Certyfikat typu SSL let’s encrypt

Let’s Encrypt to organizacja non-profit zapewniająca dostęp do bezpłatnych automatycznych certyfikatów SSL typu DV. Jest prowadzona przez Internet Security Research Group (ISRG). Darmowy certyfikat Let’s Encrypt może zostać wydany każdemu właścicielowi domeny, a co za tym idzie właścicielom stron osobistych, blogów prywatnych oraz firmowych, a także  administratorom serwisów informacyjnych. W chwili obecnej certyfikaty wydawane przez Let’s Encrypt są uznawane przez wszystkie znane przeglądarki.

Przed wyborem właściwego certyfikatu SSL sprawdź, jaki typ certyfikatu będzie najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

Ważną kwestią jest fakt, że certyfikaty wydawane przez Let’s Encrypt to certyfikaty typu Domain Validation (DV). Właściciel strony internetowej musi udowodnić prawo własności lub administrowania domeną. Jest to rozwiązanie wystarczające dla wielu witryn, ale może ograniczać działanie dużych serwisów internetowych.

Certyfikaty SSL typu DV (Domain Validation) to:

  • skuteczne zabezpieczenie przed phishingiem i podsłuchiwaniem transmisji,
  • automatyczna weryfikacja podmiotu występującego o certyfikat – bez konieczności przysyłania dokumentów rejestrowych firmy,
  • w informacjach o certyfikacie nie będzie wyświetlana nazwa Twojej firmy (funkcjonalność ta dostępna jest przy certyfikatach typu OV oraz EV),
  • ochrona prywatności użytkowników korzystających z zabezpieczonej strony WWW.
WAŻNE!: Certyfikaty Let’s Encrypt są ważne tylko przez 90 dni. Brak odświeżenia certyfikatu będzie powodował występowanie komunikatów błędów bezpieczeństwa. 

O ile sam certyfikat Let’s Encrypt jest bezpłatny, wymaga instalacji na hostingu. W home.pl zewnętrzne certyfikaty SSL rejestrowane poza ofertą firmy mogą zostać zainstalowane na zlecenie wystawione do Biura Obsługi Klienta. Standardowa cena instalacji to 100 zł netto, 50 zł dla właścicieli Pomocy Premium. Jest to zlecenie wykonywane w ramach oferty Usług informatycznych – sprawdź ofertę.

Możesz zakupić certyfikat SSL w home.pl i obniżyć koszty jego utrzymania oraz instalacji. Instalacja certyfikatów SSL zakupionych w home.pl jest bezpłatna i dostępna bezpośrednio w Panelu klienta. Nie wymaga wiedzy technicznej. Certyfikaty SSL zakupione w home.pl są ważne na okres minimum 1 roku z możliwością standardowego przedłużenia lub zmiany usługi. Wystawiane są przez znane i rekomendowane jednostki certyfikujące.

Przykład: Rejestracja certyfikatu typu DV, np. HomeSSL Start wystawionego przez dużą i znaną jednostkę certyfikującą kosztuje 20 zł netto*. Cena dotyczy rejestracji usługi na rok. Instalacja certyfikatu jest bezpłatna i dostępna bezpośrednio w Panelu klienta. Nie wymaga odświeżenia co 90 dni, a ryzyko unieważnienia certyfikatu jest znikome.

*przedstawiona cena dostępna jest w obowiązującej w chwili tworzenia artykułu promocji. Kliknij w linki w treści artykułu, aby sprawdzić obowiązujące promocje na ww. produkty. 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Chroń dane formularzy i transakcji z zieloną kłódką przy adresie.