Jak naprawić błąd Google AdSense: Earnings at risk – sites not have an ads.txt file

Szybki hosting dla WordPressa

Poczta wybrana przez tysiące firm

Jak naprawić błąd Google AdSense “Earnings at risk – One or more of your sites does not have an ads.txt file. Fix this now to avoid severe impact to your revenue.”. Jeśli korzystasz z Google AdSense aby dodatkowo zarabiać na serwisach WWW wprowadzając reklamy Google, możesz obserwować pojawianie się różnego rodzaju komunikatów ostrzegawczych. Zwykle informują one o konieczności zaktualizowania ustawień konta, ustawień reklam na stronie WWW czy dodanie dodatkowych informacji do konfiguracji.

Jednym z popularnych komunikatów wyświetlanych w serwisie Google AdSense jest informacja o deklaracji autoryzowanych sprzedawców za pomocą pliku ads.txt. Utworzenie własnego pliku ads.txt zapewnia większą kontrolę nad tym, kto może wyświetlać reklamy w witrynie, a tym samym zapobiega wyświetlaniu fałszywych zasobów reklamowych reklamodawcom. Google rekomenduje korzystanie z pliku ads.txt aby pomóc kupującym (użytkownikom witryn) zidentyfikować fałszywe zasoby.

W ofercie home.pl znajdziesz trzy rodzaje usług oferujących możliwość uruchomienia strony WWW na których poniższa zmiana może być konieczna:

 • Hosting internetowy: bazy danych SQL dają nieograniczone możliwości instalacji dowolnego systemu CMS. Na każdej usłudze możesz uruchomić kilka stron WWW, dodać konta pocztowe lub udostępnić serwer FTP z plikami,
 • Hosting WordPress SSD: oferuje te same możliwości co Hosting internetowy przy znacznie wyższych parametrach bezpieczeństwa. Większa wydajność, większe możliwości, większa elastyczność na rosnący na ruch internetowy,
 • Kreator stron WWW: intuicyjne narzędzie do Tworzenia stron WWW opartych o nowoczesne szablony, w pełni responsywne, dostosowane do obowiązujących trendów: przeciągnij, upuść, uzupełnij informacje i opublikuj.
Earnings at risk – One or more of your sites does not have an ads.txt file. Fix this now to avoid severe impact to your revenue.

Jak naprawić błąd Google AdSense – Earnings at risk?

 1. Zaloguj się do swojego konta Google AdSense aby potwierdzić występowanie komunikatu.
  Google AdSense - Earnings at risk, how to fix it?
 2. Skorzystaj z przycisku Learn more aby przejść do dokumentacji Google.
 3. W nowym widoku znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dot. tworzonego pliku ads.txt, w tym jego zawartości. Google AdSense - Earnings at risk, how to fix it?
 4. Do utworzenia pliku niezbędne będzie posiadanie ID wydawcy, które znajdziesz w panelu AdSense.
 5. Przejdź do rozwijanego menu ustawień AdSense i wybierz Account.Google AdSense - Earnings at risk, how to fix it?
 6. Skopiuj ID wydawcy, tj. Publisher ID.Google AdSense - Earnings at risk, how to fix it?

Możesz dodać plik ads.txt do strony WWW na dwa popularne sposoby.Wybór zależy od tego w jaki sposób utworzyłeś stronę WWW lub z jakiego systemu CMS korzystasz. W dalszej części artykułu zobaczysz jak dodać plik ads.txt na serwerze FTP oraz  w CMS WordPess za pomocą wtyczki. Jeśli masz wątpliwości czy którakolwiek z przedstawionych opcji będzie działała dla Twojej strony WWW, skontaktuj się z autorem oprogramowania lub twórcą witryny. W większości przypadków, jeśli nie korzystasz z dedykowanej wtyczki do systemu CMS, wystarczy dodać plik ads.txt na serwerze FTP do katalogu na który kieruje domena. W panelu home.pl plik ads.txt dodasz bez korzystania z dodatkowych narzędzi.

Jeśli chcesz utworzyć plik ads.txt ręcznie i dodać go na serwerzre FTP, zalecamy używać, np. narzędzia Notepad++ który dostępny jest bezpłatnie.  Utwórz plik o wskazanej przez Google treści, a następnie zapisz go w postaci ads.txt, tj. plik o nazwie ads z rozszerzeniem .txt.

Dodawanie pliku ads.txt na serwerze FTP

 1. Przejdź do Panelu klienta home.pl i uruchom WebFTP. Przeczytaj więcej jak otworzyć połączenie FTP w Panelu klienta.
 2. Przejdź do folderu ze stroną WWW, tj. folderu na który kieruje domena strony WWW.
 3. Skorzystaj z przycisku Wgraj aby umieścić przygotowany wcześniej plik lub z przycisku Nowy plik, aby utworzyć plik o nazwie ads.txt i wskazanej wyżej treści. Zapisz plik

Dodawanie pliku ads.txt za pomocą wtyczki w CMS WordPress

 1. Przejdź do sekcji Wtyczki/Plugins, a następnie dodaj nową wyszukując wtyczki po nazwie ads.txt
  Dodawanie pliku ads.txt do CMS WordPress
 2. Zainstaluj wybraną wtyczkę, upewnij się że instalujesz najnowszą wersję wtyczki. Zapoznaj się z opisem autorów oraz komentarzami użytkowników.
 3. Po zakończeniu instalacji i aktywacji wtyczki możesz przejść do konfiguracji pliku ads.txtDodawanie pliku ads.txt do CMS WordPress
 4. Po lewej stronie ekranu wybierz Ustawiania > Ads.txtDodawanie pliku ads.txt do CMS WordPress
 5. Dodaj treść pliku ads.txt wg. powyższego wzoru i zapisz zmiany.Dodawanie pliku ads.txt do CMS WordPress

Jak potwierdzić że plik ads.txt został dodany poprawnie?

Potwierdź dodanie pliku otwierając nową kartę w przeglądarce. Wprowadź adres swojej strony WWW, a na końcu dodaj /ads.txt aby wywołać dodany plik tekstowy.

Dodawanie pliku ads.txt do CMS WordPress

 

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


Bezpieczny hosting dla Twojej strony WWW

Przygotowaliśmy miejsce, w którym Twoja strona WWW i poczta e-mail będą się czuły komfortowo.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie