Ostrzegamy przed ofertami, które łudząco przypominają przedłużanie domen

Informujemy, że otrzymujemy zgłoszenia dotyczące ofert wysyłanych do naszych abonentów, które łudząco przypominają ofertę na przedłużenie domeny (np. na kolejny okres abonamentowy). Na podstawie otrzymanych zgłoszeń ostrzegamy przed takimi ofertami oraz sugerujemy, aby domen zarejestrowanych w home.pl, nie opłacać za pośrednictwem odnośników podawanych w wiadomościach, które nie zostały wysłane przez home.pl.

WAŻNE! Zgłaszane przez użytkowników wiadomości z ofertami zewnętrznymi są zbudowane w taki sposób, aby łudząco przypominały wiadomości dotyczące koniecznego przedłużenia domeny na kolejny okres abonamentowy.
Oferty łudząco podobne do prolongaty domen można bardzo łatwo zidentyfikować poprzez wygląd wiadomości, wysyłanej na adres e-mail abonenta oraz przez dane firmy home.pl, które są najczęściej niepoprawne (patrz przykład poniżej). Zazwyczaj opłata za domenę nie zgadza się też z kwotą opłacaną w home.pl oraz podana jest w innej walucie (np. w dolarach).
Sugerujemy w każdej sytuacji opłacać domeny oraz inne usługi zarejestrowane w home.pl poprzez polecane przez nas kanały płatności. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o dostępnych metodach płatności w home.pl.

Jak to się stało, że otrzymałem wiadomość e-mail z taką ofertą?

Wiadomości z ofertami, które łudząco przypominają informację o koniecznym przedłużeniu domeny, wysyłane są na adres e-mail abonenta domeny. W treści widoczne są najczęściej dane abonenta domeny, które odczytywane są z ogólnodostępnej bazy Whois.

Sugerujemy w takich sytuacjach zamówić usługę Ochrony prywatności dla domen (tzw. Whois Privacy), gdyż brak tej usługi powoduje, że adres e-mail (oraz pełne dane dysponenta domeny) są widoczne w bazie Whois. Po zamówieniu usługi Ochrony prywatności dla domeny, próby wyłudzenia opłat za domeny nie będą już dostarczane na Twój adres e-mail.

Przykładowa oferta, która łudząco przypomina informacje o koniecznym przedłużeniu domeny

uwaga-komunikatRys. Przykładowa wiadomość wysyłana na adres e-mail abonenta domeny globalnej *.com

Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak