Błąd serwera (400 Bad Request) przy zapisywaniu zmian we wtyczce Elementor

Działanie poszczególnych wtyczek WordPress może być uzależnione od konfiguracji tego popularnego systemu CMS oraz konfiguracji samej domeny. Chociaż występuje to bardzo rzadko, jednym z komunikatów informujących o nieprawidłowości jest np. Błąd serwera (400 Bad Request). Pojawia się on przy zapisywaniu zmian we wtyczce Elementor. Czy to poważny problem dla Twórców witryn?

Na podstawie obserwacji i zgłoszeń jakie zebraliśmy od klientów home.pl odpowiedzialne za występowanie Błąd serwera (400 Bad Request) we wtyczce Elementor było przekierowanie domeny. Dokładnie ustawienie przekierowania domeny na podkatalog z separacją oraz bez separacji. Ustawienia te są wprowadzone w Panelu klienta. Rozwiązaniem jest zmiana ustawień dot. separacji domeny.

Czym jest separacja serwisu  przy przekierowaniu na katalog?

Włącz przekierowanie na podkatalog z separacją serwisu oznacza, że przy przekierowaniu domeny na podkatalog za pomocą tej opcji tworzymy “osobne środowisko” w danym podkatalogu. Taka konfiguracja powoduje, że dany podkatalog staje się katalogiem głównym serwisu (tzw. root) i nie ma w tym przypadku możliwości odwołania się do zawartości umieszczonej “wyżej” w strukturze katalogów.

  1. Przeczytaj więcej: Czym jest separacja serwisu WWW, która występuje przy przekierowaniu na katalog?

Omówimy to na poniższym przykładzie:

Separacja serwisu WWW - Włącz przekierowanie na podkatalog z separacją serwisu - Przykładowy widok drzewka katalogów

Przykład: przy przekierowaniu domeny na podkatalog o nazwie “/strona_www” utworzymy z tego folderu katalog główny (tzw. root). Skrypt wywołany w katalogu “/strona_www” nie będzie mógł wywołać żadnej zawartości znajdującej się “powyżej” (czyli np. z katalogu “/foto” lub “/root”).

Takie ustawienie może spowodować nieprawidłowości w działaniu niektórych serwisów WWW a dokładnie ich komponentów jak wtyczki/pluginy, które często potrzebują mieć możliwość dostępu do wyższych katalogów. W ten sposób podczas zapisywania ustawień wtyczki Elementor może pojawić się błąd 400. Jeśli dla Twojego serwisu WWW konieczne jest wprowadzenie separacji serwisu w określonym katalogu, skontaktuj się z twórcą wtyczki Elementor aby dowiedzieć się więcej o koniecznych do wprowadzenia zmianach w jej działaniu.

Jak zmienić ustawienia przekierowania?

  1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
  2. Kliknij sekcję menu: Usługi WWW, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  3. Przy wybranym serwerze, kliknij przycisk: Akcje -> Przypisz domenę, aby rozpocząć przypisywanie domeny.
    Przed przypisaniem domeny zewnętrznej do serwera (hostingu), należy domenę dodać do Panelu klienta home.pl.
  4. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz przypisywania domeny. W pierwszym polu po lewej stronie wybierz domenę, którą chcesz przypisać do tego serwera.
  5. W sekcji: Przekierowanie domeny wybierz rodzaj przekierowania domeny.
  6. Aby przekierować domenę na katalog, wybierz opcję: “Włącz przekierowanie na podkatalog…” i wpisz nazwę katalogu, na który ma kierować domena, np. /nazwa-katalogu.
  7. Zmień ustawienia przekierowania z separacją lub bez separacji. Przeczytaj: Czym jest separacja serwisu WWW, która występuje przy przekierowaniu na katalog?
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.