Jak pobrać faktury VAT od home.pl?

W poniższym artykule znajdziesz instrukcje jak sprawdzić i pobrać faktury VAT z Panelu klienta znajdującego się na nowej platformie home.pl.

Za pomocą Panelu klienta home.pl możesz wyświetlić i dokumenty specyfikujące zamówione usługi (np. hosting lub domeny). Po wyświetleniu podglądu dla takiego dokumentu będziesz mógł pobrać właściwe faktury VAT. Faktury VAT będą dostępne w Panelu klienta po zaksięgowaniu płatności w home.pl.

SPIS TREŚCI

Jeśli Twoje usługi w home.pl znajdują się zarówno na nowej jak i poprzedniej platformie, to za pomocą Panelu klienta home.pl (nowa platforma) możesz pobierać zarówno faktury VAT dotyczące usług znajdujących się zarówno na nowej jak i poprzedniej platformie home.pl. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak to zrobić.

PRO FORMY nie są dostępne do pobrania w Panelu klienta. PRO FORMA wysyłana jest tylko jednorazowo na kontaktowy adres e-mail. Więcej informacji gdzie znajduje się Twoja PRO FORMA znajdziesz pod adresem.

Jak pobrać faktury VAT w Panelu klienta home.pl?

Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby wyświetlić i pobrać faktury VAT w Panelu klienta home.pl:

 1. Zaloguj się do Panelu klienta.
 2. Kliknij sekcję menu: Konto, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta home.pl - Przejdź do sekcji menu Konto
 3. Kliknij opcję menu: Zamówienia i faktury, która również znajdziesz po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta home.pl - Konto - Wybierz opcję Zamówienia i faktury
 4. Na ekranie zostanie wyświetlona sekcja: Zamówienia i faktury, znajdź moduł: Historia Faktur i kliknij przycisk: Sprawdź.
  panel klienta - sprawdzanie historii faktur
 5. Na ekranie zostanie wyświetlona lista dokumentów wystawionych w ramach Twojego konta. W tabeli możesz sprawdzić numery dokumentów, ich opis, wartość itp. Aby wyświetlić szczegóły, kliknij wybrany dokument.
  WAŻNE! Jeśli Twoje konto zostało przeniesione na nową platformę home.pl, to po zalogowaniu do Panelu klienta, faktury VAT oraz PRO FORMY wygenerowane na poprzedniej platformie home.pl nie będą dostępne w nowym Panelu klienta. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby uzyskać dostęp do poprzednich faktur, które zostały wygenerowane na poprzedniej platformie home.pl.
  Panel klienta home.pl - Konto - Zamówienia i faktury - Historia Faktur - W tabeli sprawdź numery dokumentów i kliknij na wybrany dokument
 6. Po kliknięciu wybranego dokumentu, na ekranie zostaną wyświetlone szczegółowe informacje na temat zamówionych usług.
  UWAGA! Wyświetlony dokument nie jest FAKTURĄ, a tylko dodatkową informacją do niej. Za pomocą przycisku: Pobierz Dokument możesz pobrać FAKTURĘ w postaci pliku PDF.
  Panel klienta home.pl - Konto - Zamówienia i faktury - Historia Faktur - Wybrany dokument - Sprawdź szczegółowe informacje na temat zamówionych usług

Jak pobrać faktury VAT dotyczące usług znajdujących się na poprzedniej platformie home.pl?

Jeśli Twoje usługi w home.pl znajdują się zarówno na nowej jak i poprzedniej platformie, to za pomocą Panelu klienta home.pl (nowa platforma) możesz pobierać zarówno faktury VAT dotyczące usług znajdujących się zarówno na nowej jak i poprzedniej platformie home.pl.

 1. Zaloguj się do Panelu klienta.
 2. Kliknij sekcję menu: Wsparcie klienta, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Sekcja Wsparcie klienta w Panelu klienta home.pl
 3. Po lewej stronie ekranu wybierz opcję: Dawny panel.
  Wybierz opcję: Dawny panel, jeśli chcesz uruchomić poprzedni Panel klienta home.pl
 4. Na wyświetlonym ekranie znajdź moduł: Faktury i kliknij opcję: Lista faktur.
 5. Na ekranie zostanie wyświetlona lista faktur, które dotyczą Twoich usług znajdujących się w Panelu klienta na poprzedniej platformie home.pl.
 6. Kliknij przycisk: Pobierz, który znajduje się przy wybranej fakturze VAT.  Zostaniesz przekierowany do strony, gdzie będziesz mógł pobrać wybraną fakturę VAT.
 7. Zaakceptuj pobieranie nowego pliku na swój komputer. Tym sposobem za pomocą Panelu klienta na nowej platformie pobrałeś fakturę VAT, która dotyczy usług znajdujących się na poprzedniej platformie home.pl.

Czy otrzymam powiadomienie o wystawieniu faktury VAT?

Informacje o wystawieniu Faktury VAT otrzymasz na kontaktowy adres e-mail dla Twojego konta w home.pl. Wystawienie faktury VAT następuje po zaksięgowaniu płatności w home.pl.

Po otrzymaniu poniższej wiadomości będziesz mógł pobrać Fakturę VAT (po zalogowaniu do Panelu klienta).

Wiadomość e-mail - Otrzymaliśmy Twoją wpłatę - Pobierz fakturę VATRys. Na Twój adres e-mail otrzymasz powyższe powiadomienie o wystawieniu Faktury VAT.

Jakie informacje mogę sprawdzić na dokumencie w Panelu klienta?

Po kliknięciu wybranego dokumentu, na ekranie zostaną wyświetlone szczegółowe informacje na temat zamówionych usług (jest to tzw. dokument specyfikujący usługi). Dopiero tutaj za pomocą przycisku Pobierz Dokument możesz pobrać właściwą fakturę VAT w formie pliku PDF.

Panel klienta home.pl - Konto - Zamówienia i faktury - Historia Faktur - Przykładowy dokument specyfikujący zamówione usługi w home.pl

Nagłówek dokumentu specyfikującego zamówione usługi

Panel klienta home.pl - Konto - Zamówienia i faktury - Historia Faktur - Przykładowy widok nagłówku dokumentu specyfikującego zamówione usługiW górnej części ekranu wyświetlony jest nagłówek dokumentu, w którym znajdziesz:

 • numer dokumentu, np. HOME/2018/8888888,
 • opis dokumentu, np. Zamówienie „Hosting Start” na 1 rok(lata),
 • przycisk Pobierz Dokument do pobrania właściwej faktury VAT w formie pliku PDF,
 • termin, status, sumę, należność itd.
UWAGA! Wyświetlony dokument nie jest FAKTURĄ, a tylko dodatkową informacją do niej. Za pomocą przycisku: Pobierz Dokument możesz pobrać FAKTURĘ w postaci pliku PDF.

Pozycje

Panel klienta home.pl - Konto - Zamówienia i faktury - Historia Faktur - Przykładowy widok pozycji w dokumencie

Poniżej w sekcji Pozycje wykazane są usługi, które składają się na wybraną fakturę. Znajdziesz w tym miejscu:

 • opis pozycji, np. Hosting Start – abonament,
 • ilość usług, np. 1 szt.,
 • okres abonamentowy, np. 12 miesięcy,
 • wartość podatku, np. VAT(23%): 3,45 zł,
 • cena jednostkowa, zniżka oraz właściwa cena.

Powiązane Płatności

Panel klienta home.pl - Konto - Zamówienia i faktury - Historia Faktur - Przykładowy widok powiązanych płatności w dokumencie

W sekcji Powiązane Płatności znajdziesz powiązane dokumenty płatności. Znajdziesz w tym miejscu:

 • informacje o wybranej metodzie płatności, np. PayU – szybki przelew jednorazowy,
 • numer dokumentu płatności, np. PL/H/2018/9999999,
 • opis dokumentu płatności, np. Płatność za zamówienie nr ZS/H/2018/9999999,
 • datę dokumentu, należność oraz status płatności.

Powiązane Zamówienia

Panel klienta home.pl - Konto - Zamówienia i faktury - Historia Faktur - Przykładowy widok powiązanych zamówień w dokumencie

W sekcji Powiązane Zamówienia znajdziesz powiązane dokumenty zamówień. Znajdziesz w tym miejscu:

 • numer dokumentu zamówienia, np. ZS/H/2018/9999999,
 • datę dokumentu zamówienia, np. 12 list 2018,
 • wartość dokumentu, np. 18,45 zł,
 • opis dokumentu płatności, np. Zamówienie „Hosting Start” na 1 rok(lata),
 • status płatności.
Korzystasz z poprzedniej platformy home.pl? Sprawdź: jak pobrać faktury VAT oraz ich duplikaty na poprzedniej platformie home.pl?

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.