Microsoft Word: zapis tekstu z pliku audio już na początku 2020 🎤

W wielu sytuacjach użytkownicy korzystają z możliwości nagrania rozmowy czy notatek w formie audio. Do tej pory ich transkrypcja na formę tekstu pisanego wymagała używania dodatkowych programów interpretujących dźwięk, bądź ręcznego przepisywania tekstu. Microsoft widząc potrzebę bezpośredniego dodawania tekstu z nagrań audio do Word, poinformował o dodaniu tej opcji do jednego z najpopularniejszych pakietów narzędzi biurowych.
Microsoft Word z funkcją zapisu tekstu z plików audio

W celu dokonania transkrypcji tekstu, aplikacja Word wykorzysta funkcję Azure Speech Services. Po zastosowaniu opcji transkrypcji, gotowy tekst pojawi się w prawym, bocznym panelu. Będzie można go zaakceptować w całości lub przenieść wybrane części do właściwego pola tekstowego. Przydatną funkcjonalnością będzie oddzielanie różnych głosów w tekście, co pozwala na szybką i przejrzystą edycję materiału, np. podczas wywiadu.

Microsoft wprowadzi nową funkcję dla użytkowników już na początku 2020 roku dla Word Online. Jednak użytkownicy wersji desktopowej i na urządzenia mobilne nie muszą się martwić. Na wiosnę planowane jest rozszerzenie funkcjonalności również na aplikacje na urządzenia. Microsoft przekaże więcej szczegółów na temat zmian bliżej planowanej premiery nowej funkcjonalności.

Office 365 z polskim wsparciem technicznym

W pakiecie posiadasz zawsze aktualną wersję wszystkich aplikacji pakietu, takich jak Word, Excel, Outlook i innych. Pracuj zdalnie z każdego miejsca.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak