Microsoft Exchange – Jak dodać alias do konta e-mail?

Exchange Online jest usługą pocztową dostępną dzięki subskrypcji biznesowych licencji Microsoft Office 365 oraz Microsoft Exchange. Posiadając jedną licencję Exchange możesz stworzyć jedną skrzynkę email, natomiast liczba adresów, które możesz obsługiwać, jest zdecydowanie większa. W tym poradniku znajdziesz informację, jak dodać aliasy w Microsoft Exchange.

SPIS TREŚCI

Co to jest alias poczty Exchange?

Alias jest pomocniczym adresem mailowym, dzięki któremu możesz odbierać i wysyłać wiadomości w ramach swojej głównej skrzynki pocztowej. Aliasami często są adresy funkcyjne, takie jak biuro@mojafirma.pl, czy kontakt@mojafirma.pl. Dzięki aliasom jedna osoba może obsługiwać korespondencję z różnych adresów bez konieczności przełączania się między oddzielnymi skrzynkami.

Subskrybując licencje z funkcjonalnością Exchange Online, możesz stworzyć aż do 400 aliasów na jednego użytkownika. Pamiętaj, że jeden alias może być używany tylko przez jedną osobę. Jeśli chcesz, by adres np. biuro@mojafirma.pl obsługiwały różne osoby, stwórz skrzynkę udostępnioną. Przeczytaj: Jak dodać skrzynkę udostępnioną w Microsoft Exchange?

Jak dodać alias w Microsoft Exchange?

Aby dodać alias do konta użytkownika Exchange, wykonaj przedstawione poniżej kroki:

  1. Przejdź na stronę Centrum Administracyjnego Microsoft i zaloguj się kontem administratora.
  2. Rozwiń sekcję Użytkownicy → Aktywni użytkownicy → wybierz użytkownika z licencją Exchange.Microsoft Exchange - jak dodać alias?
  3. W zakładce Konto znajdź sekcję Aliasy i wybierz Zarządzaj nazwą użytkownika i adresem e-mail.Exchange - Zarządzaj nazwą użytkownika i adresem e-mail
  4. Stwórz alias: wpisz nazwę i wybierz domenę z rozwijanej listy. Kliknij Dodaj i Zapisz zmiany.Microsoft Exchange - dodawanie aliasu poczty e-mail
Czytaj więcej
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Biznesowa poczta e-mail Microsoft Exchange

Z grupową skrzynką odbiorczą i współdzielonym kalendarzem praca z Twoim zespołem będzie bardziej efektywna.