Jak pobrać faktury VAT oraz ich duplikaty?


W poniższym artykule znajdziesz instrukcje, jak sprawdzić i pobrać faktury z Panelu klienta znajdującego się na poprzedniej platformie home.pl.

Korzystasz z nowej platformy home.pl? Sprawdź:

 

Płatność cykliczna kartą to wygodny i bezpieczny sposób opłacania Twoich usług w home.pl. Polega na automatycznym pobieraniu opłat z Twojej karty, której dane możesz zapisać w Panelu klienta. Dzięki tej metodzie Twoje rachunki zapłacą się „same”. Jedyne, co musisz zrobić, to pamiętać o zapewnieniu środków na karcie.

Płać z Mastercard® i zyskaj do 10% rabatu
Wybierz metodę płatności cyklicznej kartami Mastercard® podczas zamawiania usług w home.pl, a otrzymasz:

  • rabat 10% na usługę G Suite,
  • rabat 10% na usługę Office 365,
  • rabat 5% na usługę homecloud backup premium L – 100 GB.

 

Jak uruchomić płatności cykliczne kartą? Zobacz wideo

Jak włączyć płatność cykliczną kartą płatniczą w home.pl?

Wprowadzenie

Faktura VAT jest dokumentem księgowym i jednocześnie potwierdzeniem zarejestrowania i opłacenia usługi.
WAŻNE! Faktura VAT wystawiana jest po opłaceniu PRO FORMY.
Faktury VAT lub PRO FORMA możesz pobrać przez Panel klienta home.pl (po zalogowaniu do usługi, która posiada uprawnienia administracyjne). Link do elektronicznego obrazu faktury VAT (w formacie .pdf) jest wysyłany pocztą elektroniczną na adres e-mail Reprezentanta Abonenta usługi.
Jeśli nie otrzymałeś faktury VAT w wersji papierowej po opłaceniu usługi, możliwe że masz włączoną opcję e-faktury w Panelu klienta home.pl. Powoduje ona, że właściwe faktury VAT udostępniane są wyłącznie w wersji elektronicznej w Panelu klienta home.pl. Więcej informacji na temat włączenia lub wyłączenia e-faktury znajdziesz pod tym adresem.

Jak pobrać fakturę VAT lub PRO FORMĘ z Panelu klienta home.pl?

  • Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak pobrać fakturę VAT z Panelu klienta home.pl.
  • Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak pobrać PRO FORMĘ z Panelu klienta home.pl.
Jeśli Twoje usługi w home.pl znajdują się zarówno na nowej jak i poprzedniej platformie, to za pomocą Panelu klienta home.pl (nowa platforma) możesz pobierać zarówno faktury VAT dotyczące usług znajdujących się zarówno na nowej jak i poprzedniej platformie home.pl. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak to zrobić.
WAŻNE! W celu otwarcia pobranej faktury VAT lub faktury VAT PRO FORMA wymagane jest posiadanie zainstalowanej aplikacji Adobe Reader, którą możesz pobrać pod tym adresem.

Czy mogę samodzielnie pobrać duplikat faktury VAT z Panelu klienta home.pl?

Jeśli oryginał faktury VAT uległ zniszczeniu lub zaginął, to możesz samodzielnie pobrać duplikat faktury VAT w Panelu klienta home.pl. Duplikat będzie zawierał takie same dane, jakie ujęto w fakturze pierwotnej, a ponadto:

  • słowo “DUPLIKAT”, oraz
  • datę wystawienia duplikatu.
Przykład danych, które będą zawarte na duplikacie faktury VAT
Rys. Przykład danych, które będą zawarte na duplikacie faktury VAT.
WAŻNE! Duplikat właściwej faktury VAT (w wersji elektronicznej) możesz pobrać w Panelu klienta home.pl. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak pobrać duplikat faktury VAT w wersji elektronicznej (PDF).
Informacje o duplikatach faktur VAT na nowej platformie home.pl znajdziesz pod tym adresem.

Jak wydrukować pobraną fakturę VAT lub jej duplikat?

Za pomocą Panelu klienta home.pl możesz pobrać i następnie wydrukować fakturę VAT lub fakturę VAT PRO FORMA. Pliki wszystkich faktur VAT oraz PRO FORMA udostępniane są w formacie PDF. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak wydrukować pobraną fakturę VAT lub jej duplikat.

WAŻNE! W celu otwarcia pobranej faktury VAT lub faktury VAT PRO FORMA wymagane jest posiadanie zainstalowanej aplikacji Adobe Reader, którą możesz pobrać pod tym adresem.

Dlaczego na pobranej fakturze VAT nie ma podpisu elektronicznego?

Wraz z dniem 1 stycznia 2011 uległ zmianie zapis w “Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 17 grudnia 2010 r. w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej”.

Zmiana ta spowodowała, że umieszczanie podpisu elektronicznego na fakturze VAT nie jest wymagane. Wymagane jest zapewnienie autentyczności pochodzenia i integralności treści faktury:

§ 4. Faktury mogą być przesyłane w formie elektronicznej pod warunkiem zapewnienia autentyczności pochodzenia i integralności treści faktury.
Przez integralność treści rozumie się to, że na fakturze elektronicznej nie zmieniono danych, które powinna zawierać pierwotna faktura.
Udostępnienie faktur VAT w formie elektronicznej odbywa się tylko za pośrednictwem Panelu klienta home.pl (po zalogowaniu się do usługi z uprawnieniami administracyjnymi), co spełnia warunek autentyczności pochodzenia.
WAŻNE! Faktura VAT nie jest wysyłana na pocztę e-mail. Wysyłane jest natomiast powiadomienie o wystawieniu faktury VAT (na adres e-mail reprezentanta abonenta usługi).
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak