Wstawianie pliku do pobrania w Click Web (moduł Dropbox)

Black week

W ramach usługi Kreator stron, podczas tworzenia własnej strony WWW, masz możliwość dodania plików, które odwiedzający stronę, będą mogli pobrać na dysk komputera. Operacja jest realizowana za pośrednictwem serwisu Dropbox, który umożliwia dodawanie plików do chmury, a następnie ich udostępnianie w Internecie. Pliki zlokalizowane są na zewnętrznych serwerach serwisu Dropbox.

 • Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o serwisie Dropbox, założyć konto i dodać pliki do chmury

WAŻNE! Dodawanie plików z serwisu Dropbox na stronę WWW to funkcjonalność dostępna tylko w ramach pakietu Click Web Unlimited. W przypadku usług Click Web Basic oraz Click Web Premium, użytkownik może dodawać zdjęcia za pomocą modułu Galeria/Zdjęcie oraz pliki multimedialne np. filmy umieszczone w serwisie YouTube. Dodawanie plików np. .pdf do bezpośredniego pobrania ze strony WWW nie będzie możliwe.

 

Dodawanie modułu Dropbox do strony WWW

 1. Przejdź do opcji Podstrony (lewa strona ekranu kreatora), a następnie wybierz Dodaj element na górnym pasku dostępnych opcji.

  Click Web - Podstrony - Kliknij przycisk Dodaj element
 2. Odszukaj moduł o nazwie Dropbox, odnajdziesz go w sekcji Media w rozwijanym menu. Złap moduł i przeciągnij go w dowolne miejsce na swojej stronie WWW.

  Click Web - Podstrony - Dodaj element - Przeciągnij moduł w dowolne miejsce na stronie WWW
 3. Po zakończeniu operacji, pojawi się prostokątny przycisk z opisem Pobierz. Moduł został poprawnie wstawiony.

  Click Web - Podstrony - Dodaj element - Dropbox - Kliknij przycisk Pobierz
 4. Kliknij lewym przyciskiem myszki w wstawiony moduł. Po lewej stronie ekranu kreatora pojawi się menu jego konfiguracji.

  Click Web - Podstrony - Dodaj element - Dropbox - Pobierz - Skonfiguruj moduł
  • Wybierz z Dropboxa – pozwala na logowanie do chmury Dropbox oraz wskazanie pliku, który będzie udostępniony pod wstawionym na stronie modułem. Jeden moduł umożliwia wskazanie jednego pliku do pobrania,

  • Pokaż nazwę pliku – umożliwia wyświetlenie nazwy i formatu dodanego pliku, obok przycisku Pobierz,

  • Tekst przycisku – pozwala na spersonalizowanie wstawionego modułu zmieniając jego nazwę/opis, widoczny dla odwiedzających,

  • Wyrównanie przycisku – pozwala na wskazanie jego lokalizacji po lewej lub prawej stronie oraz na środku. Ułożenie zmieniane jest względem całej strony lub kolumny w której został umieszczony moduł,

  • Zapisz/Anuluj– pozwala na zapisanie wprowadzonych zmian lub anulowanie wykonywanej konfiguracji.

Dodawanie zdjęcia z serwisu Dropbox do modułu w Click Web

 1. Po przejściu do ustawień wstawionego na stronie WWW moduły, po lewej stronie kliknij w przycisk Wybierz z Dropboxa

  Click Web - Podstrony - Dodaj element - Dropbox - Pobierz - Kliknij przycisk Wybierz z Dropboxa
 2. W nowym oknie lub na nowej karcie w przeglądarce otworzy się panel logowania do systemu Dropbox. Jeśli posiadasz już dane dostępowe do konta, podaj je i kliknij Zaloguj się. W przypadku braku konta, skorzystaj z opcji jego utworzenia klikając utwórz konto. W przypadku jeśli twój komputer lub przeglądarka są już połączone z serwisem Dropbox (trwa aktywna sesja połączenia), po kliknięciu przycisku Wybierz z Dropboxa zostaniesz automatycznie połączony z menadżerem plików Dropbox.

  Dropbox - Okno logowania - Zaloguj się
 3. Po zalogowaniu, w tym samym oknie lub na nowej karcie w przeglądarce pojawi się Panel przeglądania dostępnych plików – menadżer plików, umieszczonych w chmurze Dropbox. Wskaż plik, który chcesz udostępnić do pobrania lub skorzystaj z przycisku + aby dodać nowe. Wybór potwierdź klikając w przycisk Wybierz.

  Dropbox - Pliki - Wskaż plik, który chcesz udostępnić do pobrania
 4. Po zatwierdzeniu wyboru, plik automatycznie zostanie powiązany z przyciskiem. Dodatkowo wracając do edycji ustawień modułu, możesz zaznaczyć opcję Pokaż nazwę pliku która spowoduje wyświetlenie obok przycisku Pobierz także nazwy i formatu pobieranego piku, np. moje_dokumenty.pdf

  Dropbox - Pliki - Przykładowy obraz - Kliknij przycisk Pobierz
 5. Opublikuj stronę. Plik będzie dostępny do pobrania od razu.

Aby pobrać plik nie trzeba posiadać konta w serwisie Dropbox. Wszystkie umieszczone w ten sposób pliki w Click Web, automatycznie otrzymują status publicznych, a to oznacza, że każdy użytkownik posiadający link do takiego pliku, będzie mógł go pobrać bez rejestracji z Twojej strony WWW. Jeśli  użytkownik pobierający plik, posiada konto w serwisie Dropbox, dodatkowo po zalogowaniu się do swojego konta, oprócz opcji pobrania pliku, będzie mógł także skopiować go bezpośrednio do swojego konta w chmurze. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o funkcjonalności serwisu Dropbox.

Dropbox obsługuje wiele formatów plików, m.in:

DOKUMENTY: .doc .docx .ppt .pptx .pps .ppsx .rtf .markdown .mdown .mkdn .md .c .coffee .cpp .css .diff .js .java .less .php .py .rb .sass .scss .sql .vb .htm .html .xhtml .xml .sh .txt

OBRAZY: .jpg .jpeg .png .tiff .tif .gif .bmp .ai .psd

PLIKI MULTIMEDIALNE: .3gp .3gpp .3gpp2 .avi .mov .mp4 .wmv .m4v .mpg .mkv .mpeg .vob .flv .mts .m2t .ts .dv

Łatwe tworzenie witryn – skorzystaj z kreatora stron WWW

Stwórz swoją stronę internetową w łatwy sposób dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie