Office online… już nie online? Microsoft zmienia nazwę swojego produktu

Microsoft podjął decyzję o zmianie komunikacji linii produktów chmurowych pakietu Office, rezygnując z używania przymiotnika „Online”. Zmiana jest wynikiem ewolucji oferty Microsoftu, w tym pakietów Office 365 czy Office 2019. Z uwagi na rozwój i wieloplatformowość części oferowanych usług zdecydowano się na usunięcie z nazwy funkcjonalności pakietu czy danego narzędzia. Stąd Office Online zmienia nazwę na Office.

W sytuacji gdy ważne jest zaznaczenie w nazwie funkcjonalności produktu, Microsoft stosuje terminy „Office for the web”, ”Office for Windows”, Office for Mac”, „Office for iOS”. Pamiętajmy jednak, że nie są to oficjalne nazwy produktów, a nazwy zwyczajowe. Utworzone są w celu ułatwienia identyfikacji produktu i jego przeznaczenia. Microsoft wskazuje również użytkownikom, że jest otwarty na wykorzystywanie dowolnych nazw, o ile będą one ułatwiały identyfikację produktu.

Decyzja zmiany nazwy dotyczy wyłączne aplikacji pakietu Office. Gigant technologiczny nie planuje zmian nazw w linii produktów serwerowych, w tym: Exchange Online, SharePoint Online, Project Online i Office Online Server.

Office 365 z polskim wsparciem technicznym

W pakiecie posiadasz zawsze aktualną wersję wszystkich aplikacji pakietu, takich jak Word, Excel, Outlook i innych. Pracuj zdalnie z każdego miejsca.