Jak wystawić dokument magazynowy (np. WZ, PZ)?


Jeszcze nigdy prowadzenie firmowej księgowości nie było tak proste! Korzystając z pakietu eKsięgowość nie musisz już trzymać stosu segregatorów z dokumentami, a wszelkie formalności możesz załatwić kilkoma kliknięciami – bez księgowej, bez biura, bez wychodzenia z domu. Fakturowanie jeszcze nigdy nie było prostsze!

eKsięgowość - Swobodne zarządzanie magazynem - Realizuj przyjęcia i wydania magazynowe, przesuwaj towary między wieloma magazynami i przeprowadzaj inwentaryzacje

Zaloguj się do specjalnie przygotowanego panelu administracyjnego, dodaj kontrahenta i wystaw fakturę. Szybko, prosto i przyjemnie! Dodatkowo na bieżąco sprawdzisz zaległe płatności od klientów. eKsięgowość to wirtualna księgowość dostępna z każdego miejsca i o każdej porze.

W ramach pakietu eKsięgowość Biznes lub eKsięgowość Profesjonalna możliwe jest prowadzenie magazynu produktów, w ramach którego dostępne są standardowe operacje magazynowe. Po przejściu do magazynu możesz wystawić dokumenty magazynowe:

 • dokumenty przychodu towarów/materiałów:
  • PZ (przyjęcie z zewnątrz);
  • PW (przyjęcie wewnętrzne);
  • MM (przesunięcie międzymagazynowe);
 • dokumenty rozchodu towarów/materiałów:
  • WZ (wydanie na zewnątrz);
  • RW (rozchód wewnętrzny);
  • MM (przesunięcie międzymagazynowe).
Magazyn wraz z dokumentami magazynowymi dostępne są przy pakiecie eKsięgowość Biznes oraz eKsięgowość Profesjonalna.

eKsięgowość - Przykładowe funkcję pakietu - Wystawiaj faktury, Zarządzaj klientami, Zarządzaj magazynem

Jak wystawić dokument magazynowy (np. WZ, PZ)?

 1. Zaloguj się do panelu eKsięgowość
 2. Kliknij opcję menu “Magazyn” a następnie podopcję “Dokumenty” w górnej części ekranu.

  eKsięgowość - Magazyn - Wybierz podopcję Dokumenty

 3. Na ekranie zostanie wyświetlona lista wystawionych dokumentów magazynowych. Kliknij przycisk “Wystaw dokument” i wybierz rodzaj dokumentu, który chcesz wystawić.

  eKsięgowość - Magazyn - Dokumenty - Kliknij przycisk Wystaw dokument i wybierz rodzaj dokumentu

 4. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz, który służy do wystawiania wybranego dokumentu. W poniższym przykładzie posłużymy się dokumentem WZ.
  • Numer dokumentu – wybierz jaki będzie numer dokumentu. Najedź kursorem myszki i kliknij, aby zmodyfikować.
  • Magazyn – kliknij tę opcję, aby wybrać magazyn. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o konfiguracji i dodawaniu magazynów.
  • Data wystawienia – wybierz datę wystawienia dokumentu. Kliknij ikonkę kalendarza, aby wybrać datę.
  • Skutek magazynowy – wybierz czy opisywana przez dokument operacja ma wywołać skutek magazynowy. Operacja przy dokumencie WZ może wywołać skutek magazynowy lub możesz odroczyć wywołanie skutku magazynowego w czasie.
  • Odbiorca – w tej sekcji możesz dodać lub wybrać dodanego wcześniej klienta. Na dane klienta zostanie wystawiony dokument WZ.

  eKsięgowość - Magazyn - Dokumenty - Wystaw dokument - Uzupełnij formularz dokumentu WZ

 5. W sekcji produkty możesz dodać produkty, które będą znajdować się na wystawionym dokumencie. Możesz dodać wiele produktów, użyj w tym celu przycisku “Dodaj kolejną pozycję”. Po wybraniu produktu, możesz zmienić wartość dla takich pól jak: ilość, cena netto, PKWiU.

  eKsięgowość - Magazyn - Dokumenty - Wystaw dokument - Formularz - Dodaj produkty, które będą znajdować się na wystawionym dokumencie

 6. W dolnej części ekranu wyświetlana jest suma dla produktów znajdujących się na dokumencie. Suma wyświetlana jest w postaci cyfr oraz w postaci słownej. Możesz dodać uwagi do dokumentu (dowolny tekst), które mogą być widoczne lub niewidoczne na dokumencie. Przed zapisaniem zmian, sprawdź wszystkie dane na dokumencie ponownie, upewnij się, że wszystko wpisałeś prawidłowo.

  eKsięgowość - Magazyn - Dokumenty - Wystaw dokument - Formularz - Dodaj uwagi do dokumentu

 7. Kliknij przycisk “Zapisz dokument”, aby przejść dalej. Na ekranie zostanie wyświetlony podgląd dokumentu, który przed chwilą utworzyłeś/wystawiłeś. W dolnej części ekranu będziesz mógł dodać komentrz do dokumentu, który nie będzie widoczny dla klienta. Poza tym po prawej stronie ekranu dostępne będą dodatkowe operacje, które możesz wykonać na wystawionym dokumencie.

  eKsięgowość - Magazyn - Dokumenty - Wystaw dokument - Formularz - Zapisz dokument - Podgląd - Dodaj komentarz do dokumentu

 8. Jeśli chcesz wystawić kolejny dokument, kliknij przycisk “Wystaw dokument” w prawym górnym rogu ekranu.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Przerzuć się na księgowość online

Wygodna aplikacja do fakturowania z generatorem plików JPK_VAT.