Jak wydrukować fakturę VAT lub PRO FORMĘ?

Za pomocą Panelu klienta home.pl możesz pobrać i następnie wydrukować fakturę VAT lub PRO FORMĘ. Pliki wszystkich faktur VAT oraz PRO FORMA udostępniane są w formacie PDF.

WAŻNE! W celu otworzenia pobranej faktury VAT lub PRO FORMA wymagane jest posiadanie zainstalowanej aplikacji Adobe Reader, którą możesz pobrać pod tym adresem.

Jak wydrukować fakturę VAT lub PRO FORMĘ?

Przed wydrukowaniem PRO FORMY lub faktury VAT należy ją pobrać:

Faktura VAT – Informacje o wystawieniu Faktury VAT otrzymasz na kontaktowy adres e-mail dla Twojego konta w home.pl. Wystawienie faktury VAT następuje po zaksięgowaniu płatności w home.pl. Po otrzymaniu wiadomości e-mail, będziesz mógł pobrać Fakturę VAT (po zalogowaniu do Panelu klienta).

PRO FORMA – wystawiana jest po każdym zamówieniu nowej usługi w home.pl i wysyłana jest na kontaktowy adres e-mail dla Twojego konta w home.pl. PRO FORMY nie są dostępne do pobrania w Panelu klienta. PRO FORMA wysyłana jest tylko jednorazowo na kontaktowy adres e-mail.

 1. Zaloguj się w Panelu klienta home.pl do usługi z uprawnieniami administracyjnymi.
 2. Kliknij opcję menu „Płatności”, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta - Kliknij opcję menu Płatności
 3. Następnie wybierz:
  • Faktury nieopłacone – wyświetla listę PRO FORM, które możesz pobrać.
  • Faktury opłacone – wyświetla listę właściwych faktur VAT, które możesz pobrać.Panel klienta - Płatności - Wybierz opcję Faktury nieopłacone lub Faktury opłacone
 4. Na ekranie zostanie wyświetlona lista faktur VAT lub PRO FORMA (w zależności, które podmenu wybrałeś w poprzednim kroku).
  Panel klienta - Płatności - Przykładowa lista faktur VAT - Zaznacz wybraną fakturę
  Rys. Przykładowa lista faktur VAT, która została wyświetlona w Panelu klienta home.pl.
 5. Zaznacz wybraną fakturę za pomocą opcji (checkbox), która znajduje się po lewej stronie ekranu. Po zaznaczeniu kliknij przycisk „Pobierz fakturę w PDF” lub „Pobierz duplikat faktury w PDF”.

  Panel klienta - Płatności - Lista faktur VAT - Po zaznaczeniu faktury kliknij przycisk Pobierz fakturę w PDF lub Pobierz duplikat faktury w PDF

  WAŻNE! Pamiętaj, że możesz pobrać jedną fakturę VAT lub PRO FORMA na raz.
  WAŻNE! Przycisk „Pobierz fakturę w PDF” pozwala pobrać oryginał faktury VAT w wersji elektronicznej (PDF). Natomiast przycisk „Wnioskuję o duplikat faktury w PDF” powoduje pobranie duplikatu wybranej faktury VAT w wersji elektronicznej (PDF).

Aby wydrukować pobraną PRO FORMĘ lub fakturę VAT w wersji PDF:

 1. Otwórz pobraną fakturę VAT lub PRO FORMA za pomocą programu Adobe Reader i kliknij ikonę drukarki, która znajduje się w lewym górnym rogu ekranu.
  Adobe Reader - Faktura VAT - Kliknij w ikonę drukarki
 2. Na ekranie zostanie wyświetlone okno ustawień drukowania. Kliknij przycisk „OK, aby wydrukować dokument.
  Adobe Reader - Faktura VAT - Drukuj - Kliknij przycisk OK, aby wydrukować dokument
  Rys. Przykładowe okno ustawień drukowania w programie Adobe Reader.
WAŻNE! Pamiętaj, że w sekcji „Drukarka” (lewy górny róg wyświetlonego okna) możesz wybrać drukarkę, z której chcesz skorzystać podczas drukowania. Jest to ważne w sytuacji, gdy posiadasz więcej zainstalowanych drukarek niż jedna.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.