Co to jest WordPress?

WordPress to system zarządzania treścią na stronie WWW, czyli CMS. Jest on jednym z najpopularniejszych tego typu systemów. Ogromną jego zaletą jest możliwość rozszerzania go o nowe funkcjonalności za pomocą wtyczek, w które jest wyposażony.

SPIS TREŚCI

Do instalacji i obsługi CMS WordPress polecamy usługę Hosting WordPress SSD zapewniającą wyjątkową wydajność i wysokie parametry bezpieczeństwa. Usługa oferowana jest także z certyfikatem SSL dla lepszej ochrony witryny WWW oraz newralgicznych danych. Sprawdź ofertę, zarejestruj usługę, zadzwoń jeśli masz dodatkowe pytania.

Strona internetowa oparta na systemie CMS pozwala na własnoręczną edycję treści bez posiadania wiedzy informatycznej. Dodawanie, modyfikowanie i usuwanie tekstów, tabel, grafik, zdjęć, filmów, a nawet całych podstron i działów odbywa się przez klikanie przycisków. Podczas pisania tekstu można używać przycisków do formatowania tekstu (np. pogrubianie, wstawianie odnośnika) podobnych do tych z Worda.

Obrazek przedstawiający logo CMS WordPress

Tworzymy strony WWW oparte o najpopularniejszy na świecie CMS: WordPress

SPRAWDŹ OFERTĘ

Co to jest WordPress – rozwinięcie informacji

WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią. Daje nieograniczone możliwości w tworzeniu stron WWW lub innych witryn, narzędzi, systemów dostępnych online. To darmowy i otwarty CMS oparty na PHP i MySQL. WordPress to bardzo dobre narzędzie do stworzenia strony internetowej. Jest jednym z najprostszych w użyciu ze wszystkich rozwiązań dostępnych w Internecie.

CMS WordPress rekomendowany jest przez home.pl dla każdego użytkownika pragnącego szybko i łatwo stworzyć własną stronę WWW, którą będzie mógł swobodnie rozwijać i dostosowywać do swoich upodobań oraz trendów i potrzeb użytkowników. WordPress dostępny jest w ramach usług hostingu internetowego oraz dedykowanej do jego obsługi usługi WordPress Hosting SSD.

W WordPressie można skutecznie zarządzać treściami oraz kontrolować i rozwijać stronę WWW/witrynę – wszystko na jednej platformie. To system zarządzania treścią typu open source, ale nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy do jego obsługi oraz jest w pełni aktualizowany i rozwijany przez twórców.

Początki WordPress

W początkowej fazie powstawania WordPress miał być wyłącznie narzędziem do tworzenia blogów, gotową stroną internetową, po której instalacji i uruchomieniu, użytkownik mógł sam wstawiać gotowe elementy strony i dodawać treść, bez konieczności pisania strony od zera. Prawdopodobnie to, że od początku WordPress był i jest narzędziem darmowym, przyczyniło się to do jego ogromnego sukcesu. Narzędzie przyciągnęło miliony użytkowników, którzy zauważyli, że nie muszą wydawać tysięcy złotych na stworzenie własnych mechanizmów zarządzania stronami WWW, a mogą skorzystać z gotowego rozwiązania.

Ciekawostka: kolejne wersje WordPress to nazwiska znanych muzyków jazzowych.

CMS WordPress od początku istnienia kojarzony jest z blogami internetowymi, oferując bardzo łatwy interfejs, zachęcający do blogowania. Rozwój oprogramowania oraz panujące w sieci trendy, sprawiły, że stał się także idealnym narzędziem do tworzenia stron internetowych.

W miarę rozwoju WordPress stał się ogromnym narzędziem do tworzenia całych stron WWW, portali, blogów, sklepów itd. Stał się przy tym najpopularniejszym systemem zarządzania treścią czyli systemem CMS (Content Management System). System CMS to oprogramowanie które pozwala tworzyć, edytować, organizować i publikować treści.

CMS WordPress zapewnia pełną kontrolę nad zawartością strony WWW oraz jej poszczególnymi elementami, w tym plikami, dokumentami czy sposobem wyświetlania treści. WordPress nie wymaga znajomości języków programowania czy pisania stron WWW: nie potrzebujesz wiedzy technicznej, aby budować strony WWW.

Popularność i możliwości WordPress

WordPress stanowi dziś zaplecze m.in. dla:

  • stron WWW,
  • blogów,
  • portfeli internetowych,
  • systemów sprzedaży czy ogłoszeń,
  • mechanizmów komunikacji wewnątrz firmy,
  • katalogów,
  • baz plików.

Chociaż oferuje nieograniczone możliwości, WordPress nadal pozostaje oprogramowaniem darmowym, a jednocześnie jest stale rozwijany i aktualizowany o kolejne zabezpieczenia.

Sukces CMS WordPress wspierają też sami użytkownicy, którzy tworzą dla tego systemu niezliczoną liczbę dodatków: wtyczek, szablonów itp. Dzięki temu użytkownicy WordPressa mogą rozwijać swoje strony o nowe funkcjonalności i jeszcze sprawniej nimi zarządzać.

Płatności związane z korzystaniem z WordPressa dotyczą jedynie komercyjnych wtyczek i szablonów. Płatne rozwiązania oferują więcej możliwości, a korzystając z nich, nierzadko można liczyć na większe wsparcie ze strony twórców. Niemniej jednak sięganie po płatne dodatki nie jest konieczne – bez nich również można zbudować w WordPressie funkcjonalną stronę WWW.

Dodatkowe informacje o obsłudze systemu WordPress:
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.