Czy CMS WordPress jest darmowy?

To co m.in. przyczyniło się do ogromnego sukcesu i zainteresowania CMS WordPress to że jest on bezpłatny. Oprogramowanie CMS wydawane jest na licencji GNU General Public Licence a więc możesz je pobierać, edytować, personalizować, używać a nawet sprzedawać. Ten model oprogramowania znany jest jako open source.

W ofercie home.pl znajdziesz pakiet produktów i usług, które pomogą Ci wyróżnić się w Internecie. Pomożemy lub wykonamy dla Ciebie stronę internetową, sprawdzimy skuteczność SEO, przeprowadzimy kampanię reklamową oraz zapewnimy kompleksowe pozycjonowanie strony WWW.

Jeśli zdecydujesz się na zarejestrowanie usług hostingu stron WWW w home.pl, także w tej sytuacji oprogramowanie WordPress które będziesz instalował będzie dostarczane bezpłatne. Może Cię zastanawiać w tej chwili dlaczego strony WordPress kosztują dużo pieniędzy oraz dlaczego firmy hostingowe pobierają opłaty, np. za takie usługi jak WordPress Hosting SSD.

Dowiedz się więcej: wady i zalety CMS WordPress

Bezpłatny CMS bez ograniczeń

WordPress sam w sobie jest systemem CMS wolnym od opłat. Możesz go w każdej chwili pobrać, zainstalować, edytować. Możesz wprowadzać do niego nowe elementy i na bazie licencji GPL sprzedawać to oprogramowanie CMS dalej (o ile zgodnie z licencją udostępnisz kod, który sam wprowadziłeś). Jednak aby CMS WordPress działał, a strona była widoczna w sieci Internet potrzebujesz dodatkowych usług, które zapewnią Ci jej utrzymanie. Są nimi m.in. domena, hosting oraz certyfikat SSL.

Płatne rozwiązania dodatkowe

Decydując się na pomoc specjalistów, np. w ramach oferty na przygotowanie strony internetowej w home.pl, nadal otrzymujesz CMS WordPress bezpłatne. Płacisz za każdą modyfikację, która zostanie wprowadzona w CMS, a która przybliży Twoją witrynę do założonego projektu. W tym zakresie nie ma górnej granicy. Każdy projekt może różnic się od siebie. Tak samo kosztował będzie projekt prostego sklepu internetowego jak i doposażonego w liczne narzędzia bloga. Wszystko zależy od tego, jakie funkcję witryna ma posiadać.

W podobny sposób działają, np. gotowe szablony i wtyczki WordPress. CMS WordPress posiada tysiące bezpłatnych rozwiązań w większości tworzonych przez niezależnych deweloperów. Niektórzy dystrybuują swoją pracę (skórki i wtyczki) bezpłatnie, inni sprzedają je. Najczęściej w drugim przypadku w parze z jakością idzie też gwarancja, wsparcie i stałe aktualizacje.   WordPress jest prowadzony przez fundację non-profit, a setki programistów wnoszą swój wkład do swojej bazy kodów za darmo. Ale ich praca nie jest darmowa, dlatego poza tym co wnoszą bezpłatnie istnieje szer rozwiązań płatnych, zgodnie z powyższym.

Co nie jest bezpłatne w CMS WordPress?

W tym miejscu dochodzimy do sedna odpowiedzi na pytanie: co nie jest darmowe w CMS WordPress? Wszystko co zechcesz dodać, o co zechcesz rozszerzyć swój CMS a tym samym witrynę internetową może być płatne lub bezpłatne. Możesz samodzielnie tworzyć wtyczki, szablony oraz dodawać treści. Możesz przy tym korzystać z płatnych lub bezpłatnych narzędzi. Możesz zlecić to zewnętrznym firmom lub skorzystać z gotowych płatnych rozwiązań. Możesz wybrać bezpłatny hosting internetowy (nie zalecamy) do utrzymywania strony internetowej lub rozwiązania płatne: bez reklam, wspierane przez support, bezpieczne i z bezpłatną kopią zapasową, np. WordPress Hosting SSD.

Powinieneś wiedzieć także, że WordPress dostępny jest w dwóch rozwiązaniach: jako serwis umożliwiający tworzenie stron WWW online oraz jako CMS do pobrania na komputer i zainstalowania na hostingu internetowym.

Podsumowanie

Chociaż ten artykuł rozpatruje odpowiedź na pytanie Czy WordPress jest naprawdę bezpłatny? to warto wiedzieć o wszystkim co z WordPress jest związane. Także o ofercie wordpress.com na którą możesz trafić i uznać za najlepszą dla siebie. Przynajmniej na początku. W miarę rozwoju witryny internetowej czy bloga, chęci zarabiania na nim, rozwoju witryny o dodatkowe rozszerzenia może okazać się, że konieczna będzie migracja danych.

Z drugiej strony, możesz od razu zdecydować się na własną instalację CMS WordPress, bezpłatnie, na usługach takich jak WordPress Hosting SSD. Roczne utrzymanie takiej usługi korzystając z obowiązujących promocji może wynieść kilkanaście złotych. Po tym czasie możesz bez zobowiązań podjąć decyzję czy chcesz rozwijać witrynę internetową dalej czy zamknąć projekt. Jeśli nie masz czasu na samodzielne tworzenie witryny internetowe, bloga czy uruchomienie sklepu WordPress, możesz zlecić to specjalistom z home.pl.

WordPress bez wątpienia jest bezpłatny i dla większej grupy użytkowników taki pozostanie przez dłuższy okres korzystania z niego. Wykluczając opłatę za hosting i domenę, które możesz użyć na wiele innych sposobów (ponad instalację CMS), większość narzędzi z których będziesz potrzebował korzystać (wtyczki SEO, narzędzia analityczne, integracje social media) jest oferowana bezpłatnie.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.