Korzystaj z certyfikatu SSL, aby zwiększyć pozycję w Google

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Google, czyli najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa (m.in. w Polsce) opublikowało komunikat, gdzie informuje o planowanych zmianach związanych z pozycjonowaniem stron WWW zabezpieczonych certyfikatem SSL.

Poradnik wideo: Czym jest certyfikat SSL i gdzie należy go stosować?

Zamów certyfikat SSL już dziś. Zadbaj o bezpieczeństwo swojej strony WWW, poczty e-mail, danych użytkowników. Zarejestruj SSL w home.pl i kontroluj wszystkie usługi z jednego Panelu Klienta. Kliknij i przejdź do oferty aby zamówić certyfikat SSL.

W skrócie zmiany te oznaczają, że strony internetowe funkcjonujące w oparciu o bezpieczny protokół HTTPS (czyli zabezpieczone certyfikatami SSL) będą promowane w wynikach wyszukiwane (będą wyświetlane wyżej w wynikach niż strony niezabezpieczone certyfikatami SSL).

SSL jest protokołem sieciowym używanym do bezpiecznych połączeń internetowych, przyjęto go jako standard szyfrowania na stronach WWW. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Intencją twórców SSL było zaprojektowanie protokołu uniwersalnego, tak aby mogły z niego korzystać protokoły aplikacyjne (HTTP, FTP, telnet itp.).

Oznacza to, że za pomocą SSL mogą być szyfrowane połączenia do poczty, serwera ftp, strony WWW itp. Dzięki swojej skuteczności oraz prostej obsłudze certyfikat SSL bardzo szybko znalazł zastosowanie zwłaszcza przy zabezpieczaniu transakcji realizowanych w bankowości elektronicznej, podczas aukcji internetowych oraz w systemach płatności online.

Jak działa certyfikat SSL?

W przypadku stron WWW, które nie korzystają z certyfikatu SSL, formularze oraz inne informacje przesyłane są do serwera przez sieć Internet otwartym tekstem, który stosunkowo łatwo przechwycić (szczególnie w sieci lokalnej). Jeśli serwer WWW ma zainstalowany certyfikat SSL do komunikacji z przeglądarką, wówczas informacja w obie strony (między serwerem WWW, a przeglądarką internetową) przesyłana jest przez sieć w sposób zaszyfrowany. Należy pamiętać, że szyfrowana jest transmisja danych tylko dla domeny, dla której certyfikat SSL został wystawiony (np. „https://www.twojadomena.pl”). Dla każdej Twojej domeny potrzebujesz osobnego certyfikatu. Dla subdomen potrzebujesz certyfikatu typu Wildcard.
W momencie nawiązania połączenia przez przeglądarkę internetową ze stroną WWW (np. pod adresem, „https://www.twojadomena.pl”) zabezpieczoną protokołem SSL, następuje ustalenie algorytmów oraz kluczy szyfrujących, które następnie są stosowane przy przekazywaniu danych między przeglądarką a serwerem WWW. Protokół SSL wykorzystuje do wstępnej fazy połączenia kryptografię asymetryczną (z kluczem publicznym), przy pomocy której uzgadniane są klucze symetryczne, stosowane później do szyfrowania danych.

Google zapowiada zmiany związane z wpływem posiadania certyfikatu SSL na pozycjonowanie

Na stronach Google Webmasters pojawiła się bardzo ciekawa informacja na temat wpływu posiadania certyfikatu SSL na pozycję w wyszukaniach Google. Już teraz do wszystkich serwisów Google łączymy się poprzez szyfrowane połączenie HTTPS. Google stawia bardzo mocno na bezpieczeństwo danych, stąd tego typu działania.

Po zmianach algorytmu Google, najbardziej popularna wyszukiwarka będzie promowała strony funkcjonujące w oparciu o bezpieczny protokół HTTPS. Google w chwili obecnej testowo wdraża nowe parametry mające wpływ na widoczność poszczególnych stron. Jak można się spodziewać, jednym z parametrów będzie właśnie obecność certyfikatu SSL na danej stronie. Oznacza to, że strony WWW korzystające z szyfrowanych połączeń SSL będą wyżej promowane w wynikach wyszukiwania Google.

Logo wyszukiwarki Google, która korzysta z szyfrowanych połączeń SSLWarto już teraz przygotować się na zapowiadane zmiany i pomyśleć o zakupie certyfikatu SSL dla swojej strony WWW. W home.pl masz pełny wybór różnego rodzaju certyfikatów – możesz wybrać spośród: homeSSL Start, homeSSL Wildcard StarthomeSSL Biznes OVhomeSSL Wildcard Biznes OV oraz homeSSL Premium EV.

Korzyści z zastosowania certyfikatu SSL

Certyfikaty SSL to podstawowy sposób ochrony danych przesyłanych przez sieć Internet. Certyfikat SSL zainstalowany na stronie WWW jest także potwierdzeniem wiarygodności takiej witryny – w pasku adresu przeglądarki użytkownicy takiej strony WWW mogą zobaczyć nazwę właściciela strony i wydawcy certyfikatu (umożliwia to certyfikat homeSSL Premium EV).

Przeglądarka internetowa - Pasek adresu - Przykładowy widok Certyfikatu homeSSL Premium EVW przypadku stron WWW, które nie stosują certyfikatu SSL, nie możemy mieć pewności, kto jest jej właścicielem, a co najważniejsze – czy ktoś nie „podsłuchuje” tego, co oglądamy lub piszemy. Dzięki temu, że strona WWW jest zabezpieczona certyfikatem SSL, wszystkie dane, które wprowadzamy i które czytamy – jak np. numer karty kredytowej niezbędny do dokonania płatności w sklepie internetowym – są szyfrowane w drodze między serwerem, a przeglądarką.

Certyfikat SSL - Wiarygodność Twojego serwisu - Bezpieczeństwo przesyłanych danych - Prestiż w biznesie

Strony WWW korzystające z certyfikatów SSL mogą w ten sposób dbać również o swój wizerunek, ponieważ dbanie o bezpieczeństwo własnych klientów wzbudza zaufanie do marki.

Certyfikaty SSL – jakie i dla kogo?

Certyfikaty SSL dzielą się na trzy typy ze względu na poziom zapewnienia bezpieczeństwa i wiarygodności:

Najprostsze certyfikaty SSL, czyli DV, można nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Natomiast certyfikaty typu OV i EV, a więc te bardziej zaawansowane, stosowane są przez średnie i duże firmy oraz banki, dostępne są od kilkuset złotych. Bezpieczeństwo transmisji danych dla małej witryny lub bloga jest w stanie zapewnić podstawowy certyfikat SSL, czyli Domain Validation (DV).

WAŻNE! Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat dostępnych rodzajów certyfikatów SSL.

W dzisiejszych czasach używanie certyfikatów SSL przez instytucje publiczne, duże przedsiębiorstwa i sklepy internetowe to codzienność. Uzyskanie certyfikatu SSL jest bezproblemowe i szybkie. Mimo to nie wszyscy posiadacze mniej rozbudowanych stron WWW, niewielkich sklepów internetowych i blogów decydują się na zastosowanie tego rozwiązania.

Należy podkreślić, że nie ma konieczności korzystania z certyfikatu SSL. Jest to jedynie dodatkowa opcja, którą można włączyć na swojej stronie WWW. Należy jednak pamiętać, że strony WWW zabezpieczone protokołem SSL będą w niedalekiej przyszłości lepiej postrzegane przez Google.

Warto już teraz przygotować się na zapowiadane zmiany i pomyśleć o zakupie certyfikatu SSL dla swojej strony WWW. W home.pl masz pełny wybór różnego rodzaju certyfikatów – możesz wybrać spośród: homeSSL Start, homeSSL Wildcard StarthomeSSL Biznes OVhomeSSL Wildcard Biznes OV oraz homeSSL Premium EV.

WAŻNE! Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak zamówić certyfikat SSL w home.pl.

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Chroń dane formularzy i transakcji z zieloną kłódką przy adresie.


  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie
Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Najczęściej zadawane pytania
Dodatkowe narzędzia hostingu
Statystyki serwera (nowe)
Połączenie SSH
Statystyki serwera (stare)
WebFTP
Autoinstalator
Kontrola wersji (SVN)
Listy mailingowe
Poczta home.pl
Obsługa poczty webmail
Programy pocztowe
Nowa platforma home.pl
Częste pytania
Bezpieczeństwo
Instalacje
Panel klienta
Domeny
Hosting
Serwer Apache
Bazy danych
Certyfikaty SSL
Zamawianie SSL
Instalacja i konfiguracja SSL
Poczta e-mail
WordPress Hosting SSD
Dodatki od partnerów
Poprzednia platforma home.pl
Certyfikaty SSL
Zamawianie certyfikatów SSL
Konfiguracja i instalacja SSL
Panel home.pl
Informacje podstawowe
Pulpit
Usługi
Płatności
Profil
Centrum Pomocy
Operacje w Panelu home.pl
Serwery
WebFTP
Informacje podstawowe
Konfiguracja serwerów
Serwery Unix
Serwery Windows
Obsługa baz danych
phpMyAdmin (MySQL)
phpPgAdmin (PgSQL)
myLittleAdmin (MSSQL)
Sklep internetowy eSklep
Panel usługi eSklep
RODO w sklepie internetowym
Panel sklepu internetowego
Pierwsze kroki
Promocja sklepu
Sprzedaż
Pierwsze uruchomienie
Dodatki od partnerów
Asortyment
Klienci
Integracje
Inne integracje
Systemy aukcyjne
Baza produktów
Aplikacje
App store
Aplikacja mobilna
Marketing
Modyfikacja wyglądu
Dokumentacja
Dla deweloperów
Style graficzne
Inne zagadnienia
Raporty i statystyki
Zawartość
Filmy instruktażowe
Konfiguracja sklepu
Rozliczenia i dokumenty
Faktury
Zmiana danych (cesja)
Rozliczenia i płatności
Dokumenty do pobrania
Produkty i usługi
Kreator Stron WWW
eCommerce
Moduły
Ustawienia
Szablony
Nawigacja
Publikacja i dodatki
Szybki start
Prestahosting
Profesjonalne usługi IT
Certyfikaty SSL
Przywracanie danych
Udostępnienie logów
Operacje na plikach i bazach danych
WordPress
Terminal płatniczy SumUp
Wordpress hosting SSD
Domeny
Informacje podstawowe
Rejestracja / opłacanie
Konfiguracja domen
Transfer domen
Giełda domen
Dodatki do domen
Serwery VPS
Skrzynki e-mail
Microsoft Exchange
Cloud Email Xchange
Obsługa skrzynek w Panelu home.pl
Jak zarejestrować Personal email lub Business email?
Bezpieczeństwo
eKsięgowość
Reklama internetowa
Reklama Allegro Ads
Tworzenie stron WWW
Contact LEADer
Reklama banerowa Google
Zakupy Google
Google Ads (AdWords)
eKampanie Google
SEMSTORM
Pozycjonowanie
rankingCoach
Baza wiedzy
Facebook
Systemy CMS
Internet w praktyce
Przydatne programy
Konfiguracja programów FTP
Zagadnienia techniczne
.htaccess
mod_rewrite
Kursy i specyfikacje
Kurs HTML
Kurs PHP
Kurs SQL
Rejestracja usług
RODO w home.pl
English
Website Builder
Marketplace
Control Panel
Webmail
FTP
Office 365
WordPress
SSL certificate
Aplikacje w marketplace
SimplySign
Antywirus ESET
SiteLock - ochrona WWW
Dropsuite Email Backup
CCleaner
Antywirus Kaspersky
Dropbox - dysk w chmurze
Płatności PayU
Programy antywirusowe AVAST
Office 365
AVG PC TuneUp
Reklama na start
Google AdWords
Zareklamuj stronę WWW na Facebook
Cloud Email Xchange
Brand24
Microsoft OneDrive
FreshMail.pl
Tłumaczenia online
G Suite - poczta Gmail
Program prowizyjny
Acronis Backup
Informacje podstawowe
Ustawienia dodatkowe
Panel użytkownika
Panel administratora
lub