Jak bezpiecznie połączyć się z siecią za pomocą AVG VPN (AVG Ultimate)?

AVG Ultimate to domowy antywirus przeznaczony dla urządzeń domowych, takich jak komputery, tablety i smartfony. Pakiet AVG Ultimate to polecany antywirus dla rodziny (AVG Internet Security), oprogramowanie do czyszczenia i przyspieszania komputera (AVG TuneUp) oraz stabilny VPN (AVG Secure VPN). W artykule dowiesz się, jak połączyć się z Internetem za pomocą VPN oraz jak zmienić geolokalizację serwera w AVG Secure VPN.

UWAGA!
Aby korzystać z AVG VPN, należy posiadać subskrypcję pakietu AVG Ultimate lub licencję na osobny składnik pakietu – AVG Secure VPN. Instalatory na komputer, tablet i smartfon pobierzesz z Konsoli administracyjnej AVG. Znajdziesz je w zakładce Moje Subskrypcje (My Subscriptions).

Jak połączyć się z siecią za pomocą AVG Secure VPN?

Aby połączyć się z siecią za pomocą bezpiecznego VPNa, zainstaluj i otwórz AVG Secure VPN. Po zainstalowaniu pakietu AVG Ultimate znajdziesz skrót do AVG Secure VPN na swoim pulpicie.

Ikony pakietu AVG Ultimate na pulpicie

  1. Otwórz aplikację AVG Secure VPN. Bordowy kolor interfejsu oznacza, że VPN jest wyłączony.
  2. Widok interfejsu aplikacji AVG VPN. VPN nie jest aktywny.

  3. Zielony kolor interfejsu oznacza aktywne połączenie poprzez VPN.
  4. Zielony kolor interfejsu aplikacji AVG VPN. Połączenie z serwerem VPN jest aktywne.

  5. Aby włączyć VPN, wystarczy przełączyć wskaźnik z pozycji Wyłącz (WYŁ.) na pozycję Włącz (WŁ.). Kolor interfejsu zmieni się z bordowego na zielony.
  6. Aby włączyć VPN, wybierz serwer i przesuń suwak w pozycję WŁ

  7. Aby zmienić geolokalizację serwera, kliknij Zmień lokalizację, a następnie wybierz serwer, za którego pośrednictwem chcesz połączyć się z siecią.
Wybór serwera VPN w AVG VPN

AVG Ultimate posiada 60 serwerów VPN na całym świecie.

Aby wyłączyć VPN w głównym interfejsie aplikacji, przełącz wskaźnik z Włącz (WŁ.) na Wyłącz (WYŁ.). Kolor interfejsu zmieni się z zielonego na bordowy.
Czytaj więcej

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie