Power BI z nową szatą graficzną na urządzeniach mobilnych

Power BI to doskonałe narzędzie, aby szybko i sprawnie zarządzać dużą ilością informacji i analizować dane, dzięki czytelnym wizualizacjom. Korzystanie z Power BI jest płynne nawet na urządzeniach o małej mocy obliczeniowej i niezbyt wysokich parametrach technicznych, takich jak tablety czy smartfony. W ostatnim czasie Microsoft zaprezentował nowy wygląd aplikacji mobilnej Power BI, przeznaczonej na Android i iOS.

Po wdrożeniu zaplanowanych zmian, aplikacja pokaże użytkownikom całkiem nową stronę domową. Pokaże ona pasek szybkiego dostępu, prowadzący do często używanej zawartości, dodatkowo całość zostanie wyświetlona w firmowym brandzie. Aplikacja uzyskała także całkiem nowe paski nawigacyjne, które ułatwią użytkownikom szybki przeklik między funkcjami aplikacji.

Najciekawszą funkcjonalnością nowego interfejsu wydaje się być możliwość dodania własnego brandingu do interfejsu aplikacji. Dzięki temu, Power BI wykorzystywany w firmie pozwoli wizualnie dostosować aplikację do innych narzędzi cyfrowych wykorzystywanych w organizacji. Branding firmowy w Power BI będzie ustawiany z poziomu dostępu administratorskiego. Drugą nowością jest pasek szybkiego dostępu, który pokaże użytkownikom funkcje aplikacji, z których korzystali w ostatnim czasie, np. ostatni przeglądany arkusz danych.

Nowy interfejs usługi Power Bi

Nowy wygląd aplikacji na urządzenia mobilne

Ciekawie prezentuje się również nowa nawigacja aplikacji. Zamiast starego menu w formie „hamburgera”, użytkownicy otrzymają dolny pasek nawigacyjny, który zapewnia łatwe rozwiązanie przełączania się między stronami i korzystania z preferowanego sposobu znajdowania treści. Dodatkowo użytkownik z poziomu awatara konta, będzie mógł połączyć lub przełączyć się między serwerami raportów.

Aktualizacja power bi

Jeżeli nie możesz doczekać się aktualizacji, już dziś kliknij w baner wyświetlany w aplikacji i zainstalują przygotowane zmiany.