Mechanizm OPcache i dostęp do PHP 5.5 i 5.6

Informujemy, że w dniu 10 września 2015 nastąpiła zmiana mechanizmu cache’ującego dane z dotychczas używanego IdeaWebCache na Zend OPcache.

Więcej o mechanizmie można przeczytać w dokumentacji PHP dostępnej pod adresem: http://php.net/manual/en/book.opcache.php

Mechanizm OPcache został domyślnie włączony dla wszystkich Klientów home.pl korzystających z interpretera PHP w wersji 5.4, 5.5 oraz 5.6.

Pragniemy jednocześnie poinformować, iż w/w zmiana nie ma wpływu na działanie usług, w tym stron WWW umieszczonych na serwerach home.pl. Aktualizacja ma na celu optymalizację działania usług oraz przyśpieszenie działania stron internetowych, korzystających z w/w mechanizmu.

Wraz z powyższą zmianą, w panelu administracyjnym home.pl, dodana została możliwość szybkiego uruchomienia interpretera PHP w wersji 5.5 oraz 5.6.

Wskazane wersje interpretera PHP dostępne były do tej pory, jedynie poprzez ich ręczną aktywację plikiem .htaccess. Wersje 5.2, 5.3 oraz 5.4 możliwe były do uruchomienia poprzez aktywację w panelu administracyjnym lub korzystając z pliku .htaccess

  • Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o konfiguracji oraz zmianie interpretera PHP na serwerach home.pl

Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak