Połączenie z bazą danych MySQL w PHP

Szybki hosting dla WordPressa

Aby połączyć się z serwerem baz danych potrzebujesz specjalnego programu tzw. klienta lub języka skryptowego (umieszczanego na serwerach WWW), który posiada wbudowaną obsługę baz danych. Przykładem programu klienckiego może być popularny MySQL-Front lub oprogramowanie dostarczane łącznie z pakietem MySQL. Najczęstszym jednak sposobem korzystania z bazy danych jest połączenie wywoływane z wnętrza skryptu.

WAŻNE! Bardzo dobrym narzędziem, które może okazać się przydatne podczas nauki SQL, jest dostępny w ramach sieci home.pl panel administracyjny do baz danych – phpMyAdmin. Jego obsługa została opisana pod tym adresem.
W sieci home.pl połączenie z bazą MySQL można uzyskać z poziomu skryptów PHP i Perl oraz kompilowanych CGI. W każdym przypadku w celu połączenia się z serwerem baz danych należy podać jego nazwę (adres domenowy lub adres IP), nazwę użytkownika oraz hasło. Funkcja języka PHP, nawiązująca połączenie z serwerem MySQL, wygląda następująco:
$db = mysql_connect ("adres", "użytkownik", "hasło");

Po prawidłowym podłączeniu do serwera MySQL należy wybrać bazę, na której będziesz pracować:

mysql_select_db ("baza");
Po poprawnym połączeniu się z bazą danych możesz przystąpić do wydawania poleceń języka SQL. Funkcję PHP wysyłającą zapytanie SQL do serwera wywołuje się następująco:
mysql_query ("zapytanie_SQL");

Po zakończonej pracy z bazą danych należy użyć funkcji:

mysql_close ($db);

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie