Cloud VPS Custom – wirtualny serwer dostosowany do Twoich potrzeb

Popularność wirtualnych serwerów z roku na rok rośnie, a ich zastosowanie rozszerza swoje zasięgi. Wydawałoby się jednak, że VPS to już na tyle popularny produkt, że nic innowacyjnego w jego ramach raczej nie powstanie. Szukasz serwera do gier, a może serwera dla sklepów? Świadomi klienci wybierają spośród dostępnych ofert i na podstawie swoich oczekiwań dopasowują swoje wymagania do dostępnych parametrów. Sprawdź, jakie możliwości oferuje wirtualny serwer Cloud VPS Custom od homecloud.pl.

SPIS TREŚCI

Cloud VPS Custom

Czym jest serwer VPS?

Serwer VPS (ang. Virtual Private Server) można opisać jako podział maszyny, jaką jest serwer, na kilka mniejszych, wirtualnych maszyn. Klient końcowy otrzymuje dostęp do zarządzania wirtualną maszyną. Serwer VPS stanowi idealną równowagę pomiędzy hostingiem współdzielonym a serwerami dedykowanymi. Podsumowując, serwer VPS jest alternatywą dla wymagających użytkowników, którzy oczekują profesjonalnego narzędzia, lecz nie potrzebują fizycznej maszyny na wyłączność.

Co to jest Cloud VPS Custom?

Wszystkie dostępne do tej pory serwery VPS to produkty, do których klient musiał dopasować swoje wymagania zbudowane były na podstawie sztywno określonych pakietów, w ramach których takie parametry jak CPU, RAM i Storage były z góry ustalone. Klient, który decydował się zatem na wybór określonego wariantu, nie miał możliwości modyfikacji jego parametrów. Dla przykładu potrzebując dużej mocy obliczeniowej, klient płacił także za większą pojemność, niż w rzeczywistości zajmował.

W odpowiedzi na potrzeby wielu klientów, których oczekiwania co do serwerów wirtualnych stale rosły, a dynamika rozwoju projektów nie była jednoznacznie możliwa do oceny, powstał serwer wirtualny VPS Custom.

 

→ Parametry dopasowane do Twoich potrzeb

→ Cena usługi adekwatna do wybranych parametrów

→ Łatwy sposób zwiększenia parametrów

→ Możliwość zwiększenia parametrów bez konieczności migracji

 

Cloud VPS Custom to pierwszy serwer wirtualny VPS, który możesz zbudować samodzielnie i w łatwy sposób z poziomu strony internetowej na podstawie własnych potrzeb. Szukając dużej pojemności, możesz wybrać dysk nawet do 500 GB, a pozostałe parametry dostosować do mniejszych wymagań.

Jak działa serwer VPS Custom?

Budując swój serwer VPS Custom, do swojej dyspozycji masz:

  • 8 stopni rozbudowy CPU,
  • 8 stopni rozbudowy RAM,
  • 10 stopni rozbudowy Storage.

Na podstawie tych możliwości, możesz stworzyć aż 640 kombinacji serwera VPS i dzięki temu otrzymać na start produkt, który spełni Twoje aktualne wymagania.

Jak bywa z wieloma ambitnymi projektami, ich dynamika rozwoju jest ciężka do oszacowania, dlatego jeżeli zauważysz zwiększone zapotrzebowania parametrów określonego produktu, możesz rozbudować wskazane wartości, kontaktując się z konsultantem. Decydując się na wybór nowego serwera wirtualnego VPS, płacisz dokładnie za parametry, których potrzebujesz. Przejście na większe parametry usługi, nie są związane z obowiązkiem migracji danych i dodatkowymi kosztami związanymi z tym procesem.

Dla kogo jest Cloud VPS Custom?

Produkt został stworzony dla bardzo szerokiego grona świadomych odbiorców. Możliwości dowolnego łączenia określonych parametrów daje szansę dla wielu grup administratorów, którzy zajmują się różnymi projektami. Jest to zdecydowanie produkt dla osób zajmujących się gamingiem, testerów, a także dla sklepów internetowych.

 

Serwer do gier Serwer dla testerów Serwer dla sklepów
Jeżeli grasz w gry, które wymagają dużej płynności, a serwer zwiększa się o kolejnych użytkowników, możesz rozwijać go wraz z parametrami. Cloud VPS Custom sprawdzi się świetnie jako serwer do gier. Custom VPS to także doskonały produkt dla testerów. Jeżeli tworzysz aplikacje i chcesz przeprowadzić testy obciążeniowe, to sprawdzi się tu idealnie. Podnoszenie parametrów pozwoli Ci wskazać m.in. wrażliwe momenty dla Twojej aplikacji. Często okazuje się, że platforma pod wpływem zwiększonej ilości użytkowników przestaje spełniać swoją funkcję, a Ty tracisz szanse sprzedażowe. Na podstawie wcześniejszych doświadczeń możesz przewidzieć sezonowość i zwiększyć parametry serwera, dając większe szanse zakupowe dla nowych klientów.

 

Dowiedz się więcej o Cloud VPS Custom

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie