Do czego służy opcja Galeria stylów / Twoje szablony graficzne?

23 października 2023 r. usługa eSklep została zastąpiona przez sklepy Shoper od home.pl.
Załóż sklep i:

  • Wygodnie sprzedawaj w wielu kanałach, m.in. Allegro i OLX,
  • Łatwo zmieniaj jego wygląd, dzięki gotowym szablonom,
  • Zarządzaj sprzedażą z dowolnego urządzenia,
  • Docieraj z ofertą do klientów przez blog i newsletter.

Chcesz sprawdzić, jak to działa? Przetestuj sklep Shoper od home.pl przez 14 dni za darmo.

CHCĘ PRZETESTOWAĆ SKLEP ZA DARMO

Szukasz innej platformy do sprzedaży w sieci? Poznaj więcej możliwości na otwarcie sklepu internetowego.

Za pośrednictwem opcji menu Wygląd i treści > Wygląd sklepu > Twoje szablony graficzne, zwane także galerią stylów, wybierzesz styl graficzny dla swojego sklepu i dostosujesz go do własnych potrzeb. Wystarczy, że wybierzesz ikonę Ikona edytuj do zmiany ustawień i już możesz zmieniać ustawienia szablonu według własnego uznania.

Jeśli poszukujesz zaawansowanych narzędzi do zmiany wyglądu, wybierz interesujący Cię styl uniwersalny i kliknij ikonę Ikona duplikuj aby zduplikować szablon, aby go zduplikować. Stworzysz w ten sposób styl indywidualny, który pozwoli Ci na zaawansowaną edycję, np. podmianę plików graficznych, czy zmiany w konkretnych plikach .css oraz .tpl (które są odpowiedzialne za wygląd Twojego sklepu). Pamiętaj, że możliwość edycji plików .css oraz .tpl jest skierowana jedynie dla zaawansowanych użytkowników. Niepoprawne zmiany w tych plikach mogą spowodować problemy z funkcjonowaniem sklepu lub jego całkowite unieruchomienie – zarówno na etapie zmian, jak i przy najbliższej aktualizacji oprogramowania sklepu.

W każdym momencie możesz sprawdzić wprowadzone przez Ciebie zmiany w szablonie, bez konieczności publikacji ich dla Twoich klientów. Dopiero wybranie opcji „Ustaw jako aktywny”, spowoduje przełączenie stylu graficznego dla klientów. W ten sposób masz możliwość stworzyć nieograniczoną liczbę stylów graficznych w zależności od potrzeb i okazji, np. inny styl na okres świąteczny, inny na urodziny sklepu czy na zbliżające się wakacje. Styl graficzny możesz przełączyć za pomocą kilku kliknięć myszki.

Szablony na specjalne okazje?
Możesz stworzyć dowolną liczbę szablonów – w tym okazjonalnych, np. na walentynki oraz inne święta. Po włączeniu wybranego stylu, możesz w każdej chwili powrócić standardowego wyglądu – za pomocą kilku kliknięć myszki. Znacznie poprawi to wizerunek Twojego sklepu oraz urozmaici zakupy Twoim klientom!
Więcej rozwiązań
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie