługa została zarejestrowana.

Rezygnacja z usług których okres abonamentowy dobiega końca

Najprostszym sposobem na rezygnację z zakupionych usług, których okres ważności dobiega końca jest jest brak płatności za jej przedłużenie na kolejny okres abonamentowy. W takich sytuacjach sugerujemy poczekać na zakończenie abonamentu usługi i nie opłacać jej na kolejny okres abonamentowy.

Brak płatności za usługę zostanie potraktowany jako rezygnacja z usługi.

Celem wstrzymania wystawienia Pro Formy, na podstawie której możesz dokonać przedłużenia okresu abonamentowego (opcjonalnie), a zarazem celem wstrzymania automatycznego odnawiania usługi (jeśli została włączona taka płatność dla wybranej usługi) jest skorzystanie z opcji: Zablokuj usługę z końcem abonamentu.

Jeśli dla Twojej usługi zostało już wystawione zamówienie lub Pro Forma, tj. otrzymałeś informację o możliwości przedłużenia okresu abonamentowego, możesz zgodnie z powyższym:

 

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie