Kaspersky rozszerza zabezpieczenia Office 365 na OneDrive

Firma Kaspersky rozszerza ochronę przygotowaną dla Microsoft Office 365 o pakiet ochrony dla usługi pamięci masowej Microsoft OneDrive. Nowa funkcja zapobiega przedostawaniu się złośliwego oprogramowania za pośrednictwem OneDrive do wewnętrznych systemów sieci korporacyjnych.

Kaspersky Security for Office 365

Firma Kaspersky rozszerza ochronę o wirtualną przestrzeń OneDrive

Współczesne organizacje tworzą wirtualne przestrzenie, dzięki którym pracownicy mogą wspólnie pracować, wymieniać się plikami czy przechowywać i udostępniać dane firmowe. Szybkie tempo pracy i ogrom przetwarzanych informacji powoduje, że czasem pracownicy mogą przegapić podejrzane pliki lub e-maile, które zawierają złośliwe oprogramowanie. W przypadku gdy wirus zostanie zainstalowany na komputerze, istnieje ryzyko przedostania się go do współdzielonych folderów w chmurze, takich jak na przykład OneDrive. Może to spowodować szybkie rozprzestrzenienie się wirusa w strukturze całej organizacji. Taki scenariusz wymaga zaplanowania i wdrożenia niezbędnych narzędzi bezpieczeństwa, które zapobiegną zainfekowaniu wirtualnej przestrzeni firmowej.

Firma Kaspersky stworzyła dopasowane rozwiązanie zapewniające ochronę dysku wirtualnego OneDrive. Ochrona przestrzeni wirtualnej OneDrive przed złośliwym oprogramowaniem jest oparta o najnowsze inteligentne rozwiązania zapobiegające cyfrowym zagrożeniom. Mechanizm szybko i skutecznie wykrywa podejrzaną zawartość znajdującą się w pamięci masowej i natychmiastowo usuwa zainfekowany plik, dzięki czemu zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu.

Jesteś zainteresowany wdrożeniem antywirusów Kaspersky w swojej firmie? Skorzystaj z oferty antywirusów home.pl. Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami pod dedykowanym numerem infolinii.

  • +48 91 432 55 72  (od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 20:00).

Bądź bezpieczny w sieci

Zyskaj pełną ochronę przed wirusami, robakami, atakami hakerów, spamem, aplikacjami spyware i innym szkodliwym oprogramowaniem.

Polecane antywirusy Sprawdź