Przekierowanie poczty – typy przekierowań przy domeniePodczas przypisywania domeny do hostingu możesz zmienić ustawienia przekierowania poczty w domenie.

Oznacza to, że możesz skierować ruch poczty e-mail na inny serwer pocztowy (za pomocą MX) lub na inny jeden adres e-mail. Po ustawieniu przekierowaniu poczty, cały ruch poczty e-mail w konfigurowanej domenie zostanie przekierowany zgodnie z ustawioną konfiguracją.

Poczta home.pl - Przekierowanie poczty - Wybierz Rodzaj przekierowania

 1. Podczas ustawiania przekierowania poczty wybierz: Rodzaj przekierowania:
  • Wyłączone – wybierz, jeśli nie chcesz przekierować poczty. Cała poczta e-mail będzie znajdować się na hostingu w home.pl, do którego domena została przypisana.
  • Adres e-mail – wybierz, jeśli chcesz przekierować pocztę na inny adres e-mail. Cała poczta e-mail wysyłana na dowolny adres e-mail w konfigurowanej domenie będzie przekierowany na jeden wskazany adres e-mail.
  • Serwer MX – wybierz, jeśli chcesz skierować ruch poczty e-mail na inny serwer zewnętrzny (za pomocą rekordu MX). Rekord ten używany jest podczas uruchamiania własnego serwera poczty e-mail. Rekord MX jest domyślnie tworzony podczas przypisywania domeny do serwera w home.pl i możesz zmienić wartość rekordu MX w tym miejscu.
 2. Po wybraniu rodzaju przekierowania, w polu: Przekierowanie poczty wpisz dodatkową wartość dla wskazanego rodzaju przekierowania:Poczta home.pl - Przekierowanie poczty - W polu Przekierowanie poczty wpisz dodatkową wartość dla wskazanego rodzaju przekierowania
  • Jeśli wybrałeś rodzaj przekierowania: Wyłączone, to pole Przekierowanie poczty nie będzie aktywne. Oznacza to, że cały ruch poczty w konfigurowanej domenie będzie skierowany na hosting w home.pl, do którego domena została przypisana.
  • Jeśli wybrałeś rodzaj przekierowania: Adres e-mail, w polu Przekierowanie poczty wpisz jeden adres e-mail, na który będą kierowane wszystkie wiadomości wysłane na dowolny adres e-mail w konfigurowanej domenie.
  • Jeśli wybrałeś rodzaj przekierowania: Serwer MX, w polu Przekierowanie poczty wpisz adresy serwerów pocztowych, na które ma zostać przekierowana poczta. Możesz wpisać maksymalnie 4 adresy serwerów pocztowych, które należy oddzielić przecinkami lub znakiem ‘/’. Ustawienie tego rodzaju przekierowania powoduje dodanie rekordów MX z priorytetami 10, 20, 30, 40 według kolejności w jakiej użytkownik wpisze serwery pocztowe.

Domeny internetowe już za 1 zł!

Zarejestruj własny adres w Internecie już dziś. Nawet jeśli Twoja wymarzona domena jest zajęta, nasza inteligentna wyszukiwarka podsunie Ci dodatkowe możliwości.

Sprawdź, czy domena jest wolna Wyszukaj domenę

Poczta e-mail bez limitu załącznika

1,5 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.


 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub