Microsoft odświeża narzędzie diagnostyczne stron SharePoint

SharePoint jest niezwykle przydatną usługą, pozwalającą na organizacje plików i danych organizacji oraz poprawiającą komunikację w firmie. Zawarta w pakiecie Office, jest częścią niezbędnego zestawu narzędzi biurowych, nad którymi Microsoft wciąż pracuje, by zapewnić użytkownikom jak najlepsze działanie aplikacji i komfort pracy. Tym razem Microsoft odświeża narzędzie Page Diagnostics Tool (PDT).

Narzędzie diagnostyczne dla stron SharePoint zostało stworzone w celu analizowania witryn pod kątem wydajności. Jego funkcjonalność zawarta jest we wtyczce instalowanej w przeglądarce internetowej.

Działa ono na zasadzie analizy cech witryny SharePoint Online i porównuje je z najlepszymi, znanymi rozwiązaniami. Po porównaniu narzędzie może także przedstawić wskazówki jak poprawić działanie strony. Poza analizą istniejących stron, korzystając z diagnostyki stron można weryfikować funkcjonalność jeszcze nieopublikowanych witryn. Zaleca korzystać się z tej funkcji, aby publikowane witryny i strony od samego początku były zoptymalizowane.

Microsoft odświeża narzędzie analizujące witryny

Narzędzie diagnostyczne SharePoint zapewnia także możliwość wyświetlania szczegółowych informacji na temat różnych cech charakterystycznych. Takie informacje przydatne są w sytuacjach potrzeby kontaktu ze wsparciem technicznym lub pracą nad naprawą błędów czy optymalizacją strony. Dodatkową funkcją jest możliwość eksportowania podglądu do pliku, co umożliwia przekazanie informacji związanych z debugowaniem witryny. PDT może zostać użyte do analizy współczesnych jak i starszych stron, jednak zasady przeprowadzania testów mogą używać innych wartości, by przystosować się do zmian w architekturze stron.

Microsoft bez przerwy wprowadza zmiany w swoim oprogramowaniu i co jakiś czas odświeża każde narzędzie pakietu Office 365. Podobnie jak w innych aplikacjach, nowe funkcje, zasady i wartości działania narzędzia diagnostycznego będą zmieniane przy pomocy aktualizacji, więc warto upewnić się, że zawsze posiadamy najnowszą wersję oprogramowania.