Divi to jeden z najpopularniejszych kreatorów stron internetowych i jednocześnie wtyczka do CMS WordPress, pozwalająca na łatwe i szybkie tworzenie witryny bez wiedzy technicznej. Platforma jest łatwa w nawigacji, wysoce wizualna i sprawia, że proces projektowania strony internetowej jest łatwy dla wszystkich. Swoją funkcjonalnością znacznie wykracza poza możliwości popularnego edytora Elementor oraz nowego edytora WordPress.
SPIS TREŚCI
Divi – informacje podstawowe
Elegant Themes kojarzony jest przede wszystkim z bazą nieskończonej liczby profesjonalnych szablonów WordPress. Również ten sam zespół odpowiedzialny jest za stworzenie jednego z najpopularniejszych z nich, motywu Divi. Divi to nie tylko szablon strony internetowej, ale kompletne środowisko projektowe, które pozwala zaprojektować i dostosować każdą część witryny od podstaw. Możesz zaprojektować swoją stronę internetową od podstaw, dbając o najmniejsze szczegóły. Ułatwia tworzenie stron internetowych bez konieczności znajomości kodu, takiego jak HTML, CSS lub PHP.
Poza tym, że Divi wyprowadza tworzenie strony internetowej w WordPress na zupełnie nowy poziom, zawiera w sobie ponad 100 gotowych modułów i układów witryn internetowych, które pozwalają natychmiast uzyskać pożądane efekty, np. suwaki obrazów, formularze kontaktowe, liczniki czy uruchomić sklep. To zaawansowany system projektowania, który może pomóc przenieść efekty pracy Twojego zespołu na wyższy poziom. Najważniejszym elementem całego systemu jest fakt, że do tworzenia strony wciąż nie potrzebujesz wiedzy o kodowaniu.
Divi zapewnia ogromną elastyczność w tworzeniu strony internetowej, pozwalając wielu właścicielom witryn na szybkie dostosowanie ich do swoich potrzeb. Divi doskonale sprawdza się w następujących branżach:
- Restauracje
- Studia fitness
- Strony doradców ślubnych i blogi branżowe
- Strony profilu firmy – wizytówki i serwisy informacyjne
- Agencje internetowe
- Strony z portfolio, np. dla fotografów
- Sklepy internetowe
- Salony piękności
- i inne.
W odróżnieniu od typowych szablonów WordPress, które oferują gotowe układy i często jeden schemat kolorystycznych do lekkiej personalizacji, Divi otwiera nieograniczony zakres możliwości tworzenia witryn internetowych. Dopasowania ich wyglądu, układu, kolorystyki oraz elementów graficznych. Należy przy tym pamiętać, że często szablony WordPress wprowadzają jedynie podstawowy schemat kolorystyczny, a kluczowe przy ich wyborze, jest możliwość personalizacji ich układu. Pod tym względem DIvi daje nieograniczone możliwości, dlatego uznawany jest nie tylko za motyw WordPress, ale kreator stron internetowych.
Divi czy Elementor?
Zarówno DIvi jak i Elementor są najpopularniejszymi kreatorami stron dla WordPress. Korzystają z nich miliony użytkowników. Istnieją jednak między nimi różnice, które mogą zdecydować o tym, na które rozwiązanie zdecydujesz się.
Wspólną cechą obu narzędzi jest fakt, że są łatwe w użyciu i są kreatorami wizualnymi, a więc działają metodą przeciągnij i upuść, wstawiając i dopasowując elementy za pomocą przycisków. Bez konieczności edycji kodu szablonu czy całej strony internetowej. Za obydwiema platformami stoi także silna społeczność użytkowników jak również programistów zarówno odpowiedzialnych za Elementor jak również Divi. Obie platformy także mogą działać z dowolnymi motywami instalowanymi w WordPress, ale najlepiej sprawdzają się kiedy korzystają z własnych układów dostarczanych z pierwszą instalacją.
To, co odróżnia oba kreatory to kilka różnic, które mogą przeważyć na korzyść jednego lub drugiego. Elementor dostępny jest w wersji bezpłatnej, co pozwala każdemu użytkownikowi od razu rozpocząć tworzenie witryny internetowej. Jeśli zechce, może skorzystać z wersji PRO (płatnej) wprowadzającej dodatkowe funkcje i nowe elementy do wstawienia na stronie internetowej. Divi od początku jest wtyczką płatną, ale jednocześnie dostarcza wszystkie, i znacznie więcej, opcji niż sam Elementor. Dodatkowo jest tańczy od Elementora w wersji PRO.
Divi jest więc tańszy w zakupie, jednak jest trudniejszy w obsłudze i nauce korzystania. Oczywiście to pojęcie względne i nie należy traktować tego jako wyznacznika, gdyż jeśli raz opanujesz możliwości Divi, tak samo jak zrozumiesz działanie WordPress, tworzenie kolejnych witryn będzie znacznie łatwiejsze. Jednak to Elementor od początku oferuje znacznie łatwiejszy dostęp do swoich narzędzi, a więc jest łatwiejszy w użyciu, chociaż kosztuje więcej.
Trudno jednoznacznie wskazać, które z narzędzi będzie lepsze dla Ciebie, gdyż może o tym zdecydować tak samo cena, łatwość obsługi, ale i dostępność funkcji. W tym ostatnim przypadku może okazać się, że nie będzie on miał większego znaczenia, gdyż każda kolejna aktualizacja naprzemiennie wprowadza ulepszenia w obu narzędziach. Jeden i drugi kreator znakomicie współpracują z nowym edytorem WordPress.
Hosting stworzony dla WordPressa
Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.