Jak przywrócić kopię zapasową plików i bazy danych?

Wykonaj kopię zapasową swojej strony w kilka minut

Możesz przywrócić i pobrać pliki strony WWW

  • Możesz przywrócić witrynę z dowolnej kopii zapasowej wykonanej w przeszłości.
  • Możesz przywrócić wszystkie pliki lub wybrane pliki

Przywracanie kopii zapasowej - historia kopii zapasowych w Backup WWW

Przywracanie kopii zapasowej strony WWW

W widoku ustawień Kopii zapasowej skorzystaj z przycisku Wyświetl aby sprawdzić szczegóły kopii zapasowej, tj. jakie zmiany zaszły na stronie WWW. Skorzystaj z przycisku Opcje aby rozpocząć proces przywracania kopii zapasowej. W kolejnych krokach (w dalszej części artykułu) zobaczysz, jakie opcje przywracania kopii zapasowej będą dostępne oraz jakie dają możliwości.

Przywracanie kopii zapasowej - automatyczne i selektywne

Proces przywracania składa się z dwóch kroków:

  • Przywróć pliki witryny . Wykonane automatycznie po kliknięciu opcji Opcje > Automatycznie przywróć wszystkie pliki  lub Wybiórcze autoprzywracanie.
  • Przywróć bazę danych . Musisz to zrobić ręcznie. Możesz pobrać bazę danych z opcji Pobierz pliki baz danych.

Przywracanie plików:

Przywracanie bazy danych:

  •  Pobierz pliki bazy danych  – Pobierz plik .zip, który zawiera wszystkie rekordy bazy danych. W razie potrzeby możesz ręcznie rozpakować i przywrócić bazę danych.

Automatyczne przywracanie wszystkich plików

Rozpoczyna pełny proces przywracania. Pliki w miejscu docelowym zostaną zastąpione plikami z kopii zapasowej z poziomu której uruchomiłeś przywracanie. Jeśli wybrana kopia nie jest pełna (kolejna kopia zapasowa) to zastąpione zostaną wszystkie pliki, które w danej kopii zostały zarchiwizowane. Skorzystaj z opcji Wyświetl aby sprawdzić podgląd kopii zapasowej.

Po kliknięciu przycisku Automatycznie przywróć wszystkie pliki system poprosi Cię o potwierdzenie wykonania operacji, a cały proces rozpocznie się. W zależności od ilości danych, przywracanie kopii zapasowej może potrwać kilka do kilkunastu minut i dłużej.

Wybiórcze autoprzywracanie

Wybiórcze autoprzywracanie działa podobnie jak automatyczne przywracanie, z tą różnicą, że samodzielnie wskazujesz, które pliki i katalogi mają zostać przywrócone.

Po lewej stronie ekranu zobaczysz strukturę kopii zapasowej. Domyślnie zostaną przywrócone wszystkie zasoby, dlatego kliknij ikonę krzyżyka, aby wykluczyć przywracanie określonych danych. Jeśli chcesz dodać plik do przywrócenia, wybierz go z listy po lewej stronie klikając w niego. Pozostawione na liście po prawej stronie pliki i foldery zostaną przywrócone z kopii zapasowej, w której opcjach aktualnie się znajdujesz.

W kolejnym kroku otrzymasz raport podsumowujący planowane przywrócenie kopii zapasowej wraz z listą plików i folderów, które będą przywracane w tej operacji. Zatwierdź przywracanie kopii zapasowej i kliknij przycisk Przywróć. Kopia zapasowa wskazanych plików zostanie przywrócona automatycznie, a cały proces w zależności od ilości danych może potrwać od kilku do kilkunastu minut i dłużej.

Pobierz całą kopię zapasową

Skorzystaj z opcji pobierania kopii zapasowej aby pobrać pliki na dysk komputera. Zgromadzone w ramach określonej kopii zapasowej zasoby zostaną spakowane do archiwum .ZIP a następnie pobrane na dysk komputera. W dalszych krokach możesz zachować archiwum jako dodatkową kopię zapasową lub samodzielnie przywrócić/zmienić wybrane pliki i umieścić je na serwerze FTP.

Pobierz wybrane pliki z kopii zapasowej

Funkcja ta działa podobnie jak pobieranie całej kopii zapasowej, z tą różnicą, że samodzielnie możesz zdecydować, które pliki i foldery mają zostać uwzględnione przy pobieraniu. Analogicznie jak przy automatycznym pobieraniu kopii zapasowej, po lewej stronie zobaczysz strukturę kopii zapasowej, tj. pliki i foldery. Kliknij w wybrane pliki i foldery aby dodać je do listy po prawej stronie gdzie znajdują się Wybrane pliki. Te pliki i foldery zostaną następnie pobrane na dysk komputera.

W kolejnym kroku system przedstawi raport podsumowujący Twój wybór. Wskazane na liście elementy kopii zapasowej zostaną zarchiwizowane do pliku .ZIP i pobrane na dysk komputera.

Pobierz pliki bazy danych

Przywracanie kopii zapasowej bazy danych odbywa się ręcznie, tzn. że w ramach usługi Backup WWW są wykonywane automatyczne kopie zapasowe bazy danych i istnieje możliwość ich pobrania na dysk komputera. Skorzystaj w tym celu z przycisku Pobierz pliki baz danych. Backup WWW utworzy plik .ZIP zawierający bazę danych. Ten proces może potrwać kilka sekund. Po zakończeniu kliknij Pobierz.

Celem przywrócenia kopii zapasowej bazy danych, konieczne będzie zalogowanie się do jej panelu, np. phpMyAdmin dla baz SQL. Przeczytaj i dowiedz się więcej jak zalogować się do panelu phpMyAdmin w Panelu home.pl

Chroń swoją stronę niezawodnym backupem

Przygotuj swoją stronę WWW i twórz kopie zapasowe, które pomogą odzyskać dane nawet przy nieoczekiwanych momentach naruszenia bezpieczeństwa.


  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie