Darmowy certyfikat SSL od home.pl (homeSSL)

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Certyfikat SSL odpowiada za szyfrowanie przesyłanych danych. Dotyczy to zarówno danych wysyłanych ze stron WWW do bazy danych serwisów internetowych, a także szyfrowania poczty, w chwili jej wysyłania z programu pocztowego do adresata. To skrócona definicja, która kryje za sobą nieskończenie wiele operacji przy których certyfikat SSL może okazać się niezastąpiony: do ochrony, do zwiększenia wiarygodności, podniesienia prestiżu lub możliwości integracji zewnętrznych narzędzi, które wymagają abyś Ty także taki certyfikat SSL posiadał.

Certyfikaty SSL wydawane dla domen to usługi płatne, a ich cena zróżnicowana jest od tego kto wystawia certyfikat, na ile ubezpiecza jego skuteczność, jakie informacje certyfikat dostarcza oraz jaki zakres danych ma chronić.

Decydując się na korzystanie z usług home.pl, m.in. hostingu danych i poczty, otrzymujesz w standardzie możliwość skorzystania z bezpłatnego połączenia szyfrowanego. Dotyczy to zarówno strony WWW oraz poczty e-mail. Należy przy tym pamiętać, że taka konfiguracja dotyczy obsługi połączenia szyfrowanego dla domyślnej domeny serwera, np. serwer123456.home.pl oraz poczty, działającej także na serwerach pocztowych przedstawiających się zgodnie z wcześniejszym przykładem.

Co jeśli potrzebujesz certyfikatu SSL dla własnej domeny, własnego prostego i krótkiego adresu internetowego? Możesz skorzystać z naszej oferty rejestrując samodzielnie certyfikat SSL lub w pakiecie z innymi usługami. Tu w zależności od tego na jakie usługi zdecydujesz się, certyfikat SSL będzie bezpłatny lub naliczona zostanie, np. cena promocyjna.

  • W każdej chwili możesz skorzystasz z aktualnej oferty na certyfikaty SSL – kliknij tutaj.

W zależności od typu wybranej usługi lub trwającej promocji, możesz otrzymać darmowy certyfikat SSL (homeSSL) lub certyfikat SSL w obniżonej cenie (np. za 9,90 zł netto).  Dzięki temu Twój start w Internecie jest jeszcze łatwiejszy, możesz kontrolować wydatki. Startujesz od razu z pozycji użytkownika, który chce zadbać bezpieczeństwo i rozpoznawalność w sieci.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czy certyfikat SSL możesz zarejestrować bezpłatnie, rozpocznij od wyboru usługi hostingu WWW i poczty. Wybierając odpowiednio pakiety, otrzymasz informację o cenie certyfikatu SSL. Pakiety usług są najlepszym rozwiązaniem aby szybko dopasować niezbędne narzędzia, a jednocześnie minimalizować koszty Twojego startu w sieci Internet.

  • Przeczytaj więcej o zaletach posiadania własnego certyfikatu SSL dla poczty e-mail oraz przy stronach WWW.

Certyfikat SSL odpowiada przede wszystkim za bezpieczeństwo – szyfruje wrażliwe dane przekazywane przez jego użytkowników na etapie ich wysyłania, odbierania lub przesyłania danych z formularzy umieszczonych na stronach WWW. Dzięki temu eliminujesz ryzyko “podsłuchania” danych i przejęcia ich przez niepowołane osoby.

Certyfikat SSL na stronie WWW widoczny jest zwykle w postaci zielonej kłódki w oknie przeglądarki, stał się także synonimem bezpiecznej oraz wiarygodnej witryny co spowodowane jest m.in. procedurami niezbędnymi przy jego wydaniu.

Proste, często darmowe certyfikaty SSL, bazują na funkcji szyfrowania, droższe, oferują dodatkowo element tożsamości, wskazując czy osoba (witryna/domena) posługująca się certyfikatem SSL, jest do tego upoważniona oraz kim tak naprawdę jest (w jaki sposób “przedstawia się” w sieci).

Najlepszym przykładem są witryny banków i systemów płatności, w których nie tylko liczy się bezpieczeństwo przesyłania danych ale i wysoka wiarygodność. Warto pamiętać, że popularne wyszukiwarki, jak np. Google, wyżej pozycjonują strony zabezpieczone przez certyfikaty SSL.

Rejestrując usługi w home.pl możesz na starcie skorzystać z wyjątkowych promocji, np. na darmowy certyfikat SSL (np. homeSSL) np. przy usłudze Hosting WordPress SSD czy Hosting WordPress SSD Profesjonalny i Hosting WordPress SSD Premium.

W sytuacji, gdy usługa nie jest przyznana bezpłatnie lub nie obowiązuje promocja, rejestracja certyfikatu SSL zwykle możliwa jest w obniżonej cenie. Zarejestruj usługę hostingową, np. Hosting Start i Hosting Biznes i skorzystaj z oferty certyfikatu SSL w atrakcyjnej, obniżonej cenie.
Przykładowa oferta hostingu WordPress - darmowy certyfikat SSL w home.pl.

Przechodząc do okna wyboru usługi, możesz w każdej chwili sprawdzić aktualną ofertę na promocyjne certyfikaty SSL. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o ofercie usług home.pl, zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.

Zarejestrowałem usługę, jak dodać darmowy certyfikat SSL?

Jeśli po zarejestrowaniu usługi, w ofercie której został przyznany Ci certyfikat SSL bezpłatnie, chcesz od razu przystąpić do jego “zamówienia” (czyli rozpoczęcia procesu wydawania certyfikatu dla Twojej domeny), zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.

Podczas krótkiej rozmowy z konsultantem, certyfikat SSL zostanie powiązany z Twoim kontem, a także otrzymasz niezbędne informacje i pomoc dotyczącą jego uruchomienia.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Chroń dane formularzy i transakcji z zieloną kłódką przy adresie.