Szczegółowy opis przedłużania ważności usługi w home.pl


Znajdziesz tutaj instrukcje jak opłacić usługi na poprzedniej platformie home.pl.

Płatność cykliczna kartą to wygodny i bezpieczny sposób opłacania Twoich usług w home.pl. Polega na automatycznym pobieraniu opłat z Twojej karty, której dane możesz zapisać w Panelu klienta. Dzięki tej metodzie Twoje rachunki zapłacą się „same”. Jedyne, co musisz zrobić, to pamiętać o zapewnieniu środków na karcie.

Płać z Mastercard® i zyskaj do 10% rabatu
Wybierz metodę płatności cyklicznej kartami Mastercard® podczas zamawiania usług w home.pl, a otrzymasz:

 • rabat 10% na usługę G Suite,
 • rabat 10% na usługę Office 365,
 • rabat 5% na usługę homecloud backup premium L – 100 GB.

 

Jak uruchomić płatności cykliczne kartą? Zobacz wideo

Jak włączyć płatność cykliczną kartą płatniczą w home.pl?

Firma home.pl oferuje takie usługi jak domena, serwer czy sklep internetowy. Usługi te ważne są (na podstawie zrealizowanej przez Ciebie płatności) najczęściej przez okres 1 roku. Kliknij tutaj, aby sprawdzić z jakiego okresu rozliczeniowego możesz skorzystać.

Gdy ważność usługi wygaśnie (np. po 1 roku) i usługa nie zostanie opłacona ponownie, to w przypadku np. sklepu internetowego wszelkie dane m.in. informacje o produktach i ich cenach zostaną utracone. W przypadku domeny, nie będzie można z niej korzystać (po określonym okresie czasu powróci do puli nazw wolnych).

WAŻNE! Pamiętaj, że brak wpłaty jest równoznaczny z rezygnacją z danej usługi!

Aby zapobiec w/w sytuacjom należy przedłużyć ważność usługi – opłacając ją.

Kiedy mogę przedłużyć ważność usługi w home.pl (opłacić usługę)?

Opłacić usługę możesz najwcześniej na cztery tygodnie (28 dni) przed upływem ważności usługi. Wtedy też generowana jest PRO FORMA (wygenerowanie PRO FORMY oznacza, że możesz zobaczyć obraz PRO FORMY w formacie .pdf po zalogowaniu się do Panelu Klienta home.pl).

WAŻNE! PRO FORMA wysyłana jest na kontaktowy adres e-mail oraz w kopercie tradycyjną pocztą, chyba że włączona jest opcja dotycząca e-faktury.

PRO FORMY za usługi w home.pl wysyłane są:

 • w wiadomości e-mail, w której znajduje się link, po kliknięciu w który otworzy się na ekranie PRO FORMA w formacie .pdf (czyli takim, który można wydrukować). Wiadomość e-mail wysyłana jest na adres e-mail reprezentanta usługi.
 • w wersji papierowej na adres abonenta usługi (chyba że włączona jest opcja dotycząca e-faktury). Adres abonenta usługi sprawdzisz logując się do Panelu Klienta home.pl i wchodząc w opcję menu “Profil”, a następnie w podopcję “Moje dane”.
WAŻNE! Jeśli chcesz wygenerować PRO FORMĘ wcześniej, czyli przed terminem 28 dni przed upływem ważności usługi, to niezbędny jest kontakt z Biurem Obsługi Klienta.
WAŻNE! Dotyczy serwerów dedykowanych. Faktury VAT, za usługi serwerów dedykowanych, wystawiane są na początku danego miesiąca i wysyłane są pocztą tradycyjną do klienta. Termin płatności przypada zazwyczaj na 15-stego danego miesiąca (termin płatności wynosi 14 dni).

Metody przedłużenia ważności usługi w home.pl (opłacania ich)

Usługę w home.pl możesz opłacić za pomocą:

 1. Płatności on-line (elektroniczny przelew bankowy lub płatność kartą kredytową),
 2. Płatność tradycyjna (standardowy przelew bankowy lub na poczcie).

Polecamy korzystanie z płatności online, ze względu na natychmiastowe przedłużenie ważności usług, bez ryzyka ich utraty. Jest to najbardziej wygodny sposób opłacania usług w home.pl.

WAŻNE! Kliknij tutaj, aby sprawdzić czy Twój bank realizuje płatności elektroniczne przez całą dobę. Jest to bardzo ważne, gdyz niektóre banki realizują podobne płatności np. tylko w dni robocze.

Aby opłacić usługę za pomocą płatności online zaloguj się w Panelu Klienta home.pl do usługi z uprawnieniami administracyjnymi. Dostępne są dwa miejsca, w których możesz przejść do opłacania usługi (wybierz dowolne dogodniejsze dla Ciebie):

 • Lista Faktury nieopłacone znajdująca się w opcji menu Płatności – zaznacz tu Pro Formę i kliknij przycisk “Opłać” znajdujący się na pasku akcji (na górze strony), w kolejnym kroku wskaż usługi (zawarte na PRO FORMIE), które chcesz opłacić,
 • Lista Usługi nieopłacone znajdująca się w opcji menu Płatności – zaznacz tu usługi, które chcesz opłacić i kliknij przycisk “Opłać” znajdujący się na pasku akcji (na górze strony).

Panel Klienta - Widok opcji menu Płatności - Lista faktur nieopłaconych

Rys. Widok opcji menu “Płatności” (kliknij, aby powiększyć).

Krok 1a – wybór usług

W sekcji Usługi nieopłacone, możesz od razu zaznaczyć usługi, za które chcesz dokonać płatności. W kolejnym kroku, po kliknięciu Opłać, zostaniesz przekierowany do systemu płatności.
Panel Klienta - Płatności - Wybierz podopcję menu Usługi nieopłacone

Krok 1b – wybór Pro Formy i usługi

Jeśli wybór płatności zacząłeś w sekcji faktury nieopłacone, wybierz PRO FORMĘ, w ramach której chcesz dokonać płatności.
Panel Klienta - Płatności - Wybierz podopcję menu Faktury nieopłacone

W kolejnym kroku wybierz usługi (dostępne w ramach wybranej PRO FORMY) które chcesz opłacić. Pamiętaj, że PRO FORMA jest tylko dokumentem informacyjnym, co oznacza, że dostarcza informacji, np. o usługach które możesz opłacić. Jej numer nie pokrywa się z numerem wystawianej faktury VAT
Panel Klienta - Płatności - Faktury nieopłacone - Wybierz usługi i kliknij przycisk Opłać usługi

Krok 2 – podsumowanie wpisanych danych, wybór metody płatności i dokonanie płatności on-line

Zweryfikuj wyświetlone na ekranie dane (w szczególności kwoty, nazwy usług). Jeśli wszystkie dane się zgadzają, wybierz jedną z dostępnych metod płatności.

Panel Klienta - Płatności - Faktury nieopłacone - Opłacanie usług z faktury - Zweryfikuj wyświetlone na ekranie dane

 

W zależności od wybranej metody płatności, zostaniesz, np. przekierowany na stronę wyboru banku/konta z którego chcesz dokonać wpłaty.
Panel Klienta - Płatności - Faktury nieopłacone - Opłacanie usług z faktury - Podsumowanie wpisanych danych - Wybierz jedną z dostępnych metod płatności

WAŻNE! Kliknij tutaj, aby sprawdzić czy Twój bank realizuje płatności elektroniczne przez całą dobę. Jest to bardzo ważne, gdyż niektóre banki realizują te płatności np. tylko w dni robocze.

Po poprawnym zakończeniu transakcji, zostaniesz ponownie przekierowany do Panelu Klienta home.pl, a Twoje usługi będą oczekiwały na realizacje wysłanej płatności.
Panel Klienta - Komunikat - Transakcja została przyjęta do weryfikacji

WAŻNE! Zanotuj numer Twojej transakcji wyświetlony na ekranie. W przypadku wystąpienia niedogodności z transakcją, skontaktuj się z firmą PayU S.A. pod numerem telefonu +48 (61) 628 45 05 i powołaj się na ten numer transakcji. Pod tym adresem możesz również skontaktować się z firmą PayU S.A. za pomocą formularza kontaktowego.

Procedura przedłużenia ważności usługi metodą “płatność tradycyjna”

Usługi home.pl możesz opłacić też tradycyjnym przelewem bankowym, wpłacając pieniądze na unikalny numer rachunku, który wyświetlony jest w Panelu Klienta home.pl. Unikalny numer rachunku znajdziesz w opcji menu “Pulpit”, w sekcji “Płatności”.

WAŻNE! Unikalny numer rachunku bankowego, na który możesz dokonywać wpłat za usługi, znajduje się również na Fakturze VAT PRO  FORMA.
Panel Klienta - Pulpit - Znajdź unikalny numer rachunku

W przypadku dokonywania płatności przelewem zagranicznym akceptujemy tylko przelewy bankowe w pełnej wysokości (prowizje, koszty banku i inne obciążenia wpłat pokrywa wpłacający). Informacje wymagane dla przelewów z innych krajów niż Polska znajdziesz pod tym adresem.

Numer rachunku bankowego, na który należy dokonać wpłaty znajduję się na stronie głównej Panelu Klienta home.pl widocznej po zalogowaniu

W tytule przelewu podaj numer faktury i/lub nazwę usługi (np. “serwer123456.home.pl”), której dotyczy wpłata:

Przykład tytułu: PRO/73924/2013 serwer123456.home.pl.
WAŻNE! W przypadku tradycyjnego przelewu, wszystkie wpłaty wykonane na rachunek bankowy home.pl i na nim zaksięgowane do godziny 19:00, rozliczane są tego samego dnia (z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt). Po zaksięgowaniu środków oraz ich rozliczeniu, następuje przedłużenie ważności usługi. W przypadku płatności wykonanych na rachunek bankowy home.pl i na nim zaksięgowanych po godzinie 19:00, zostaną one rozliczone dnia następnego (w dni robocze, od poniedziałku do piątku).
Przykład: Jeśli płatność została zaksięgowana w piątek na rachunku bankowym home.pl, to zostanie ona rozliczona tego samego dnia, także w piątek. Datą wystawienia Faktury VAT będzie data otrzymania wpłaty, czyli piątek.
WAŻNE! Firma home.pl nie przedłuża domen na podstawie potwierdzeń płatności.

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie
Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Najczęściej zadawane pytania
Dodatkowe narzędzia hostingu
Statystyki serwera (nowe)
Połączenie SSH
Statystyki serwera (stare)
WebFTP
Autoinstalator
Kontrola wersji (SVN)
Listy mailingowe
Poczta home.pl
Obsługa poczty webmail
Programy pocztowe
Nowa platforma home.pl
Częste pytania
Bezpieczeństwo
Instalacje
Panel klienta
Domeny
Hosting
Serwer Apache
Bazy danych
Certyfikaty SSL
Zamawianie SSL
Instalacja i konfiguracja SSL
Poczta e-mail
WordPress Hosting SSD
Dodatki od partnerów
Poprzednia platforma home.pl
Certyfikaty SSL
Zamawianie certyfikatów SSL
Konfiguracja i instalacja SSL
Panel home.pl
Informacje podstawowe
Pulpit
Usługi
Płatności
Profil
Centrum Pomocy
Operacje w Panelu home.pl
Serwery
WebFTP
Informacje podstawowe
Konfiguracja serwerów
Serwery Unix
Serwery Windows
Obsługa baz danych
phpMyAdmin (MySQL)
phpPgAdmin (PgSQL)
myLittleAdmin (MSSQL)
Sklep internetowy eSklep
Panel usługi eSklep
RODO w sklepie internetowym
Panel sklepu internetowego
Pierwsze kroki
Promocja sklepu
Sprzedaż
Pierwsze uruchomienie
Dodatki od partnerów
Asortyment
Klienci
Integracje
Inne integracje
Systemy aukcyjne
Baza produktów
Aplikacje
App store
Aplikacja mobilna
Marketing
Modyfikacja wyglądu
Dokumentacja
Dla deweloperów
Style graficzne
Inne zagadnienia
Raporty i statystyki
Zawartość
Filmy instruktażowe
Konfiguracja sklepu
Rozliczenia i dokumenty
Faktury
Zmiana danych (cesja)
Rozliczenia i płatności
Dokumenty do pobrania
Produkty i usługi
Kreator Stron WWW
eCommerce
Moduły
Ustawienia
Szablony
Nawigacja
Publikacja i dodatki
Szybki start
Prestahosting
Profesjonalne usługi IT
Certyfikaty SSL
Przywracanie danych
Udostępnienie logów
Operacje na plikach i bazach danych
WordPress
Terminal płatniczy SumUp
Wordpress hosting SSD
Domeny
Informacje podstawowe
Rejestracja / opłacanie
Konfiguracja domen
Transfer domen
Giełda domen
Dodatki do domen
Serwery VPS
Skrzynki e-mail
Microsoft Exchange
Cloud Email Xchange
Obsługa skrzynek w Panelu home.pl
Jak zarejestrować Personal email lub Business email?
Bezpieczeństwo
eKsięgowość
Reklama internetowa
Reklama Allegro Ads
Tworzenie stron WWW
Contact LEADer
Reklama banerowa Google
Zakupy Google
Google Ads (AdWords)
eKampanie Google
SEMSTORM
Pozycjonowanie
rankingCoach
Baza wiedzy
Facebook
Systemy CMS
Internet w praktyce
Przydatne programy
Konfiguracja programów FTP
Zagadnienia techniczne
.htaccess
mod_rewrite
Kursy i specyfikacje
Kurs HTML
Kurs PHP
Kurs SQL
Rejestracja usług
RODO w home.pl
English
Control Panel
Webmail
FTP
Office 365
WordPress
SSL
Aplikacje w marketplace
SimplySign
SiteLock - ochrona WWW
Dropsuite Email Backup
CCleaner
Antywirus Kaspersky
Dropbox - dysk w chmurze
Płatności PayU
Programy antywirusowe AVAST
Office 365
AVG PC TuneUp
Reklama na start
Google AdWords
Zareklamuj stronę WWW na Facebook
Cloud Email Xchange
Brand24
Microsoft OneDrive
FreshMail.pl
Tłumaczenia online
G Suite - poczta Gmail
Program prowizyjny
Acronis Backup
Informacje podstawowe
Ustawienia dodatkowe
Panel użytkownika
Panel administratora
lub