Konfiguracja konta poczty Gmail w sklepie eSklep


Podczas wprowadzania podstawowej konfiguracji poczty w sklepie internetowym eSklep należy podać adres e-mail, z którego będą wysyłane wiadomości e-mail do klientów Twojego sklepu. Jeśli korzystasz z poczty w home.pl, to konfiguracja takiego konta opiera się o podanie podstawowych danych, jak adres e-mail, nazwa użytkownika czy hasło.

Jeśli jednak chcesz wysyłać wiadomości e-mail ze sklepu eSklep za pośrednictwem poczty Gmail, to podobnie jak w przypadku konfiguracji konta zewnętrznego w serwisie poczta.home.pl, może być konieczne wprowadzenie dodatkowych ustawień po stronie Google.

Zabezpieczenia konta pocztowego Gmail, podczas jego konfiguracji w zewnętrznym kliencie poczty (serwis poczta.home.pl lub konfiguracja poczty w eSklep można potraktować jako zewnętrzny klient poczty) może sygnalizować próbę nieautoryzowanego dostępu. W takich sytuacjach może być wymagana zmiana ustawień konta pocztowego w Gmail, aby umożliwić dostęp do poczty Gmail dla “mniej bezpiecznych aplikacji”.

Po próbie nieautoryzowanego dostępu do konta pocztowego Gmail możesz otrzymać wiadomość automatyczną od Gmail z informacją o zablokowanej próbie logowania. Oznacza to, że Twoje konto w Gmail nie jest skonfigurowane do obsługi zewnętrznych aplikacji pocztowych.

Jak przy koncie Gmail włączyć dostęp dla mniej bezpiecznych aplikacji?

  1. Przejdź pod adres: https://www.google.com/settings/security/lesssecureapps, aby przejść do konfiguracji swojego konta w systemie Gmail.
  2. Jeśli jesteś już zalogowany i posiadasz więcej kont Gmail to upewnij się w prawym górnym rogu ekranu czy jesteś zalogowany do prawidłowego konta w Gmail, dla którego chcesz zmienić ustawienia.
  3. Włącz dostęp dla “mniej bezpiecznych aplikacji”, czyli dla zewnętrznych aplikacji typu sklep eSklep.
  4. Po zapisaniu zmian, powiadomienie o zmianie konfiguracji otrzymasz w wiadomości e-mail przesłanej na Twoje konto Gmail.

Konto Google - Dostęp mniej bezpiecznych aplikacji - Włącz dostęp dla mniej bezpiecznych aplikacji

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.


Bezpieczny hosting dla Twojej strony WWW

Przygotowaliśmy miejsce, w którym Twoja strona WWW i poczta e-mail będą się czuły komfortowo.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie