Aktualizacja zabezpieczeń antyspamowych w home.pl

Uprzejmie informujemy, że na serwerach pocztowych wdrażana jest aktualizacja zabezpieczeń antyspamowych. Wprowadzane zmiany mają na celu zagwarantować najwyższy poziom ochrony przed spamem oraz zapewnić komfort korzystania z poczty e-mail – wolnej od niechcianej korespondencji.

Aktualizacja wprowadza szereg dodatkowych zabezpieczeń antyspamowych. Między innymi zwiększyła się ilość parametrów, która kontrolowana jest podczas analizy przychodzącej i wychodzącej korespondencji. Jednym z takich kontrolowanych parametrów został m.in adres e-mail nadawcy.

WAŻNE! Adres e-mail nadawcy zawarty w nagłówku wiadomości musi istnieć w ramach konta, do którego nastąpiła autoryzacja. W przeciwnym wypadku wysyłka wiadomości nie zostanie zrealizowana. Dotyczy to programów pocztowych oraz skryptów, które obsługują wysyłkę wiadomości e-mail.

W przypadku wysyłki wiadomości e-mail z programów pocztowych (np. Mail, Outlook, Thunderbird), należy pamiętać o podaniu poprawnego adresu e-mail nadawcy (pole „from”). Jeśli adres nadawcy nie będzie podany (pole „from” będzie puste) lub będzie to błędny adres, który nie jest utworzony na serwerze, to wysyłka takiej korespondencji nie zostanie przeprowadzona.

W przypadku niektórych skryptów, może być wymagana ich edycja w taki sposób, aby poprawny adres e-mail nadawcy znajdował się w nagłówku. Przykładowo, może być to modyfikacja, która dodawałaby linię zawierającą poprawny nagłówek: „from: adres@domena.pl”, np.:

  • dodanie do funkcji mail(); dodatkowego parametru zawierającego poprawny adres e-mail, np.: „-f adres@domena.pl”.
    Przykład: mail($to, $subject, $message, $headers, -f adres@domena.pl); Piąty parametr funkcji mail() dodaje wpisane parametry do funkcji wysyłającej, a $from definiuje pole „from” w nagłówku.
  • zdarza się też, że wystarczy założyć odpowiednią skrzynkę e-mail na serwerze, z którego następuje wysyłka wiadomości za pośrednictwem skryptu.
  • pamiętaj, że w przypadku wysyłki ze skryptów, autoryzowany jest zawsze serwer, na którym uruchomiono skrypt, a więc w polu „from” poprawne będą wszystkie adresy e-mail istniejące w ramach tego serwera.

 

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o poprawnych ustawieniach formularzy kontaktowych.
WAŻNE! Zmiany w zabezpieczeniach antyspamowych zapobiegają otrzymywaniu spamu wysłanego z niby własnego adresu, jednak pochodzącego z zewnątrz (podszywanie się pod adresata).