Zmiana danych abonenta (cesja)

Cesja (zmiana danych abonenta) to proces umożliwiający przeniesienie praw własności do wybranych usług w home.pl na inny podmiot (inna osoba fizyczna lub firma).

Przykład: Jeśli Jan Nowak posiada usługę w home.pl (np. domenę) o nazwie “mojsklep.pl” i chce odstąpić tę domenę Markowi Kowalskiemu, to obaj Panowie muszą podpisać dokument cesji, a następnie odesłać dokument do home.pl. Nowak może też skorzystać z tzw. cesji elektronicznej.

Sugerujemy korzystanie z cesji elektronicznej, ponieważ jest to bezpłatna oraz najszybsza metoda zmiany danych abonenta dla usługi w home.pl. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz wykonać cesji elektronicznej, spróbuj z procedurą cesji premium (dodatkowo płatna oraz wymaga dostarczenia podpisanych dokumentów).

Proces zmiany danych abonenta krok po kroku (cesja elektroniczna)
Szczególnym powodem wykonania cesji jest zmiana wrażliwych danych Abonenta (imię i nazwisko, PESEL, REGON, NIP), które identyfikują Abonenta. Jeśli dane te są nieaktualne lub nieprawidłowe, to ich zmiana jest możliwa tylko i wyłącznie w ramach cesji.

  • Cesja powoduje zmianę danych nabywcy na fakturach VAT i fakturach PRO FORMA.
  • W przypadku niektórych domen cesja (zmiana danych abonenta) nie jest bezpłatna – szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz pod tym adresem.
WAŻNE! Zmiana nazwy firmy (gdy REGON i NIP pozostają bez zmian) możliwa jest po autoryzacji Klienta oraz jest operacją bezpłatną. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby zmienić nazwę firmy dla Twojego konta.

Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie