Działanie technologii EV Upgrader

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

EV upgrader potrzebny jest dla użytkowników przeglądających Twoją stronę WWW w przeglądarce Internet Expolorer w wersji 7 (IE 7). W przypadku innych przeglądarek internetowych (np. Mozilla Firefox. Opera, Chrome i innych) zielony pasek adresu wyświetlany jest standardowo bez żadnych niedogodności.

Jak to działa?

Jeśli wykupiłeś w home.pl certyfikat True BusinessID EV i chcesz, aby użytkownik korzystający z IE 7 zobaczył pasek adresu w kolorze zielonym, to musisz dodać pieczęć GeoTrust True Site Smart Seal na swojej stronie WWW.

 

Dzięki umieszczeniu pieczęci, gdy użytkownik przeglądarki IE 7 wejdzie na Twoją stronę zabezpieczoną certyfikatem TrueBusinessID EV, to zobaczy zielony pasek adresu w  przeglądarce. Stanie się tak, gdyż EV Upgrader automatycznie dokona aktualizacji certyfikatów głównych (SSL root) na komputerze użytkownika. Aktualizacja dokona się w sposób całkowicie niewidoczny dla użytkownika.

Co się stanie, jeśli twórca strony nie przeprowadzi wspomnianej aktualizacji?

Każdy certyfikat True BusinessID EV podpisywany jest zarówno kluczem publicznym (właściwy certyfikat SSL), jak i kluczem głównym (nazywany również kluczem pośrednim lub SSL root) dla certyfikatów EV. Oznacza to, że jeśli stronę WWW zabezpieczoną certyfikatem EV odwiedzi użytkownik, który nie ma zaktualizowanej bazy kluczy głównych, to zobaczy on stronę szyfrowaną, jednak bez zielonego paska adresu.
WAŻNE! Klucze główne zapisywane są i przechowywane w wewnętrznej pamięci przeglądarki WWW. Aktualizacja kluczy głównych następuje podczas aktualizacji samej przeglądarki WWW (np. Internet Explorer z wersji 7 na 8).
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Chroń dane formularzy i transakcji z zieloną kłódką przy adresie.