Certyfikat typu SSL let’s encrypt

Poczta wybrana przez tysiące firm

Let’s Encrypt to organizacja non-profit zapewniająca dostęp do bezpłatnych automatycznych certyfikatów SSL typu DV. Jest prowadzona przez Internet Security Research Group (ISRG). Darmowy certyfikat Let’s Encrypt może zostać wydany każdemu właścicielowi domeny a co za tym idzie właścicielom stron osobistych, blogów prywatnych oraz firmowych, a także  administratorom serwisów informacyjnych. W chwili obecnej certyfikaty wydawane przez Let’s Encrypt są uznawane przez wszystkie znane przeglądarki.

Przed wyborem właściwego certyfikatu SSL sprawdź jaki typ certyfikatu będzie najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

Ważną kwestią jest fakt, że certyfikaty wydawane przez Let’s Encrypt to certyfikaty typu Domain Validation (DV). Właściciel strony internetowej musi udowodnić prawo własności lub administrowania domeną. Jest to rozwiązanie wystarczające dla wielu witryn, ale może ograniczać działanie dużych serwisów internetowych.

Certyfikaty SSL typu DV (Domain Validation) to:

  • skuteczne zabezpieczenie przed phishingiem i podsłuchiwaniem transmisji,
  • automatyczna weryfikacja podmiotu występującego o certyfikat – bez konieczności przysyłania dokumentów rejestrowych firmy,
  • w informacjach o certyfikacie nie będzie wyświetlana nazwa Twojej firmy (funkcjonalność ta dostępna jest przy certyfikatach typu OV oraz EV),
  • ochrona prywatności użytkowników korzystających z zabezpieczonej strony WWW.
WAŻNE!: Certyfikaty Let’s Encrypt są ważne tylko przez 90 dni. Brak odświeżenia certyfikatu będzie powodował występowanie komunikatów błędów bezpieczeństwa. Certyfikaty Let’s Encrypt działają tylko w obrębie jednej domeny, brak rozwiązań typu Multidomain oraz Wildcard.

O ile sam certyfikat Let’s Encrypt jest bezpłatny, wymaga instalacji na hostingu. Nie każdy usługodawca oferuje takie rozwiązanie, a nawet jeśli jest ono dostępne, nie zawsze jest najkorzystniejsze. W home.pl certyfikaty SSL zewnętrzne, rejestrowane poza ofertą firmy mogą zostać zainstalowane na zlecenie wystawione do Biura Obsługi Klienta. Standardowa cena instalacji to 100 zł netto, 50 zł dla właścicieli Pomocy Premium. Jest to zlecenie wykonywane w ramach oferty “Profesjonalne usługi IT – sprawdź ofertę“.

Możesz zakupić certyfikat SSL w home.pl i obniżyć koszty jego utrzymania oraz instalacji. Instalacja certyfikatów SSL zakupionych w home.pl jest bezpłatna i dostępna bezpośrednio w Panelu klienta. Nie wymaga wiedzy technicznej. Certyfikaty SSL zakupione w home.pl są ważne na okres minimum 1 roku z możliwością standardowego przedłużenia lub zmiany usługi. Wystawiane są przez znane i rekomendowane jednostki certyfikujące.

Przykład: Rejestracja certyfikatu typu DV, np. HomeSSL wystawionego przez dużą i znaną jednostkę certyfikującą kosztuje 9,90 zł netto*. Ten sam certyfikat SSL, np. HomeSSL wraz z usługą hostingu WordPress SSD kosztuje 11,20 zł netto*. Ceny dotyczą rejestracji usługi na rok. Instalacja certyfikatu jest bezpłatna i dostępna bezpośrednio w Panelu klienta. Nie wymaga odświeżenia co 90 dni, a ryzyko unieważnienia certyfikatu jest znikome.

*przedstawione ceny dostępne są w obowiązującej w chwili tworzenia artykułu promocji. Kliknij w linki w treści artykułu aby sprawdzić obowiązujące promocje na w/w produkty. 

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie