Bazy danych – wdrożenie kart NVME w home.pl

Po kilku tygodniach prac z ogromnym zadowoleniem przedstawiamy nowość na hostingu home.pl, która nie tylko zwiększy niezawodność oraz stabilność usług, ale również przyśpieszy działanie stron WWW. Serwery w naszym centrum danych zostały wyposażone w karty NVME, na których przechowywane są bazy danych.

Dlaczego NVME?

Karty NVME (lub dyski NVMe) coraz częściej stosowane są w infrastrukturach chmurowych oraz przy serwerach dedykowanych. Ich główną zaletą jest jeszcze wyższa wydajność (w porównaniu z dyskami SSD opartymi o interfejs SATA lub tradycyjnymi dyskami talerzowymi SAS), dłuższa żywotność i mniejsza awaryjność.

Jako jedna z pierwszych firm w Polsce i na świecie wprowadzamy karty NVMe jako standard dla hostingu współdzielonego. Niezależnie od posiadanego pakietu w naszej sieci, tworząc bazę danych MySQL lub PostgreSQL, klienci mają pewność, że baza utrzymywana będzie na karcie NVMe.

Jakie znaczenie ma stosowanie NVMe dla stron WWW?

Praktycznie co druga strona WWW korzysta obecnie z bazy danych – niezależnie czy jest to popularny CMS (WordPress, Joomla!) lub inne autorskie rozwiązanie. Do wyświetlenia strony, poza pobraniem plików, niezbędna jest także komunikacja z serwerem bazodanowym.

Dzięki kartom NVMe czas odpowiedzi serwera oraz czas wykonywania zapytań i operacji na bazie danych ulega znacznemu skróceniu. Dla porównania – dyski SSD są szybsze o ok. 30% od tradycyjnych dysków talerzowych SAS, dyski NVMe – nawet 250% szybsze od dysków SSD! To bardzo duży skok wydajności, pozwalający na jeszcze lepszą obsługę stron WWW, których fundamentem są bazy MySQL lub PostgreSQL.

Więcej informacji znajdziesz na naszym bloguhttps://blog.home.pl/2017/04/szybki-hosting-z-baza-danych-karty-nvme-w-home-pl/