Co się stanie jak zrezygnuję z usługi w home.pl?

Sprawdź informacje w poniższej tabeli, aby dowiedzieć się jakie konsekwencje techniczne mogą Ciebie spotkać po zrezygnowaniu z usługi w home.pl. Zapoznaj się z tymi informacjami i zastanów się, ponieważ po rezygnacji z usługi, Twoja poczta e-mail i strona WWW mogą przestać funkcjonować pod danym adresem. Dokładnie zweryfikuj czy rezygnacja z usługi jest konieczna.

Nazwa usługi: Co się stanie, gdy zrezygnuję z tej usługi?
Domena internetowa
(np. twojadomena.pl)
Po rezygnacji z domeny, przestaną funkcjonować wszystkie strony WWW oraz skrzynki e-mail funkcjonujące w ramach adresu tej domeny. Tak samo przestaną funkcjonować subdomeny utworzone w ramach domeny głównej oraz wszystkie inne aplikacje korzystające z tej domeny.

Przykładowo, jeśli rezygnujesz z domeny „twojadomena.pl”, to przestaną funkcjonować wszystkie subdomeny (np. „sklep.twojadomena.pl”) oraz skrzynki e-mail utworzone w adresie domeny (np. „biuro@twojadomena.pl”). Pamiętaj, że strony WWW dostępne pod adresem domeny również przestaną działać (nawet jeśli Twój serwer został opłacony!).

Serwer / hosting
(np. Hosting Profesjonalny, Hosting WordPress SSD)
Po rezygnacji z serwera lub hostingu, przestaną być dostępne w sieci Internet wszystkie pliki oraz dane, które były opublikowane na tym serwerze. Wszystkie skrzynki e-mail utworzone na serwerze przestaną odbierać i wysyłać wiadomości e-mail, podobnie również przestaną funkcjonować wszystkie inne aplikacje, które były dostępne na tym serwerze.

Przykładowo, jeśli na serwerze (z którego rezygnujesz) umieszczone były pliki strony WWW, skrzynki e-mail lub inne aplikacje, to przestaną one być dostępne w sieci Internet (nawet jeśli Twoja domena została opłacona!).

Certfikat SSL
(np. homeSSL Start)
Po rezygnacji z certyfikatu SSL, domena internetowa, która była zabezpieczona certyfikatem SSL, przestanie być nim zabezpieczona. Oznacza to, że szyfrowanie danych przesyłanych przez Internet w ramach tej domeny zostanie wyłączone. Przy protokołach aplikacyjnych (HTTP, FTP itp.) mogą być wyświetlane błędy bezpieczeństwa (np. przekreślona ikona kłódki).

Przykładowo, jeśli w programach do obsługi poczty korzystałeś z możliwości szyfrowania połączenia za pomocą SSL, to w programie pocztowym mogą być wyświetlane komunikaty błędów odnośnie bezpieczeństwa oraz szyfrowania. Jeśli pod adresem zabezpieczonej domeny znajdował się sklep internetowy, to dane Twoich klientów (np. wpisywane podczas zamawiania produktów) już nie będą takie bezpieczne.

 Sklep internetowy
(eSklep lub eSklep Premium)
Konsekwencje techniczne po rezygnacji ze sklepu internetowego eSklep są analogiczne jak przy serwerze lub hostingu. Oznacza to, że przestaną być dostępne w sieci Internet wszystkie pliki oraz dane, które były opublikowane w sklepie internetowym.

Przykładowo, jeśli na sklepie (z którego rezygnujesz) umieszczone były pliki dodatkowych stron WWW, skrzynki e-mail lub inne aplikacje, to przestaną one być dostępne w sieci Internet (nawet jeśli Twoja domena została opłacona!). Pamiętaj, że skrzynki e-mail utworzone na usłudze eSklep również przestaną działać!

 Poczta e-mail
(np. Prywatny email, Poczta Biznes)
Po rezygnacji z usługi typu: Poczta e-mail, wszystkie pliki oraz skrzynki e-mail znajdujące się na tej usłudze (bez względu w ramach jakiej domeny zostały utworzone) przestaną być dostępne!

Jak widzisz skutki rezygnacji z usług w home.pl są bardzo do siebie podobne. Przed każdą planowaną rezygnacją z usług, należy to dokładnie zweryfikować z uwagi na powiązanie usług (np. domen z serwerami), gdyż skutkami takiej nieprzemyślanej rezygnacji może być niedziałająca strona WWW, sklep internetowy lub skrzynki e-mail.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.