Połączenie z bazą danych MySQL w PHP

Aby połączyć się z serwerem baz danych potrzebujesz specjalnego programu tzw. klienta lub języka skryptowego (umieszczanego na serwerach WWW), który posiada wbudowaną obsługę baz danych. Przykładem programu klienckiego może być popularny MySQL-Front lub oprogramowanie dostarczane łącznie z pakietem MySQL. Najczęstszym jednak sposobem korzystania z bazy danych jest połączenie wywoływane z wnętrza skryptu.

WAŻNE! Bardzo dobrym narzędziem, które może okazać się przydatne podczas nauki SQL, jest dostępny w ramach sieci home.pl panel administracyjny do baz danych – phpMyAdmin. Jego obsługa została opisana pod tym adresem.
W sieci home.pl połączenie z bazą MySQL można uzyskać z poziomu skryptów PHP i Perl oraz kompilowanych CGI. W każdym przypadku w celu połączenia się z serwerem baz danych należy podać jego nazwę (adres domenowy lub adres IP), nazwę użytkownika oraz hasło. Funkcja języka PHP, nawiązująca połączenie z serwerem MySQL, wygląda następująco:
$db = mysql_connect ("adres", "użytkownik", "hasło");

Po prawidłowym podłączeniu do serwera MySQL należy wybrać bazę, na której będziesz pracować:

mysql_select_db ("baza");
Po poprawnym połączeniu się z bazą danych możesz przystąpić do wydawania poleceń języka SQL. Funkcję PHP wysyłającą zapytanie SQL do serwera wywołuje się następująco:
mysql_query ("zapytanie_SQL");

Po zakończonej pracy z bazą danych należy użyć funkcji:

mysql_close ($db);
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.