Cloud VPS Custom – wirtualny serwer dostosowany do Twoich potrzeb

Popularność wirtualnych serwerów z roku na rok rośnie. Ich zastosowanie także jest coraz szersze. Wydawałoby się, że VPS to już na tyle popularny produkt, że nic innowacyjnego w jego ramach raczej nie powstanie. Tymczasem jednak świadomi klienci szukający serwera do gier lub serwera dla sklepów często podkreślają, że do tej pory nie do końca mogli dopasować VPS-y do swoich potrzeb. Cloud VPS Custom od homecloud.pl pojawił się właśnie po to, aby użytkownicy mogli w jak największej mierze dopasowywać jego parametry do swojego projektu.

SPIS TREŚCI

Cloud VPS Custom

Czym jest serwer VPS?

Serwer VPS (ang. Virtual Private Server) można opisać jako podział maszyny, jaką jest serwer, na kilka mniejszych, wirtualnych maszyn. Klient końcowy otrzymuje dostęp do zarządzania wirtualną maszyną. Serwer VPS stanowi idealną równowagę pomiędzy hostingiem współdzielonym a serwerami dedykowanymi. Podsumowując, serwer VPS jest alternatywą dla wymagających użytkowników, którzy oczekują profesjonalnego narzędzia, lecz nie potrzebują fizycznej maszyny na wyłączność.

Co to jest Cloud VPS Custom?

Wszystkie dostępne do tej pory serwery VPS to produkty, do których klient musiał dopasować swoje wymagania. Takie VPS-y były zbudowane na podstawie sztywno określonych pakietów, w ramach których parametry jak CPU, RAM i Storage były z góry ustalone. Klient, który decydował się zatem na wybór określonego wariantu, nie miał możliwości modyfikacji jego parametrów. Przykład: gdy potrzebował dużej mocy obliczeniowej, płacił także za większą pojemność, której w rzeczywistości nie wykorzystywał w swoim projekcie.

W odpowiedzi na potrzeby wielu klientów, których oczekiwania co do serwerów wirtualnych rosły i którzy ze względu na dynamikę projektów nie byli ich w stanie dopasować do sztywnych parametrów VPS-ów, powstał serwer wirtualny VPS Custom.

 

→ Parametry dopasowane do Twoich potrzeb

→ Cena usługi adekwatna do wybranych parametrów

→ Łatwy sposób zwiększenia parametrów

→ Możliwość zwiększenia parametrów bez konieczności migracji

 

Cloud VPS Custom to pierwszy serwer wirtualny VPS, który możesz zbudować samodzielnie i w łatwy sposób z poziomu strony internetowej na podstawie własnych potrzeb. Jeśli szukasz dużej pojemności, możesz wybrać dysk nawet do 500 GB, a pozostałe parametry dostosować na przykład do mniejszych wymagań.

Jak działa serwer VPS Custom?

Budując swój serwer VPS Custom, do swojej dyspozycji masz:

  • 8 stopni rozbudowy CPU,
  • 8 stopni rozbudowy RAM,
  • 10 stopni rozbudowy Storage.

Możesz stworzyć aż 640 kombinacji serwera VPS i dzięki temu otrzymać na start produkt, który spełni Twoje aktualne wymagania.

Jak bywa z wieloma ambitnymi projektami, ich dynamika rozwoju jest trudna do oszacowania. Jeśli po zakupie pierwszej konfiguracji usługi zauważysz, że potrzebujesz czegoś więcej, możesz rozbudować wskazane parametry. Żeby to zrobić, wystarczy skontaktować się z konsultantem homecloud.pl.

Przy wyborze serwera wirtualnego VPS typu Cloud VPS Custom płacisz dokładnie za te parametry, których potrzebujesz. Przejście na większe parametry usługi nie jest związane z obowiązkiem migracji danych ani dodatkowymi kosztami.

Dla kogo jest Cloud VPS Custom?

Produkt został stworzony dla bardzo szerokiego grona świadomych odbiorców. Możliwości dowolnego łączenia określonych parametrów dają wiele opcji grupom administratorów, którzy zajmują się różnymi projektami. Jest to zdecydowanie produkt dla osób zajmujących się gamingiem, testerów, a także dla sklepów internetowych.

 

Serwer do gier Serwer dla testerów Serwer dla sklepów
Jeżeli grasz w gry, które wymagają dużej płynności, a serwer powiększa się o kolejnych użytkowników, możesz rozwijać go wraz z parametrami. Cloud VPS Custom sprawdzi się świetnie jako serwer do gier. Cloud VPS Custom to także doskonały produkt dla testerów. Jeżeli tworzysz aplikacje i chcesz przeprowadzić testy obciążeniowe, sprawdzi się idealnie. Podnoszenie parametrów pozwoli Ci wskazać m.in. wrażliwe momenty dla Twojej aplikacji. Często okazuje się, że platforma pod wpływem zwiększonej liczby użytkowników przestaje spełniać swoją funkcję, a Ty tracisz szanse sprzedażowe. Na podstawie wcześniejszych doświadczeń możesz przewidzieć sezonowość i zwiększyć parametry serwera, dając większe szanse zakupowe dla nowych klientów.

 

Dowiedz się więcej o Cloud VPS Custom

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie