Pobieranie kodu śledzenia Google Analytics

Aby pobrać kod śledzenia Google Analytics do umieszczenia na stronie WWW, konieczne jest posiadanie konta Google. Konto Google pozwala na dostęp do wielu narzędzi Google, w tym statystyk Google Analytics. Kod śledzenia jest unikalny dla każdej strony WWW i wymaga dodania informacji o tej witrynie (Twojej witrynie WWW) w panelu statystyk. Dzięki temu Google może analizować tylko określone strony WWW dostarczając Ci informacji o ruchu dla każdej z nich.

 • W ramach swojego konta możesz mieć dodanych wiele witryn WWW i dla każdej z nich utworzony unikalny kod śledzenia Google Analytics.  Aby mieć dostęp do Analytics i wskazywać usługi do śledzenia, musisz mieć co najmniej jedno konto Analytics.

Konto Google Analytics (w dalszej części instrukcji dowiesz się jak utworzyć konto, a następnie dodać witrynę do śledzenia) wraz z dodanymi stronami WWW tworzą strukturę, dzięki której możesz gromadzić i analizować dane. Możemy powiedzieć (w przenośni), że w ramach jednego  konta Google, możesz utworzyć wiele kont Google Analytics, a każdemu z nich przypisać wiele witryn WWW.

Dodawanie nowej strony WWW do Google Analytics – pierwszy raz

 1. Wyszukaj w Google lub od razu przejdź na stronę Google Analytics. Zaloguj się do swojego konta Google, w ramach którego chcesz analizować statystyki,
  • Jeśli nie posiadasz konta Google, utwórz je. Zakładając konto Google, np. konto pocztowe na gmail.com, zyskujesz dostęp do wszystkich narzędzi Google, w tym Google Analytics, AdSense, AdWords oraz serwisu YouTube czy Google Documents.
 2. Pierwszym krokiem jest utworzenie tzw. konta Google Analytics.
 3. Wpisz Nazwę konta. Nazwa konta może być opisowa, aby ułatwić identyfikację, czego dotyczy, np. Moje strony WWW, Strony firmowe, Analityka XYZ.
 4. W kolejnym kroku wybierz jakie informacje chcesz mierzyć. Domyślny wybór to sieć czyli analiza stron WWW.
 5. Uzupełnij informacje o pierwszej usłudze, czyli stronie WWW, dla której chcesz uruchomić statystyki Google Analytics i uzyskać kod śledzenia. Podaj nazwę witryny (widoczną w panelu statystyk), adres strony WWW (wybierz https:// jeśli posiadasz SSL dla strony WWW), branżę oraz zmień strefę czasową.
 6. Zapoznaj się z warunkami korzystania z usługi Google Analytics i zaakceptuj je. 
 7. W kolejnym kroku przejdziesz do sekcji Administracja > Informacje o śledzeniu > Kod śledzenia. Otrzymasz od razu nowy identyfikator śledzenia do użycia na Twojej stronie WWW. Możesz w każdej chwili powrócić do tych ustawień, kopiując kod śledzenia lub kod do umieszczenia w sekcji <HEAD> strony WWW.
 8. Uzyskany kod wprowadź w ustawieniach strony WWW, np. w sklepie internetowym eSklep, kreatorze WWW  lub korzystając z wtyczek do popularnych CMS, np. WordPress.
 9. Pierwsze statystyki będą dostępne po zakończeniu dnia. Już teraz możesz przeglądać statystyki odwiedzin na żywo.

Jak przejść do konfiguracji Google Analytics?

 1. Przejdź na stronę: https://analytics.google.com/ i zaloguj się do swojego konta Google
 2. Po lewej stronie w dolnej części serwisu kliknij Administracja
  Google Analytics - Przejdź do sekcji menu Administracja

Jak dodać kolejną witrynę w Google Analytics i uzyskać kod śledzenia?

 1. Przejdź na stronę: https://analytics.google.com/ i zaloguj się do swojego konta Google
 2. Kliknij Administracja
  Google Analytics - Przejdź do sekcji menu Administracja
 3. Utwórz nowe konto (czym jest konto Google Analytics patrz wyżej, we wstępie do artykułu) lub od razu dodaj/utwórz nową usługę (uzyskaj kod śledzenia dla nowej witryny).
 4. Przejdź kolejne kroki zgodnie z instrukcją wyżej.

Jak przejść do wybranych statystyk poszczególnych stron WWW?

 1. Kliknij w przycisk All Web Site Data (Wszystkie dane witryny) aby przejść do zarządzania stronami WWW.
  Google Analytics - Kliknij w przycisk All Web Site Data (Wszystkie dane witryny) aby przejść do zarządzania stronami WWW
 2. Kliknij w nazwę wybranego serwisu WWW korzystając z okna nawigacji.
  Google Analytics - All Web Site Data - Kliknij w nazwę wybranego serwisu WWW korzystając z okna nawigacji

Artykuły o Google Analytics

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie