Jak włączyć narzędzie Internet Kill Switch w NordVPN?

VPN Kill Switch nazywany jest także opcją Internet Kill Switch lub Network Lock. 

Funkcja ta okazuje się być bardzo ważnym elementem całego mechanizmu działania sieci VPN. Automatycznie rozłącza komputer, telefon lub tablet z Internetem do momentu przywrócenia połączenia VPN. Takie rozwiązanie sprawia, że eliminuje się całkowicie ryzyko ujawnienia adresu IP a tym samym narażenia bezpieczeństwa i anonimowości połączenia Internetowego.

  • Jeśli przełącznik jest aktywowany, żadne dane nie mogą być przesyłane przez twoje połączenie internetowe, chyba że VPN jest włączony.
  • Jeśli przełącznik jest wyłączony, połączenie internetowe może być używane normalnie, nawet jeśli VPN nie jest podłączony.

W drugiej sytuacji może okazać się, że nieświadomy utraty połączenia z siecią VPN będziesz przeglądał Internet jak zwykle, a Twoja anonimowość i bezpieczeństwo będą narażone.

VPN Kill Switch posiada jeszcze jedną funkcję podtrzymania. Wyłącza ogólnosystemowy dostęp do Internetu, jeśli połączenie VPN nagle  zostanie przerwane, chroniąc aplikacje i dane użytkownika i nie przerywając ich działania. Dodatkowo podejmie próbę połączenia z ostatnim serwerem VPN aby przywrócić geolokalizację.

Jakie włączyć narzędzie Internet Kill Switch w NordVPN?

Sprawdź czy posiadasz zainstalowane oprogramowanie NordVPN.

  1. Włącz program NordVPN i przejdź do ustawień, klikając ikonę koła zębatego, znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu aplikacji.Konfiguracja Internet Kill Switch w NordVPN
  2. Aby włączyć funkcję Internet Kill Switch w NordVPN, przesuń guzik w pozycję OnJak włączyć Internet Kill Switch?
  3. Pojawi się poniższe okno informacyjne, kliknij guzik YesUruchom Internet Kill Switch dla połączenia VPN
  4. Aby wyłączyć funkcję Internet Kill Switch w NordVPN, przesuń guzik w pozycję Off
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie