Jak naprawić błąd Google AdSense: Earnings at risk – sites not have an ads.txt file

Jak naprawić błąd Google AdSense „Earnings at risk – One or more of your sites does not have an ads.txt file. Fix this now to avoid severe impact to your revenue.”. Jeśli korzystasz z Google AdSense aby dodatkowo zarabiać na serwisach WWW wprowadzając reklamy Google, możesz obserwować pojawianie się różnego rodzaju komunikatów ostrzegawczych. Zwykle informują one o konieczności zaktualizowania ustawień konta, ustawień reklam na stronie WWW czy dodanie dodatkowych informacji do konfiguracji.

Jednym z popularnych komunikatów wyświetlanych w serwisie Google AdSense jest informacja o deklaracji autoryzowanych sprzedawców za pomocą pliku ads.txt. Utworzenie własnego pliku ads.txt zapewnia większą kontrolę nad tym, kto może wyświetlać reklamy w witrynie, a tym samym zapobiega wyświetlaniu fałszywych zasobów reklamowych reklamodawcom. Google rekomenduje korzystanie z pliku ads.txt aby pomóc kupującym (użytkownikom witryn) zidentyfikować fałszywe zasoby.

W ofercie home.pl znajdziesz trzy rodzaje usług oferujących możliwość uruchomienia strony WWW na których poniższa zmiana może być konieczna:

 • Hosting internetowy: bazy danych SQL dają nieograniczone możliwości instalacji dowolnego systemu CMS. Na każdej usłudze możesz uruchomić kilka stron WWW, dodać konta pocztowe lub udostępnić serwer FTP z plikami,
 • Hosting WordPress SSD: oferuje te same możliwości co Hosting internetowy przy znacznie wyższych parametrach bezpieczeństwa. Większa wydajność, większe możliwości, większa elastyczność na rosnący na ruch internetowy,
 • Kreator stron WWW: intuicyjne narzędzie do Tworzenia stron WWW opartych o nowoczesne szablony, w pełni responsywne, dostosowane do obowiązujących trendów: przeciągnij, upuść, uzupełnij informacje i opublikuj.
Earnings at risk – One or more of your sites does not have an ads.txt file. Fix this now to avoid severe impact to your revenue.

Jak naprawić błąd Google AdSense – Earnings at risk?

 1. Zaloguj się do swojego konta Google AdSense aby potwierdzić występowanie komunikatu.
  Google AdSense - Earnings at risk, how to fix it?
 2. Skorzystaj z przycisku Learn more aby przejść do dokumentacji Google.
 3. W nowym widoku znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dot. tworzonego pliku ads.txt, w tym jego zawartości. Google AdSense - Earnings at risk, how to fix it?
 4. Do utworzenia pliku niezbędne będzie posiadanie ID wydawcy, które znajdziesz w panelu AdSense.
 5. Przejdź do rozwijanego menu ustawień AdSense i wybierz Account.Google AdSense - Earnings at risk, how to fix it?
 6. Skopiuj ID wydawcy, tj. Publisher ID.Google AdSense - Earnings at risk, how to fix it?

Możesz dodać plik ads.txt do strony WWW na dwa popularne sposoby.Wybór zależy od tego w jaki sposób utworzyłeś stronę WWW lub z jakiego systemu CMS korzystasz. W dalszej części artykułu zobaczysz jak dodać plik ads.txt na serwerze FTP oraz  w CMS WordPess za pomocą wtyczki. Jeśli masz wątpliwości czy którakolwiek z przedstawionych opcji będzie działała dla Twojej strony WWW, skontaktuj się z autorem oprogramowania lub twórcą witryny. W większości przypadków, jeśli nie korzystasz z dedykowanej wtyczki do systemu CMS, wystarczy dodać plik ads.txt na serwerze FTP do katalogu na który kieruje domena. W panelu home.pl plik ads.txt dodasz bez korzystania z dodatkowych narzędzi.

Jeśli chcesz utworzyć plik ads.txt ręcznie i dodać go na serwerzre FTP, zalecamy używać, np. narzędzia Notepad++ który dostępny jest bezpłatnie.  Utwórz plik o wskazanej przez Google treści, a następnie zapisz go w postaci ads.txt, tj. plik o nazwie ads z rozszerzeniem .txt.

Dodawanie pliku ads.txt na serwerze FTP

 1. Przejdź do Panelu klienta home.pl i uruchom WebFTP. Przeczytaj więcej jak otworzyć połączenie FTP w Panelu klienta.
 2. Przejdź do folderu ze stroną WWW, tj. folderu na który kieruje domena strony WWW.
 3. Skorzystaj z przycisku Wgraj aby umieścić przygotowany wcześniej plik lub z przycisku Nowy plik, aby utworzyć plik o nazwie ads.txt i wskazanej wyżej treści. Zapisz plik

Dodawanie pliku ads.txt za pomocą wtyczki w CMS WordPress

 1. Przejdź do sekcji Wtyczki/Plugins, a następnie dodaj nową wyszukując wtyczki po nazwie ads.txt
  Dodawanie pliku ads.txt do CMS WordPress
 2. Zainstaluj wybraną wtyczkę, upewnij się że instalujesz najnowszą wersję wtyczki. Zapoznaj się z opisem autorów oraz komentarzami użytkowników.
 3. Po zakończeniu instalacji i aktywacji wtyczki możesz przejść do konfiguracji pliku ads.txtDodawanie pliku ads.txt do CMS WordPress
 4. Po lewej stronie ekranu wybierz Ustawiania > Ads.txtDodawanie pliku ads.txt do CMS WordPress
 5. Dodaj treść pliku ads.txt wg. powyższego wzoru i zapisz zmiany.Dodawanie pliku ads.txt do CMS WordPress

Jak potwierdzić że plik ads.txt został dodany poprawnie?

Potwierdź dodanie pliku otwierając nową kartę w przeglądarce. Wprowadź adres swojej strony WWW, a na końcu dodaj /ads.txt aby wywołać dodany plik tekstowy.

Dodawanie pliku ads.txt do CMS WordPress

 

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Jak zareklamować firmę w Internecie?

Mamy na to patent. Wiemy jak zareklamować Twoją firmę w Internecie. Zobacz, jak wiele może Ci dać skuteczna reklama.

Reklama internetowa Sprawdź ofertę