Nowa funkcjonalność na serwerach home.pl – WebFTP

Informujemy, że od dnia dzisiejszego, tj. 19.11.2015, w ramach wybranych usług home.pl dostępna jest nowa funkcjonalności – zarządzanie plikami na serwerze FTP przez przeglądarkę, narzędzie WebFTP.

WebFTP to klient FTP obsługiwany bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Dzięki nowej funkcjonalności, możesz w każdej chwili, bez dodatkowych aplikacji i narzędzi, zarządzać plikami, folderami oraz archiwami danych bezpośrednio na serwerze FTP.

Wdrożona aplikacja, umożliwia dostęp do standardowych funkcji klienta FTP jak transmisja danych, kopiowanie przenoszenie i usuwanie plików i folderów oraz obsługę skompresowanych zasobów i nadawanie uprawnień.

Więcej informacji o obsłudze nowej funkcjonalności, znajdziesz w Centrum Pomocy. W przypadku dodatkowych pytań dotyczących konfiguracji i obsługi aplikacji, zapraszamy do dyskusji na forum.home.pl.

Jak zalogować się do WebFTP?

  1. Zaloguj się w Panelu klienta home.pl do serwera lub usługi z uprawnieniami administracyjnymi.
  2. Kliknij opcję menu Usługi, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
    uslugi432.jpg
  3. Kliknij nazwę serwera, dla którego chcesz uruchomić aplikację WebFTP. Spowoduje to rozwinięcie mini-podglądu dla usługi.
  4. Kliknij przycisk Konfiguracja usługi.
    konfiguracjauslugi09098.jpg
  5. Odszukaj przycisk WebFTP i kliknij go.
Aplikacja WebFTP dostępna jest z poziomu panelu administracyjnego wybranej usługi home.pl. Po jej uruchomieniu możliwy jest dostęp do całej zawartości serwera, w tym wszystkich utworzonych katalogów i podkatalogów.
Kliknij tutaj, aby wyświetlić temat na forum.home.pl