Nowe składniki Web Parts w SharePoint! Sprawdź jak poprawić wygląd strony i zaangażować członków organizacji.

Strony SharePoint pozwalają dzielić się plikami i udostępniać informacje wewnątrz organizacji. Zbierając sugestie i opinie użytkowników, Microsoft zdecydował się dodać kilka nowych funkcji i opcji, by umożliwić tworzenie bogatszej zwartości w stronach SharePoint i komunikatorze Teams.

Przyciski i Wezwanie do działania

Dwa nowe elementy: „Button” oraz „Call to Action” pomagają zaangażować czytelników strony i zachęcić ich do dalszego odkrywania zawartości. Przykładowo, można zamieścić wybrany tekst wewnątrz przycisku, który przeniesie użytkownika na kolejną stronę. Składnik „Call to Action” pozwala na dodanie tekstu i obrazu, by jeszcze bardziej przykuć uwagę czytelnika.

SharePoint w Office 365

Bieżące informacje o czasie i pogodzie

Microsoft dodał także nowy składnik wyświetlający godzinę oraz rozszerzył działanie składnika Pogoda. W obu elementach można teraz wyznaczyć lokalizacje, na temat których będą wyświetlanie informacje o pogodzie i godzinie.

Duże kafelki dostają drugi link

Wiele użytkowników sugerowało dodanie drugiego linku w składniku WebPart elementu głównego (Hero). Pierwszy, główny link przenosi do reszty zawartości. Drugi można ustawić jako odniesienie do dyskusji na platformie Yammer lub udostępnienia na mediach społecznościowych.

SharePoint home.pl

Zamieszczaj zawartość i dostosuj filtry wyświetlania

Nowy składnik WebPart – „Highlighted Content” – jest świetnym narzędziem do wyświetlania i sortowania dokumentów. Korzystając z języków zapytań CAML lub KQL można tworzyć dokładne zestawy danych, a korzystając z operatorów AND, OR i NOT można łączyć wiele zestawów w jeden. Dzięki temu można wyświetlać dokumenty względem ich autora, czasu utworzenia, rozszerzenia pliku lub dowolnych, innych metadanych.

E-mail podsumowujący niewyświetlone posty w SharePoint

SharePoint może teraz wysyłać podsumowania nowych, nieprzeczytanych postów. Każdy z postów jest oddzielnym linkiem, który przenosi na jego stronę, a znajdujący się u dołu wiadomości przycisk „Zobacz więcej” przekierowuje na stronę główną organizacji, gdzie można zobaczyć wszystkie aktualności. Aby nie dostawać podsumowań wystarczy kliknąć „Zakończ subskrypcję” w stopce wiadomości.

Powiadomienia e-mail SharePoint

Wszystkie te zmiany zostały wprowadzone na postawie komunikacji z użytkownikami, odbywającej się na portalach TechCommunity i UserVoice. Microsoft bez przerwy pracuje, aby zapewnić użytkownikom aplikacji pakietu Office 365 możliwie najlepsze funkcje. Wkrótce zostaną wprowadzone kolejne nowości.

Office 365 z polskim wsparciem technicznym

W pakiecie posiadasz zawsze aktualną wersję wszystkich aplikacji pakietu, takich jak Word, Excel, Outlook i innych. Pracuj zdalnie z każdego miejsca.